Franchise

Teknolojik ve operasyonel gücümüzle markaların büyümesine katkı sağlıyoruz

Vigo Teknoloji ve Lojistik A.Ş. Satış Direktörü Fatih Yıldız’ı ağırladığımız Nisan sayımızda, teknolojileri ve büyük operasyon güçleri sayesinde markaların müşterilere ulaşmasında büyük katkı sağladıklarını aktaran Yıldız, markalar tarafından tercih edilme nedenleri arasında da güvenilir ve anında teslimat konusunda rüştünü ispatlamış bir marka olmalarını sıralıyor.

Hızlı teslimat, bugün Türkiye’deki on binlerce işletme için önemli bir iş yükü ve önemli bir operasyon süreci gerektiren bir iş… Vigo hızlı teslimat alanında müşterilerinin işini nasıl kolaylaştırıyor?

Pandemiden bu yana hızla büyüyen hızlı teslimat sektöründe, restorandan markete, perakendeden e-ticarete markaların müşterilerine ulaşmasında en büyük katkıyı biz sağlıyoruz. Ürünün müşteriye ulaşmasında izlenebilir ve güvenilir olunması en büyük beklenti. Biz hem teknolojimiz hem de büyük operasyon gücümüz sayesinde müşterilerimizin bu beklentilerini hem karşılıyor hem de geliştirmeye devam ediyoruz. İşletmelerin bizi tercih etmelerindeki en büyük neden güvenilir ve anında teslimat konusunda rüştünü ispatlamış bir marka olmamız.

Hızlı teslimat işletmelerin cirosunun önemli bir parçası haline geldi. Operasyonel olarak işletmelerin büyümesine ve gelişmesine nasıl katkı sunuyorsunuz?

Bir ürüne ait çok fazla maliyet kalemi var, bunlardan en maliyetli olanlardan biri de lojistik konusu. Ürünün depolardan mağaza ya da restoranlara teslimatı bir yanda nihai tüketiciye ulaştırması diğer yanda. Bizler nihai tüketiciye ulaştırma konusunda güven verdikçe, onların da alışveriş yaptığı markaya güven duyma oranı artıyor ve aynı doğrultuda alışverişlerini de bu güvence ile devam ettiriyor. Bu da markaların daha fazla ürün satışı yapmalarını sağlamada önemli rol oynuyor.

Bir diğer taraftan personel tedariği sağlamada çok önemli giderler de söz konusu; personelin ihtiyaçları, sigortası, yeme-içmesi, aracın bakım-onarım ve akaryakıt gibi giderlerinin yanı sıra oluşan riskler de işletmeleri hem operasyonel hem de maliyet olarak yormakta iken, bizler tüm bu konulara da çözüm sağlamaktayız. ‘”Siz işletmenize odaklanın, teslimatın ne şekilde ve nasıl yapıldığı konusunu bize bırakın” misyonu ile çalışıyoruz.

Teknolojik olarak müşterilerinize neler vadediyorsunuz?

İşte herkesin kafasındaki “Alışveriş yapıyorum fakat ürün bana ne zaman ulaşır?” sorusunun yanıtı burada saklı. Biz Vigo olarak bir teknoloji markasıyız.

Hizmet verdiğimiz tüm sektörlerde müşterilerimizin teslimatlarını yaparken onlara sunmuş olduğumuz panel sayesinde hem bu teslimat yolculuğunu izletebiliyor hem de doğru raporlama ile performanslarını analiz etmelerine imkân sağlıyoruz. Kurye nerede? Ne zaman ürünü aldı? Ne zaman teslim edecek? Ürün teslim oldu mu? gibi soruların tamamına panelden ulaşabilme ve izleyebilme özgürlüğü sağlıyoruz.

Yazılım ekiplerimiz, müşterilerimizin kullanmış olduğu yazılıma kolayca entegrasyon sağlıyor ve böylece siparişlerin doğrudan kuryeye düşmesi kolaylaşıyor. Kurulan bu otomasyon ile süreç tamamen teknoloji ile ilerliyor.