Franchise

Koza Çorba, 2024’te 8’i franchise olmak üzere 13 şube açacak

Yaratıcı ve modern dokunuşlarla da Türk mutfağını daha da ileriye taşıma hedefiyle çalışmalarını sürdüren Koza Çorba adına Yönetim Kurulu Başkanı Abdurrahman Akmaz ile bir araya geldiğimiz Şubat sayımızda Akmaz, 2024 yılında kendi bünyeleri dahilinde 5, franchise modeli ile de 8 şube açılacağının müjdesini verdi.

Modern dokunuşlarla Türk mutfağını daha ileriye taşıyan Koza Çorbayı tanıyabilir miyiz, sektöre giriş hikayenizi okurlarımızla paylaşır mısınız?

Firmamız 2021 yılında Çorum’da kurulmuştur. Koza Çorba markası gıda sektöründe yıllar boyunca süren tecrübemizin bir ürünü ve sektördeki kaliteli mekan eksikliği nedeniyle doğmuştur. Türk mutfağının doğru bir şekilde günümüzde icra edilmesi, gerçek bir ustalık ve özveri gerektiren bir süreçtir. Koza Çorba’nın usta şefleri ve aşçıları, geleneksel tarifleri doğru bir şekilde uygularken; yaratıcı ve modern dokunuşlarla da Türk mutfağını daha da ileriye taşımaktadırlar. Koza Çorba hazırladığı nefis lezzetlerle müşterilerinin damağında bir tat bırakmayı hedefler. Çorbalar hijyenik ortamlarda pişirilmekte ve taze ürünler kullanılarak hazırlanmaktadır. Amacımız, sizlerle bu lezzeti bir Türkiye markası yapmak

Çorba, Türk mutfağının önemli bir parçasıdır ve Türk kültüründe özel bir yere sahiptir. Koza Çorba, müşteri talebine uygun bir şekilde çeşitli lezzetler sunar. Şu an için geleneksel 19 çeşit çorba sunumumuz mevcut. Bu da franchise sahiplerine büyük bir potansiyel müşteri kitlesi sağlar.

Günümüzde Türkiye genelinde kaç şubeye ulaştınız, bunların kaçı franchise sistemiyle müşterilerinizle buluşuyor?

2024 yılında büyüme yolculuğunuzda kaç şubeye ulaşmayı hedefliyorsunuz? Dürüst ticaret ve koşulsuz müşteri memnuniyeti ilkesiyle hareket ederek, bir Türkiye markası olma yolunda emin adımlarla ilerliyoruz. Bu anlamda bizim sektörümüzde olmayan bir operasyonel alt yapıyı 2023 yılında kurduk. Bizler sokak arası çorbacı kültürüyle değil, daha profesyonel şekilde geleneksel lezzetlerimize yakışır lüks mekanlarla şubeleşmeyi amaçlıyoruz. 2024 yılında kendi bünyemiz dahilinde 5 şube, franchise modeli ile de 8 şube açılacaktır.

Koza Çorba’nın büyüme stratejisinin bir parçası olan franchise sisteminin detaylarından bahseder misiniz, yatırımcılara sağladığınız avantajlar nedir, marka çatınız altına girmek isteyen yatırımcı adaylarında aradığınız kriterlerden de bahseder misiniz?

Bizim için çok şube açmak çok önemli bir unsur değil, önemli olan reçetemizle lezzetimizi korumaktır. Çünkü çorba gerçekten ustalık gerektiren bir olay. Bu konuda yaşanan en önemli sorun usta sorunudur. Biz yatırımcılarımız için Koza Lojistik depomuzu kurduk ve ürünlerimiz işlenmiş olarak merkez lojistik depomuzdan şubelere dağıtılarak her şubede aynı lezzeti sunmak amacındayız.

Ustalık boyutunda, el lezzetine gerek bırakmadan hem de yatırımcılarımızı nadir bulunan usta arama çabasına sokmadan 2 haftalık Koza Çorba Akademi eğitimiyle az bir mutfak tecrübesi olan ustayla bile her şube de aynı lezzeti sunmak Koza Çorba’yı diğer çorbacılardan ayıran büyük farklılıktır.

Koza Çorba franchise sistemi, birçok işletmeciye başarılı bir iş modeli sunmaktadır. Bunun için tüm alt yapımız hazır. Marka olarak yatırımcılarımıza gerekli eğitim ve destekleri sağlayarak işlerini yönetmelerine yardımcı oluyoruz. Koza Çorba Akademi bünyesinde hem işletmecilik hem de ustalık konusunda eğitimler veriyoruz.

Koza Çorba ile 19 çeşit çorba çeşidiyle geniş bir müşteri kitlesine hitap edebilirsiniz. Koza Çorba, taze ve kaliteli malzemeler kullanarak lezzetli çorbalar üretir. Bu da müşterilerin tekrar tekrar gelmelerini sağlayacak bir deneyim sunar. Koza Çorba olarak, tedarik zinciri, stok yönetimi ve operasyonel süreçler gibi alanlarda markanın tecrübesine dayanan işletme sistemlerimizi yatırımcılarımıza açıyoruz. Bu da yatırımınızın daha etkili ve karlı olmasını sağlayacaktır.

Girişimci bir ruh ve başarma tutkusu olan, insan yönetimi ve finansal yönetim tecrübesine, tüm zamanını ve gücünü Koza Çorba yönetimi için harcama isteği ve imkanına, Koza Çorba markasının gerektirdiği finansal olanaklara, kurumsal bir markanın sosyal kimliğini başarı ile taşıyabilme yeteneğine sahip adaylar içinden şubelerimizi oluşturma istediğindeyiz.

Müracaatlarımızı web sitemiz üzerinden almaktayız. Franchise Başvuru formunu doldurduktan sonra, uzman franchise danışmanlarımız yatırımcılarımıza bilgi vermekten onur duyacaktır.