Ürün ve Hizmet

2023 YILINA 10 YENİ AVM PROJESİ İLE GİRİYORUZ

İçinde bulunduğumuz yılın son çeyreğinde büyük bir atılım yaparak hizmet verdiği proje sayısını % 100 artıran Ankagrup Lojistik, 2023 yılına 10 yeni AVM projesi ile girecek olmanın mutluluğunu yaşıyor. Ankagrup Lojistik Temizlik A.Ş. Genel Müdürü Kamuran Zorba ile gerçekleştirdiğimiz söyleşide Zorba hem 2022 yılını değerlendirdi hem de 2023 yılında hayata geçirecekleri projeleri okurlarımız için anlattı.

Ankagrup Lojistik olarak 2022 yılını değerlendirdiğinizde nasıl bir performans sergilediniz, ekonomik anlamda ciro ve rakamsal büyümenizden bahseder misiniz?

2022 yılında özellikle yılın son çeyreğinde hizmet verdiğimiz proje sayısını % 100 artırarak, büyüme yolunda ortaya koyduğumuz hedefl ere ulaşmış olduk. Bununla birlikte, yılın son döneminde yaptığımız görüşmeler olumlu sonuçlar verdi ve 2023 yılına 10 yeni AVM projesi ile girmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Ekonomik anlamda büyüme ile beraber oluşturduğumuz istihdam ortamı ve iş gücüne olan katkımız, bizler için rakamsal büyümeden daha önemlidir. Bu anlamda yıl boyunca iyi bir performans sergilediğimizi düşünüyoruz.

2023 yılında hayata geçireceğiniz yatırım ve projeleriniz neler olacak, AVM’lere sunduğunuz hizmetlerinizde çeşitliliği artırmayı düşünüyor musunuz?

2023 yılında teknolojiye yaptığımız yatırımları artırarak, hizmet verdiğimiz AVM’lerde teknolojinin tüm imkan ve kabiliyetlerinden maksimum düzeyde faydalanmayı hedefl iyoruz. 2023 yılı Ocak ayı ile birlikte hizmet vermeye başladığımız AVM’lere odaklanıp, aynı zamanda yeni AVM görüşmelerine hız kesmeden devam edeceğiz. AVM’lere lojistik, muhaberat, danışma hizmeti, kargo dağıtım hizmeti, teslimat noktası hizmeti ve vale hizmetlerimiz ile çeşitliliği sürekli artırıyoruz.

AVM lojistiğinin AVM ve perakende sektörüne sağladığı artı değerler konusunda neler söylersiniz?

AVM lojistiği; AVM içerisinde hizmet veren markalara lojistik anlamda ihtiyaç duydukları her an, hızlı ve güvenli bir şekilde hizmet verdiği için ayrıca AVM’lerin içerisinde non-stop devam eden lojistik ihtiyaçlarına cevap verdiğinden önemlidir. AVM lojistiği hizmeti; ürün kabul noktasının her türlü organizasyonu, işletmelerle olan koordinasyonu, ürün kabul noktasının kullanımında rezervasyon planı oluşturulması, ürün kabul noktasından işletmelere gelen tüm kargo, posta, diğer tüm ürünlerin işletmelere eksiksiz, hızlı ve güvenli bir şekilde ulaştırılması süreçleri ile diğer taşımacılık hizmetlerinden farklıdır.

Son olarak eklemek istedikleriniz nelerdir?

Hizmet verdiğimiz AVM’lerde güvenli ve kaliteli hizmet vermek için tüm operasyonel süreçlerimizde sürekli iyileştirmeler yaparak, perakende sektörüne katkı ve istihdam sağlamaktan memnuniyet duyuyoruz. İşimizi büyük bir özveri ve heyecanla yapıyoruz.