AVM

ECE TÜRKİYE’DEN, EĞİTİMDE FIRSAT EŞİTLİĞİNE DESTEK 

“Eğitimde Fırsat Eşitliği” temasıyla Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV) yararına gerçekleştirilen Sesim Resim projesi, ECE Türkiye Genel Merkezi’nde sanatçı Cenk Yüksel, TEGV ve ECE Türkiye temsilcilerinin katılımıyla gerçekleştirilen bir toplantıyla tanıtıldı.

Sesim Resim projesine sponsor olmaktan büyük bir heyecan duyduklarını söyleyen ECE Türkiye Eş Genel Müdürü ve CFO’su Nuri Şapkacı, “20 yılı aşkın süredir alışveriş merkezi sektöründe faaliyet gösteren bir firma olarak, topluma fayda sağlamak amacıyla başta eğitim, sanat ve spor olmak üzere pek çok alanda projeler ve etkinlikler gerçekleştiriyoruz. Değerli sanatçı Cenk Yüksel’in Sesim Resim projesi, bizi Türkiye’de eğitim alanında faaliyet gösteren en yaygın sivil toplum kuruluşu olan TEGV ile bir araya getirdi. Büyük başarı kazanmasını umduğumuz bu projeyle eğitimde fırsat eşitliğinin sağlanmasına ve çocuklarımızın okul dışı nitelikli eğitim desteği almalarına katkı sağlamak en büyük arzumuz.” dedi.  

Sesim Resim projesine “hayatta mucizeler olur” diyerek başladık

ECE Türkiye Eş Genel Müdürü ve COO’su Semet Yolaç Canlıel ise şunları söyledi: “Bu çok yönlü, sıra dışı projenin ana sponsorluğu üstlenmek bizim için büyük mutluluk ve gurur kaynağı. Biz, bu projeye toplumdan aldığımızı topluma geri vermek amacı ve “hayatta mucizeler olur” inancıyla başladık. Dileğimiz, kıymetli sanatçı Cenk Yüksel’in “Sesim Resim” projesinin başka çocuklara, başka ailelere, başka insanlara da ilham vermesi, daha fazla hayata dokunması.”

Çocuklarımızı geleceğe hazırlamak üzere faaliyetlerimizi sürdürüyoruz

TEGV Genel Müdürü Sait Tosyalı, “Çocuklarımızı geleceğe güçlü ve donanımlı bireyler olarak hazırlamak üzere çalışanlarımız ve dev gönüllü ordumuz ile faaliyetlerimizi yürütürken ECE Türkiye gibi eğitimin önemi konusunda farkındalığı yüksek firmaların desteğini hissetmek bize güç veriyor. İçinde hikâyeyi, sanatı ve seslendirme tarafında da pek çok değerli sanatçıyı buluşturan Sesim Resim projesinin çocuklarımızın eğitimi için yapılıyor olması Türkiye’de bir ilk olma özelliği de taşıyor.” ifadelerini kullandı.

TEGV çocuklarının hikayeleri, bir tırtılın kelebeğe dönüşerek özgürce uçmasını anlatıyor

Sesim Resim projesinin sahibi Cenk Yüksel, “TEGV çocuklarının hikayelerini okurken, bambaşka bir duygu dünyasına sürüklendim. Hayal dünyamda, TEGV’in başardığı şeyin, bir tırtıl halinde kendilerine gelen çocukları kelebeğe dönüştürerek özgürce uçmalarını sağlamak olduğunu düşündüm. Bu o kadar ulvi bir amaç ki… Devamında özgürce uçanların çoğunun yuvaya geri dönerek diğerlerine de uçmayı öğrettiklerine; bu eğitim seferberliğinin çığ gibi büyüdüğüne tanık oldum. Bana bu sezon “eğitimde fırsat eşitliği” teması ile yola çıkan sergimi tek kelime ile nasıl tanımlayacağımı sorsanız, cevabım “uçmak” olur… Bu sergi sayesinde ana sponsorumuz ECE Türkiye aracılığıyla TEGV çocuklarının uçabilmesine bir nebze katkı sağlayabilecek olmanın tarif edilemez hazzını yaşadığımı da belirtmek isterim.” dedi.

ECE Türkiye’nin ana sponsorluğunda, “Eğitimde Fırsat Eşitliği” temasıyla TEGV yararına düzenlenen Sesim Resim Sergisi’nin açılışı, Gazeteci Ayşe Arman moderatörlüğünde gerçekleştirilen bir davetle Aqua Florya Alışveriş Merkezi’nde yapıldı.