Franchise

Zuffy Bubble Tea’de yatırımcı adayları 1 yılda yatırımlarını geri alabiliyor

2022 yılında sektöre giriş yapan Zuffy Bubble Tea, İstanbul’da bulunan 5 şubesiyle müşterileriyle buluşuyor. 2024 yılı sonuna kadar 15 şubeye ulaşmayı hedeflediklerini aktaran Firma Sahibi Sinan Temel, franchise sistemlerinin detaylarını da yatırımcı adayları için anlattı.

Zuffy Bubble Tea’yi tanıyabilir miyiz, sektöre giriş hikayenizi okurlarımızla paylaşır mısınız?

2015 yılında restoran sektörüyle başlayan serüvenimiz bizi gıda sektöründe sağlam bir altyapı için hazırladı. 7 yıllık restoran deneyimi bize işin içine yenilik, eğlence ve keyif katmak gerektiğini gösterdi. Bu bilgi birikimi ve etkenler doğrultusunda 2022 yılında Zuffy Bubble Tea markasının temelleri atıldı. Birçok farklı tadın birleştiği ve alışılmış içeceklerden farklı bir Uzak Doğu lezzeti olan ve içine konulan tapyoka adı verilen mini toplar ile lezzetin 2 kat arttığı bubble tea içeceğini şubelerimizde müşterilerimize sunuyoruz.

Günümüzde Türkiye genelinde kaç şubeye ulaştınız, bunların kaçı franchise sistemiyle müşterilerinizle buluşuyor?

2024 yılında büyüme yolculuğunuzda kaç şubeye ulaşmayı hedefliyorsunuz? Şu an halihazırda İstanbul’da 5 şubemiz var. AVM’ler ve cadde mağazaları olacak şekilde yıl sonuna kadar şube sayımızı 15’e ulaşacak şekilde planladık. Bu doğrultuda franchise vermeye devam ediyoruz.

Zuffy Bubble Tea mağazaları İstanbul’da Kadıköy Moda Caddesi, Ümraniye Metro Garden AVM, Şişli Trump AVM, Kağıthane Axis AVM ve Güngören Kale Outlet Center AVM’de yer alıyor. Çok yakında açılacak 5 yeni AVM’de markamızı büyütmeye devam ediyoruz.

Zuffy Bubble Tea’nin büyüme stratejisinin büyük bir parçası olan franchise sisteminin detaylarından bahseder misiniz, yatırımcılara sağladığınız avantajlar nedir, marka çatınız altına girmek isteyen yatırımcı adaylarında aradığınız kriterlerden de bahseder misiniz? Franchise almak isteyen yatırımcılarımıza sağladığımız en büyük avantajlarımızdan birisi, ürünü artık kendimiz Türkiye’de üretiyoruz. Üretici bir firmayız ve yatırımcı adaylarının yapmış oldukları yatırımı bir yıl içerisinde geri alabilecekleri bir sistem oluşturduk. Böylelikle yapmış oldukları yatırımları kısa vadede amorti edebiliyorlar. Ayrıca yatırım bedeli olarak istemiş olduğumuz 700.000 TL’de de uygun şartlarda ödeme kolaylığı sağlıyoruz. Franchise ücreti ise almıyoruz.

Son olarak eklemek istedikleriniz nelerdir?

Zuffy Bubble Tea markasını Türkiye’nin 81 ilinde AVM’lerde ve cadde mağazalarda emin adımlarla büyüterek yaymak istiyoruz. Bu yolda bize ve markamıza değer verecek franchise yatırımcılarımızla emin adımlarla büyümeyi ve hem Türkiye Cumhuriyeti’nde hem de uluslararası pazarda büyüme hedeflerimizi gerçekleştirmek istiyoruz. Azerbaycan, Kıbrıs ve dünyanın birçok ülkesinde Master Franchise başvuruları almaktan çok mutluyuz.