Franchise

2024 yılının ilk çeyreğinde 22 bayi Pasaport Pizza ailesine katıldı

Halihazırda 66 ilde şubesi bulunan Pasaport Pizza, 81 ilde şube açarak tüm Türkiye’ye taze hamur lezzetini tanıtmayı planlıyor. Haziran sayımızda dergimizde ağırladığımız Pasaport Pizza Genel Müdürü Mükremin Özdemir, 2024 yılının ilk çeyreğinde 22 bayinin Pasaport Pizza ailesine katıldığını ifade ederek, yeni lezzetler için de AR-GE çalışmalarının devam ettiğini belirtti.

Yüzde 100 yerli sermaye ile kurulan Pasaport Pizza 2024 yılına nasıl başladı, yılın ilk yarısına ilişkin performansınızı değerlendirir misiniz?

Pasaport Pizza, Türkiye’de yüzde 100 yerli sermaye yapısına sahip, sektöründeki en büyük markaların başında geliyor. Şu an itibariyle 66 ilde sayısı 250’yi aşan bayimiz var. 22 bayi ise Pasaport Pizza ailesine 2024 yılının ilk çeyreğinde katılmıştır. Pasaport Pizza, yeni açılan şubeleriyle birlikte sektörde global markalar ile rekabet ederek şube sayısını ve cirosunu hızla artırmaktadır. 81 ilde şube açarak tüm Türkiye’ye taze hamur lezzetini tanıtmayı planlamaktayız.

2024 yılında 15 milyar TL’lik bir hacme ulaşması beklenen pizza sektörünü yatırımcılar açısından cazip kılmak adına Pasaport Pizza olarak sektörde nasıl bir misyon edindiniz?

Pasaport Pizza, pizza sektöründe yaygın olarak kullanılan “Donuk Hamur” sistemini bozarak özel tekniklerle “HERGÜN TAZE HAMUR” ile üretilen pizzaları ve zengin menüleriyle kısa zamanda tüm İzmirlilerin sevgi ve beğenisini kazanmıştır. Geleneksel lezzeti ile kısa zamanda zirve yapan firmamız, kuruluşundan 1 yıl sonra franchise hizmeti vermeye başlayarak kısa zamanda kalitesini ortaya koymuştur. Ürün lezzetimiz ve kalitemiz tüm şubelerimizde standarttır. Pizza yapımında kullanılan bütün ürünlerimiz A kaliteli ürünlerdir ve gıda sektöründeki en büyük markalarla çalışıyoruz. Anadolu’da halkımız çoğu bölgede pizzayı bizimle tattı. Lezzetimizin ve kalitemizin üst seviyede olması ve halkımızın damak tadını iyi bilmemiz, Anadolu’da halkımız tarafından benimsenmemizi hızlandırdı. Çoğu bölgede ilk olmak, marka bilinirliği açısından çok önemlidir.

Pizza severlerin gönlünde yer edinen Pasaport Pizza lezzetleri ailesine yıl içerisinde yeni üyeler katılacak mı, yeni lezzet arayışlarınızdan da bahseder misiniz?

Pasaport Pizza olarak AR-GE çalışmalarımız devam etmektedir, bunun yanı sıra sektöre yeni bir heyecan ve yeni bir lezzet katmak adına alt markamız olarak This Chicken adı ile tavuk ürünlerimiz pazara girmeye hazırlanmaktadır.