Franchise

Tente Turkey geniş ürün gamıyla hizmetlerini sürdürüyor

Tente Turkey Kurucularından Hasan Yaşar Karademir ile bir araya geldiğimiz Mart sayımızda Karademir, geniş ürün gamına sahip firmalarının yurt içi ve yurt dışındaki çalışmalarını aktarırken, franchise firmalarının ana tedarikçisi olmayı hedeflediklerini de vurguladı.

Tente Turkey olarak hedefiniz nedir?

Türkiye’nin ilk tente firmaları arasında olarak yapmış olduğumuz çalışmalar ile istatistiki verilerden aldığımız datalara göre sektörde öncü firma olmayı başardık. Aynı anda rekor üretim miktarından tek proje ile dünyanın en büyük projelerinden birini tamamlayan istatistiki verilere ulaştık.

Şimdi gelinen noktada franchise firmalarının ana tente tedarikçisi olarak yer almak istiyoruz. Bir diğer hedefimiz ise franchise almak isteyen kişilerin tahmini olarak maliyet hesaplarını yapmalarına yardımcı olmaktır, çünkü franchise sistemi ile bir işletme sahibi olmak isteyen kişilerin maliyetlerinin birçoğunu bizim yapmış olduğumuz ürünler belirliyor.

Son olarak hedefimiz ise AVM veya toplu yaşam alanları ile villa vb. yapıların dış mekanlarında kullanabilecekleri çoğu ürünü üretebiliyor ve anahtar teslim olarak dünyanın her yerinde hizmet verebiliyoruz. Bu durumdan kaynaklı olarak bu tarz alanlarda dış mekan mimari tedarikçi olma hedefimize ulaşmak istiyoruz.

Peki üretimini yapmış olduğunuz ürünler nelerdir?

Pergole Tente

Bioklimatik Tente

Klasik Tenteler

Tavan Cam Sistemi

Motorlu Tavan Cam Sistemi

Yalıtımlı Sürme Cam Sistemleri

Motorlu Giyotin Cam Sistemleri

Solar Sistem Şemsiye Çeşitleri

Tek parça halinde 250 m2’ye ulaşan Motorlu Mega Şemsiyeler

Rüzgar Kırıcı

Zip Perde Sistemleri

Tavan Zip Perde Sistemleri

Kiosk Büfe olarak direkt üretimden anahtar teslimine dek hizmet veriyor ve tüm bu ürünlerle mekanları akıllı sisteme dönüştürülebilir hale getirebiliyoruz.

Dünyada son yıllarda yaşanan gündem konuları ve aynı zamanda hızla gelişen teknolojiyi sektörünüz ile birleştirdiğinizde geleceği nasıl yorumlarsınız?

Öncelikle yaşanan olumsuz durumlara değinmek istiyorum. Dünyanın birçok yerinde savaşlar mevcut ve bu savaşlar eş zamanlı olarak çözüm mantığında teknolojinin hızla ilerlemesini sağlıyor. Gelecekte yaşayacağımız dünyada en önemli sektörlerin başında gıda sektörünün yer alacağına inanıyorum.

Bir diğer gündem konusu ise doğal afetler ve küresel ısınma. Bizim bulunduğumuz sektör aslında slogan olarak düşünürsek güneşin olduğu her yerde biz varız, dünyayı gölgelendirmeye çalışan bir sektörün içerisinde yer alıyoruz ve bunları yüksek teknoloji kullanarak gerçekleştiriyoruz. AVM gibi yapılarda kış bahçesi veya açık alanları motorlu sistemler ile gölgelendirmeyi sağlıyoruz. Bu da geleceğe aynı orantıda ilerlediğimizi gösteriyor.

Herhangi bir projeyi düşünecek olursak süreç nasıl ilerliyor?

Proje öncesi kullandığımız yüksek yazılım teknolojisi ile mekanlarda yapacağımız ürünleri ilk 3 saat içerisinde animasyon haline getirip projenin bitmiş halini online ortamda müşterilerimize sunuyoruz. Daha sonra müşterilerimizin kendi mimarları veya ilgili birimleri ile karşılıklı fikir alışverişinde bulunarak projeyi hazır hale getiriyoruz. Oluşturulmuş olan yüksek kalite ve uygun fiyatlarımız sonrası en hızlı şekilde tamamlama garantisini sunuyoruz.

Proje onaylandıktan sonra mimari olarak 3 boyutlu çizimleri ile 2 boyutlu çizimleri sunuyoruz ve onay sonrası üretim başlıyor.

Yurt dışı projeleriniz için bayilere sahip misiniz, bu konuda neler söylersiniz?

Avrupa’da Danimarka, Almanya, İsviçre ve Fransa’da; Orta Doğu’da ise Dubai, Irak ve Kuveyt olmak üzere dünyada genel anlamda yayılmış bir bayilik ağına sahibiz. Eğer müşterilerimiz isterse direkt bu ülkelerde bulunan bayilerimizden hizmet alabilirler.

Yurt dışındaki gayelerimizden birisi de yurt içindeki firmaların yurt dışında edinmiş olacakları bayilerine ülkemizde sunduğumuz fiyatlarla hizmet vermektir. Türkiye’de gıda sektöründe yer alan birçok firmanın Master Franchise firmaları olduğunu biliyoruz. Bu düşüncemiz sonucunda onların Avrupa’daki bayilerine sunmuş olacağımız çok özel bir hizmet olacaktır.