FinTech

CRAFTGATE, İŞLETMELERE FİNANSAL ÖZGÜRLÜK GETİRİYOR

Craftgate Kurucu Ortağı ve COO’su Murathan Özcan’ı ağırladığımız Kasım sayımızda Özcan, üye iş yerlerinin büyümelerine katkı sağlayacak çözümler ürettiklerini vurgulayarak işletmelere finansal özgürlük sunduklarını belirtti.

Craftgate’i tanıyabilir miyiz, sanal ödeme alanında müşterilerinize ne tür yenilikler sunuyorsunuz?

Craftgate, online ödeme alan işletmelerin tek noktadan, tüm bankaların sanal POS’ları, birçok ödeme/e-para kuruluşu, alternatif ve yurt dışı ödeme yöntemleri ile buluşmalarını sağlayan bir ödeme geçididir. Craftgate’i, üye işyerlerimizin büyümelerine katkı sağlayacak çözümlerin de yer aldığı bir hub olarak konumlandırıyoruz. Sektördeki tecrübemiz sayesinde, üye işyerlerimizin ve müşterilerinin mevcut ve muhtemel ihtiyaçlarını biliyor ve kolaylıkla öngörebiliyoruz. Üye işyerlerimize yüksek kalitede bir ödeme geçidi deneyimi yaşatıyor, hızlı ve etkin destek sağlıyoruz. One-stop shop ödeme geçidinin özelliği nedir, bu özelliğin Craftgate’in müşterilerine sağladığı avantajlar nelerdir? İşletmelerin farklı ödeme yöntemlerine aynı anda ulaşarak tek merkezden yönetebilmeleri için bir geçiş kapısı olan one-stop shop ödeme geçidi Craftgate, operasyonel süreçleri kolaylaştırarak işletmelere zaman ve tasarruf sağlıyor. Kart saklama, tek tıkla ödeme, pazaryeri çözümü, kapalı devre cüzdan, ödeme formu, link ve QR kod ile ödeme, akıllı ve dinamik ödeme yönlendirme, proaktif izleme, farklı para birimleriyle ödeme alma, fraud önleme yönetimi gibi çözümlerle de işletmelerin maliyetlerini düşürerek işlerini büyütmelerini destekliyor. Craftgate bünyesinde müşterilerinize sunduğunuz sanal POS’ların kurulum süreci ve aşamalarından bahseder misiniz, bu konuda sektörde nasıl bir fark yaratıyorsunuz? Firmalar, kayıt ve sözleşme aşamasından sonra mevcut POS’larını panelimize tanımlayarak kolayca kullanabiliyorlar. Ayrıca, ilk kez POS alacak fi rmaları banka ve ödeme kuruluşlarıyla buluşturup bu süreci kolaylaştırıyoruz. Yıldız Teknopark’ta geliştirdiğimiz AR-GE projemiz olan Craftgate’in Autopilot özelliği sayesinde; tamamen veya kısmen çalışmayan sanal POS’ların çalışmayan kısmını (örneğin; sadece 3DS ödemeleri), özel algoritmalarımızla otomatik olarak devre dışı bırakıp ödemelerin sağlıklı çalışan sanal POS’lardan geçmesini sağlıyoruz. Sorunlu POS düzeldiğinde el değmeden Autopilot tekrar ödeme akışını ilgili POS üzerinden devam ettiriyor. Böylece, ödemeler kesintisiz olarak devam ediyor, üye işyerlerimiz ciro kaybı yaşamıyor ve tüm bunlar yaşanırken hem üye işyerlerimiz hem de müşterileri ödeme kesintisini dahi hissetmiyor. Craftgate’in API’leri, test ortamı, geliştirici portalı, hazır Github istemci kodları ve test paneli herkese açık. Sektörde en kolay entegre edilen servislere sahip olmamızın yanı sıra Craftgate, kurucu ortaklarımız ve ekibimizle birlikte, 2007 yılından bu yana geliştirdiğimiz 6. nesil ve en yenilikçi ödeme altyapısı. Dileyenler, Craftgate ödeme geçidi deneyimini anında test hesabı açarak, tüm servisleri ücretsiz olarak deneyebilirler.

Son olarak eklemek istedikleriniz nelerdir?

Geçtiğimiz günlerde, önde gelen e-ticaret platformu Shopify ile iş birliğimizi açıkladık. Böylece, artık Shopify altyapılı işletmeler de diledikleri banka, ödeme ve e-para kuruluşu ile çalışabilecek, Craftgate ile fi nansal özgürlüğün kapılarını aralayabilecekler. Önümüzdeki süreçte, mevcut yüksek müşteri memnuniyetimizi muhafaza etmeyi ve gelişen tüketici ihtiyaçlarını ve davranışlarını da göz önünde bulundurarak, değer yaratan çözümlerimize yenilerini eklemeyi hedefl iyoruz.