FinTech

2022 YILINI 13 MİLYAR LİRALIK HACME ULAŞARAK KAPATMAYI HEDEFLİYORUZ

PayTR Sanal POS ile e-ticaret firmaları, ayrı ayrı sanal POS başvurusu yapmalarına gerek kalmadan, tek sözleşme ve tek entegrasyonla yerli ve yabancı tüm kartlardan ödeme alabiliyor. PayTR CEO’su Tarık Tombul ile keyifli bir röportaj gerçekleştirdik.

PayTR olarak 2 saat gibi kısa bir sürede üye iş yerlerinizin sanal POS’larını kullanıma hazır hale getiriyorsunuz, bu hızınızın altyapısından okurlarımıza bahseder misiniz?

Çok yönlü bir fi ntek şirketi olarak, inovasyonun sonsuzluğuna ve dijitalleşmenin hayatı kolaylaştırmasına inanıyoruz. Bu doğrultuda, geliştirdiğimiz yenilikçi ve alternatif yaratan ürün ve hizmetlerimizle kullanıcılara ve sektöre değer katmak için çalışıyoruz. Pandemide temassız ödeme tercihleri bir hayli arttı. İnsanlar paraya dokunmak hatta kredi kartıyla dahi temas etmek istemedi. Dolayısıyla bu dönemde sanal POS kullanım oranı da arttı. PayTR Sanal POS sayesinde e-ticaret fi rmaları tüm bankalara ayrı ayrı sanal POS başvurusu yapmalarına gerek kalmadan, tek sözleşme ve tek entegrasyonla yerli ve yabancı tüm kartlardan ödeme alabiliyor. Giriş ücreti, kurulum ücreti, aylık/yıllık aidat, işlem başına ücret ve gizli ek maliyetler olmadan web sitemiz üzerinden online olarak sanal POS başvurularını yapmalarını ve 2 saatte sanal POS sahibi olmalarını sağlıyoruz. PCI DSS uyumlu altyapı, SSL sertifi kalı ödeme sayfaları, Fraud ve Sahtecilik Önleme, 3D Secure, Sanal POS’un güvenlik çözümleri arasında yer alıyor.

Kısa sürede sanal POS kurulumu hizmetinizle PayTR sektöre nasıl bir soluk kattı, müşterilerinizin bu bağlamda kazanımları nelerdir?

Müşteri deneyimine verdiğimiz önemle üye iş yerlerinin ihtiyaçlarını iyi okuyor, hizmetlerimize yenilerini ekliyor ve bu doğrultuda hızlı geliştirmeler yaparak teknolojik altyapımızı sürekli güncel tutuyoruz. Finansal teknoloji dünyasının yapı taşlarından olan güvenlik alanında ise en iyi teknolojik altyapıları sunuyoruz. Müşterilerimiz sanal POS’la bankaların yaptığı kredi kartıyla tek çekim ve taksitli ödeme almanın yanı sıra banka kartları, ön ödemeli kartlar ve BKM Express, Troy, American Express, Visa Card on File, Tosla gibi PayTR’ın alternatif ödeme kanalları üzerinden de ödeme alabiliyorlar. PayTR’lı üye iş yerleri sadece Türkiye’ye değil, web site satışlarını dünyanın her noktasına açarak e-ihracat da yapabiliyor ve ödemelerini farklı para birimleriyle, kur dönüşüm kaybı yaşamadan alabiliyorlar. Üye iş yerlerimizin hayatlarını daha da kolaylaştırmak ve daha fazla kazanmalarını sağlamak adına 7/24 operasyonel ve teknik destek, özel müşteri temsilcisi, başarılı işlem oranlarını artırmaya yönelik destek servisleri gibi birçok katma değerli hizmet de sunuyoruz.

Son olarak eklemek istedikleriniz nelerdir?

PayTR olarak, geliştirme çalışmalarına devam ettiğimiz birtakım hizmetlerimiz mevcut. Mobil Ödeme, E-Para ve Cüzdan Çözümleri ve Fiziki POS hizmetleri çok yakın dönemde müşterilerimizle buluşturacağımız servislerimiz arasında bulunuyor. İlk yarısında %100 büyüme sağlayarak 5.5 milyar TL’lik işlem hacmine ulaştığımız 2022’yi yeni çözümlerimizle birlikte 13 milyar liralık bir hacme ulaşarak kapatmayı hedefl iyoruz.