Öne Çıkanlar Perakende

NaraMaxx, sadece bulunduğu pazarı değil aynı zamanda dünya trendlerini takipte!

Doğaya saygıyı ve dijital dönüşümü şirket kültürünün ilk sıralarına yerleştiren NaraMaxx, gelişen teknolojileri benimseyerek müşterilerine yenilikçi ve rahat bir alışveriş deneyimi sunmak için çalışmalarına devam ediyor. Haziran sayımızda dergimizde ağırladığımız NaraMaxx Yönetim Kurulu Başkanı Haluk Özkarakaşlı ile 2024 yılının son çeyreğinde Romanya’da açacakları ilk yurt dışı mağazaları doğrultusunda hem yurt dışı operasyonlarını hem de sektörde trendleri doğru okumanın önemini konuştuk.

Perakende sektöründe trendleri doğru okuyabilmek neden önemli, uzun yıllardır perakende dünyasında kadın giyimin öncülerinden biri olarak başarılı bir çizgide ilerleyen NaraMaxx bu alanda nasıl bir stratejiyle hareket ediyor?

NaraMaxx olarak 14 yıldır faaliyet göstermekteyiz ve her geçen yıl büyümemize ivme kazandırmaktayız. Bu süreçte markamızın önde gelen stratejilerinden biri sadece bulunduğumuz pazarı değil aynı zamanda dünya trendlerini yakından takip etmek oldu. Türkiye, İspanya ve İngiltere’de bulunan tasarım ofislerimizin ortak çalışmaları sonucunda müşterilerimizin beklentilerini en doğru şekilde anlayarak koleksiyonlarımızı her sezon yeniliyor ve ürün ağımızı genişletiyoruz.

İlk yurt dışı mağaza yatırımı süreciniz nasıl ilerliyor, lokasyon olarak hangi ülkeyi tercih edeceksiniz?

Orta ve uzun vadede yurt dışına yönelik büyüme hedefl erinizde hedef pazarlarınız olarak hangi ülkeleri belirlediniz? 2024 yılının son çeyreğinde ilk yurt dışı mağazamızı Romanya’da açmış olacağız. Yurt dışında önce e-ticaret operasyonları ile marka bilinirliği oluşturup ardından mağazalaşmayı hedefl iyoruz. Komşu ülkelerdeki müşterilerimizden aldığımız olumlu geri dönüş bizleri mutlu ediyor. Hedef pazarlarımız Doğu Avrupa ve Körfez ülkelerini içeriyor.

Son olarak eklemek istedikleriniz nelerdir?

Markamız mağaza ve koleksiyon ağını geliştirecek yeni yatırımlar yaparken sürdürülebilirlik ilkesine de sadık kalmaktadır. Bizim için sürdürülebilirliğin başında doğaya saygı gelmektedir. Firmamız Sıfır Atık ve daha nice çevre sertifikasıyla kendini kanıtlayarak, geri dönüştürülmüş su ve malzemeler kullanarak doğa dostu üretim yapmaktadır. Bir diğer ilkemiz ise dijital dönüşümün desteklenmesidir. Her geçen gün büyüyen dijitalleşme komitemiz gelişen teknolojileri benimseyerek müşterilerimize yenilikçi ve rahat bir alışveriş deneyimi sunmak için çalışmalarına devam etmektedir. Yeni sezonumuzu yenilenen NaraMaxx mobil uygulamasından inceleyebilirsiniz