Ürün ve Hizmet

Demirel İskele, Avrupa Standartlarında Güvenlikli İş İskelesi Üretiyor

1995 yılından bu yana iş güvenliğine uygun inşaat iskelesi, kalıp sistemleri ve iskele ekipmanları konusunda yurt içi ve yurt dışı pazarlara tecrübeli mühendis, teknik eleman ve diğer kalifiye iş gücü ekibiyle hızlı ve doğru bir şekilde hizmet veren Demirel İskele adına firmanın Yönetim Kurulu Başkanı Ali Demirel’i dergimizde ağırladık.

Demirel İskele olarak öncelikle hizmetlerinizden, güncel çalışmalarınızdan ve hizmet verdiğiniz bölgelerden bahseder misiniz?

Firmamız 1995 yılından bu yana iş güvenliğine uygun inşaat iskelesi, kalıp sistemleri ve iskele ekipmanları konularında deneyim ve uzmanlığı ile sektörün önde gelen üreticilerinden biri olmuştur. Sürekli artan ürün yelpazemizde; H Tipi Güvenlikli İskele, Flanşlı İskele, Mobil İskele, H Tipi Kalıp Altı İskele, Teleskopik Direk, İskele Elemanları, Güvenlik Bariyeri, Alüminyum Kalıp, Çelik Kalas, Çelik Platform Merdiven, Alüminyum Kalas ve Alüminyum Platform Merdiven yer almaktadır. Ticari hayatında her zaman kaliteli, hızlı, amacına uygun iş yapmak ve müşterilerin çözüm ortağı olmak birinci stratejimiz olmuştur. Yurt içi ve yurt dışı pazarlara tecrübeli mühendis, teknik eleman ve diğer kalifiye iş gücü ekibimizle hızlı ve doğru bir şekilde hizmet vermekteyiz.

Şantiye alanında can güvenliği en önemli konuların başında gelmekte. Güvenlik açısından sizler ürünlerinizde hangi hususlara dikkat etmektesiz, aldığınız önlemler nelerdir?

İş güvenliği ve iş güvenliği kurallarına uymak en önemli hususlardan birisi. Fakat kullanılan ekipmanların yönetmeliklere uygun, sağlam ve eksiksiz olmasının da bir o kadar önemli olduğunu düşünüyoruz. Firmamız bu yüzden önce iş güvenliği diyerek, mühendislerimiz ile yaptığımız AR-GE çalışmaları sonucunda dizayn edilen Avrupa standartlarında güvenlikli iş iskelesi üretmektedir.

Kişilerin tüketim ve ilgi alanları değiştikçe yapıların mimarileri de değişime gitmekte. Demirel İskele olarak inşaat sektörünün geleceği hakkında değerlendirmede bulunur musunuz?

Siz de biliyorsunuz ki özellikle Covid-19 dönemi sonrasında insanlar evlerinde daha çok vakit geçirmeye başladı. Dolayısıyla daha büyük ve işlevsel evleri tercih ediyorlar. Projeler de buna göre doğal bir evrim içerisinde gelişiyor. Tabii bu süreçten her sektör etkilendi. Mühim olan Demirel İskele gibi ayakları yere sağlam basan bir firma olabilmek. Biz bunu başardığımıza inanıyoruz.

İskele kalıp sektöründeki sorunlar sizce nelerdir ve bu sorunlara karşı sizler bünyenizde ne gibi çözümler oluşturuyorsunuz?

Tabii ki tüm dünyada olduğu gibi şu an kullandığımız hammadde fiyatlarındaki ani dalgalanmalar müşterilerimize sabit bir fiyat vermemizi zorlaştırıyor. Buna rağmen fiyatlarımızı olabildiğinde stabil tutmaya çalışıyoruz.

Önümüzdeki süreçlerde yatırım ve projeleriniz ne yönde ilerleyecek?

Demirel Yapı, sürekli olarak ürün kalitesi ve ürün çeşitliliğini ar tırmaktadır. Müşteri talep ve beklentilerini ekonomik ve kaliteli bir şekilde karşılayabilmek için teknolojik gelişmelere paralel olarak kendini yenileyen ve geliştiren bir anlayışa sahiptir. Önümüzdeki beş yıl içinde Avrupa’da belirlediğimiz bölgelere fabrikalar kurup, ülke ekonomimize katkıda bulunmak hedeflerimizden sadece birisidir.

Son olarak eklemek istedikleriniz nelerdir?

Tıpkı sanatla ilgilenen ustalar gibi biz de, her iskele modelinde aynı kaliteyi size sunabilmek için tecrübemizle ve ayrıntılara verdiğimiz önemle yıllardır hep en iyisini üretmek için çalışıyoruz ve çalışmaya devam edeceğiz. Sizlerle bugüne gelmekten mutluyuz.