Ürün ve Hizmet

İnsan Sağlığına Uygun Materyallerle Ergonomik Ürünler Üretiyoruz

Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi’nde 20.000 m2 arazi üzerine 11.000 m2 kapalı alanda bulunan fabrikada başta eldiven olmak üzere Ev İşleri, İş & Sanayi grubu ve İş Güvenliği Ekipmanları üretimi gerçekleştiren Handy İş Güvenliği Malzemeleri, insan sağlığına uygun materyallerle ergonomik ürünler üretiyor. Nisan sayımızda dergimizde ağırladığımız Handy İş Güvenliği Malzemeleri Yöneticisi Bekir Kale ile 40 yılı aşkın süredir sektörde yer alan markalarını konuştuk.

Handy Eldiven’i tanıyabilir miyiz, hangi ürün gruplarınızla çözüm ortağı olduğunuz müşterilerinizin ihtiyaçlarını karşılıyorsunuz?

Handy Eldiven ilk olarak 1981 yılında İstanbul Sultançiftliği’ndeki atölyesinde Lastik Eldiven imalatı ile sektördeki yolculuğuna başlamıştır. Sektörün ihtiyacı olan diğer eldiven çeşitlerini de üretmek amacıyla 1990 yılında Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi’nde 20.000 m2 arazi üzerine 11.000 m2 kapalı alanda fabrikasını kurmuştur.

Ev İşleri, İş & Sanayi grubu ve İş Güvenliği Ekipmanları olmak üzere üç ana kalemde sektörün önemli bir oyuncusu haline gelen Handy, ilerleyen zamanlarda Tutkal, Para Lastiği ve Balon gibi diğer ürünlerin imalatına kendi bünyesinde başlamıştır.

İş sağlığı ve güvenliği alanında üretimini gerçekleştirdiğiniz ürünlerinizin tasarım ve üretim aşamasında dikkat ettiğiniz unsurlar nedir, hangi sektörler müşteri portföyünüzde yer alıyor?

Son yıllarda 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanununun yürürlüğe girmesi ve buna paralel sektörün hızlı gelişmesi ve ilerlemesiyle beraber eldivenlerde teknik, kalite ve çeşitlilik artmıştır. Biz de bu süreçte ürünlerimizin imalatında insan sağlığına uygun materyallere önem vermekteyiz. Tasarım konusunda ise önceliğimiz ürünlerimizin ergonomik olması. Böylelikle ürünlerimizin kullanışlı ve dayanıklı olmasını sağlamaktayız. Müşteri portföyümüzde hırdavat ve nalburiye toptancılarıyla birlikte iş güvenliği malzemelerinin toptan satıcıları bulunmaktadır. Bu sektörler üzerinden ürünlerimizi son kullanıcılar ile buluşturmaktayız.

Son olarak eklemek istedikleriniz nelerdir?

Kişisel koruyucu donamların içerisinde önemli bir yeri olan eldiven grubunun 40 yılı aşkın bir süredir üretim ve tedarikini sağlamaktayız. Sektörümüzün geleceği için yeni ürün ve teknolojileri yakından takip edip müşterilerimize hızlı ve sürdürebilir hizmet anlayışımızı önümüzdeki yıllarda da devam ettirmeyi amaçlıyoruz.