Eğlence

Atlantis Fun City, yurt dışı yatırımlarına da ağırlık verdi

Tüketim kültürünün sonsuz döngüsünde, teknolojik gelişmelerin hızlı evriminin oyun ve eğlence sektörünü de etkisi altına aldığını vurgulayan Atlantis Fun City Genel Koordinatörü Sedat Dönmez, yurt dışında Moldova ve Romanya’daki şubelerinin yanı sıra yeni yatırımlar için farklı ülkeleri odaklarına aldıklarını ifade etti.

Atlantis Fun City olarak büyüme stratejinizde AVM’leri tercih etmenizdeki faktörler nedir, AVM’lerle geliştirdiğiniz iş birliğinizle karşılıklı olarak birbirinize nasıl bir katma değer sağladınız?

AVM’ler toplumun sosyalleştiği, vakit geçirdiği, alışveriş yaptığı birincil yerler olarak öne çıkmaktadır. Pek çok AVM bünyesinde tüketicilerin ihtiyaç duyduğu her alandaki mağazayı bulundurmaktadır. Oyun-eğlence merkezleri de bu nedenle büyük bir önem arz etmektedir. Ülkemizde bulunan AVM sayısı ve tüketicilerin AVM’lere gitme alışkanlığındaki artıştan dolayı, tüm perakende sektörü gibi biz de Atlantis Fun City olarak, daha çok kişiye ulaşıp keyifli vakit geçirmelerini sağlamak amacıyla AVM’lerde yer almayı tercih ediyoruz. Yer aldığımız AVM’lerde karşılıklı kampanya ve çalışmalar düzenleyerek, ortak payda üzerinde daha çok kişiye ulaşmak amacıyla bilinirliğimizi artırıyor, çeşitli uygulamalarla tüketici memnuniyetini her geçen gün katlayarak artırabiliyoruz.

Hizmet ihracatına yönelik Atlantis Fun City nasıl bir politika izliyor, yurt dışındaki faaliyetleriniz kısa ve orta vadede ne yönde gelişecek?

Yurt içinde olduğu gibi yurt dışında da faaliyetlerimiz devam etmektedir. Türkiye’de yer alan dokuz şubemizin yanı sıra Moldova’da Eylül ayı içinde ikinci şubemiz olan Plaza Center’ı açtık. Romanya’da ise bir adet şubemiz bulunmaktadır. Bunların yanı sıra yurt dışı yatırımlarımıza daha da ağırlık vermeye başladık, farklı ülkelerde yatırımlar yapmak için araştırmalarımız devam etmektedir.

Eğlence sektöründe teknolojik gelişmelerle birlikte yaşanan beklenti ve alışkanlıklar neticesinde rutinin dışına çıkmak adına ziyaretçilerinizi ne tür yeniliklerle buluşturuyorsunuz?

Tüketim kültürünün sonsuz döngüsünde, teknolojik gelişmelerin hızlı evrimi oyun-eğlence sektörünü de etkisi altına almıştır. Sanal gerçeklik (VR) teknolojisinin artması, oyun alışkanlıklarının da değişmesine neden olmuştur. Oyun makineleri de bu yönde gelişmeye başlamıştır. 7D sinemalar, VR’lı arcade makinalarımızı bunlara örnek olarak vermek mümkündür. Misafirlerimizin tercihleri doğrultusunda Atlantis Fun City olarak yeni yatırımlarımızı bu çerçevede daha çok VR içerikli oyunlara ağırlık vererek yapmaktayız.

Son olarak eklemek istedikleriniz nelerdir?

Atlantis Fun City olarak her geçen gün hızla büyüyor; misafirlerimizin keyifli, eğlence dolu, kaliteli vakit geçirmeleri için özenle çalışıyoruz. Herkesi mağazalarımıza davet ediyoruz.