Ürün ve Hizmet

IŞIKLI TEMA PARKIMIZI İSTANBULLULARLA BULUŞTURMAYI HEDEFLİYORUZ

MK Aydınlatma Türkiye Genel Müdür Yardımcısı ve Kreatif Direktörü Kezban Çebi ile bir araya geldiğimiz Aralık sayımızda Çebi; 2022 yılında hayata geçirdikleri projeleri okurlarımız için anlatırken, 2023 yılında İstanbullularla bir ışıklı tema park projesini buluşturmayı hedeflediklerini ifade etti.

MK Aydınlatma Türkiye olarak hizmet verdiğiniz alanlar nelerdir?

MK Aydınlatma Türkiye, festival ve kutlama aydınlatmaları konusunda dünyanın en yüksek ciroya sahip, itibarlı markası MK Illumination’ın Türkiye ofi si olarak kuruldu. Dönemsel dekoratif aydınlatma alanında kişilerin, kitlelerin bulundukları atmosferde mutlu hissetmelerini; yer aldıkları mekânla keyifl i bir ilişki kurmalarını sağlamak hedefi yle tasarım, üretim, proje geliştirme, uygulama faaliyetlerini sürdüren şirketimiz üretmekte olduğu ürünleri, alışveriş merkezlerinde, ticari yapılarda ve kamusal alanlarda müşterilerine güvenle sunmaktadır.

Özel ışıklı dönemsel dekorasyon, uluslararası adıyla “festive lighting” alanında 2009 yılından beri profesyonel olarak hizmet veren fi rmamız, MK Illumination’ın sahip olduğu 25 yıllık uluslararası bilgi birikimi ve pazar hakimiyetiyle, Highlight Aydınlatma’nın sektöründe neredeyse yarım asra ulaşacak yerel deneyimlerini harmanlayarak yolunda sağlam adımlarla ilerlemektedir. Alanında ilklere imza atmış fi rmamız, öncü kimliği ile Türkiye’nin uluslararası çapta itibar sahibi AVM’lerinin hemen hepsinde gerçekleştirdiği projelerin yanı sıra; Dubai’de kurduğumuz ofi sle birlikte Orta Doğu’da ve hatta dünya çapında büyük ölçekli, önemli işlere imza atan yüksek standartlarda bir marka olarak faaliyetlerine devam etmektedir.

Müşterilerinizin sizi tercih etme sebepleri nelerdir, sektördeki farklarınızdan bahseder misiniz?

Dönemsel dekorasyon; ‘zamanın ruhu’ ile insanların duyguları arasında değerli bir bağlantı kurma işidir. Kutlamanın, festivalin, etkinliğin, bayramın coşkusunu mekânın dokusuna işlemek ve o mekânda bulunan tüm kişilerin benzer duyguda buluşmalarını sağlamak anlamını taşır. Bu duygusal bağı kurmak, yaptığımız işin en zor ve bir yandan da ulaşmayı temel motivasyonumuz kabul ettiğimiz en can alıcı noktasıdır. Elbette kalite ve akabinde gelen başarı, ancak bir bütünlük yakalandığında mümkün. Dolayısıyla üstlendiğimiz tüm projelerde tasarımdan bütçelemeye, montajdan montaj sonrası hizmet aşamalarına varıncaya kadar tüm etaplarda en yüksek standartlarla hareket etmeye özen gösteriyoruz. Bu titizlik ve disiplinle yaptığımız projeler, sektördeki farkımız ve tercih edilen fi rma olma durumumuzu olağan bir doğallıkta akabinde getiriyor diyebilirim.

Sonuna geldiğimiz 2022 yılını bünyeniz dahilinde değerlendirir misiniz, 2023 hedefl eriniz ve yeni yatırımlarınız neler olacak?

Geçtiğimiz yıllarda hayatımızı fazlasıyla etkileyen Covid 19 hem ulusal hem de uluslararası gerçekleştirmeyi hedefl ediğimiz birçok projede, dönemin koşulları gereği ertelemeler yaşamamıza sebep olmuştu. Ancak 2022 yılının sonuna geldiğimiz bu günlerde gurur ve mutlulukla söylemeliyim ki, ötelediğimiz projelerin büyük bir kısmını ve hatta yenilerini başarılı bir şekilde gerçekleştirdik, 2023 için planlanan uygulamalarla da gerçekleştirmeye devam edeceğiz. Yine bu sene içinde MK Israil ofi simizi açtık ve önümüzdeki yıl içinde ise MK Avustralya ofi sinin açılması için çalışmalara başlamış bulunmaktayız. Ses getirecek ve bizi fazlasıyla gururlandıran bazı 2022 projelerinden bahsetmek isterim. İngiltere’de uzun zamandır restorasyonunun bitmesi beklenen, alışveriş ve yaşam merkezi olarak yeniden işlevlendirilen Battersea Power Station’ın büyük bir özenle yürüttüğümüz yeni yıl dekorasyonunu, Avusturya’da bulunan MK Illumination ana merkeziyle yaptığımız ortak çalışma sonucu başarıyla hayata geçirdik. Bunun yanı sıra Birleşik Arap Emirlikleri’nde Emaar’ın yatırımcısı olduğu, içlerinde dünyanın en büyük AVM’si olan Dubai Mall’un da bulunduğu dört büyük yeni yıl dekorasyon projesini ve Katar’da gerçekleşen World Cup 2022 kapsamında bölgenin çeşitli önemli lokasyonları ile alışveriş merkezlerinde festival dekorasyonu projelerini hayata geçirdik.

Son olarak eklemek istedikleriniz nelerdir?

Hazırladığımız projelerde alanlara değer katarak, ziyaretçiler ile duygusal bağlar kurma/kurdurma hedefi yle çalışıyor; mekânlara ışıkla, tasarımla, etkili projelerle profesyonel katkıda bulunmayı amaçlıyoruz. Yine bu hedefl e yola çıkarak, Türkiye’de bir ilki gerçekleştirip, 2023 yılında İstanbul’da bir ışıklı tema parkı “light park” açmayı da planlıyoruz. Bu özel deneyimi İstanbullulara ilk kez yaşatacak olmanın heyecanı var içimizde. MK Aydınlatma Türkiye olarak biz geleceğe umutlu bakıyor ve genç, dinamik, uzman ekibimizle, öncü kimliğimizle yarınlara hazırlanıyoruz.