Ürün ve Hizmet

2024 yılında da müşteri odaklı yaklaşımımızı sürdüreceğiz

İşletmelerin ana faaliyetlerini sürdürebilmeleri için tek bir çatı altında entegre hizmet veren Türkiye’nin önde gelen şirketlerinden biri olan Tepe Kurumsal Çözümler, 2023 yılındaki güçlü ivmesini, 2024 yılında daha da yukarılara çıkarmayı hedefliyor.

Tepe Kurumsal Çözümler Yönetim Kurulu Başkanı Levent Güler, istihdamda ve hizmet verilen sektörler kapsamında yakaladıkları büyüme ivmesini, 2023 yılında hayata geçirilen projeler ile 2024 hedeflerini açıkladı. Güler, Türkiye’nin dört bir yanında çözüm ortağı olarak hizmet veren Tepe Kurumsal Çözümler’in, sektör lideri konumunu daha da güçlendirmek adına büyüme stratejilerini sürdürmeye devam edeceği bilgisini paylaştı.

500 şirket arasında 10’uncu

Tepe Kurumsal Çözümler’in 2023 yılında proje sayısının arttığını ve bunun da istihdam oranlarına yansıdığını belirten Güler, “Şu anda Tepe Kurumsal Çözümler çatısı altındaki şirketlerimizde çalışan 30 bin personelimiz mevcut. Çalışan sayısına bakıldığında Türkiye’nin 500 şirketi arasında 10’uncu sırada yer alıyoruz. Geçtiğimiz yıla oranla daha fazla istihdam alanı yarattık. Bu da yeni alınan projelerimizin ve sürdürdüğümüz büyüme stratejisinin bir sonucu. Kadın çalışan sayısı oranımız ortalama %38. Hizmet ve catering sektöründe kadın çalışan sayısı, güvenliğe oranla daha çok fazla. Tepe Savunma, Tepe Servis ve BCC Catering hem istihdamda hem de ciro açısından şirketimizin büyümesine fazlasıyla katkı sağlıyor. 2024 yılında da bu yıl olduğu gibi mevcut büyüme ivmemiz devam edecek. Böylece yeni projelerimizle istihdam artışımızı paralel olarak yukarılara taşıyacağız. 2023 yılını, geçen yıla oranla ciromuzun iki katına çıkararak 10 milyar TL ile kapatıyoruz. Bu başarı, şirketimizin stratejik planlamalarının ve operasyonel süreçlerinin başarılı bir şekilde uygulanmasının bir yansıması. Yıl içinde hayata geçirdiğimiz projeler, müşterilerimizin memnuniyetini artırmaya yönelik olarak attığımız önemli adımlar, yeni pazarlara açılma ve mevcut müşteri portföyümüzü genişletme stratejilerimiz ciromuzun yükselişinde önemli bir rol oynadı. 2024 yılında da aynı kararlılıkla çalışmaya devam edeceğiz. Müşteri odaklı yaklaşımımızı sürdürecek, sektördeki değişimlere ayak uyduracak ve rekabet avantajımızı koruyarak başarı grafiğimizi yükselteceğiz. Bu kapsamda gelecek yıl 5 bin kişiye daha istihdam sağlayarak personel sayımızı 35 bine çıkarmayı, ciromuzu ise 17 milyar TL’ye ulaştırmayı hedefliyoruz.” diye konuştu.

Sürdürülebilir bir büyüme için yerli sermaye artmalı

Tepe Kurumsal Çözümler’in yerli sermaye ile kurulduğunun altını çizen Güler, sektördeki yabancı sermayeli şirketlerin oranının yaklaşık %22 olduğunu vurguladı. Güler, “Başarıyla gerçekleştirdiğimiz hizmetlerle sektörde adımızı duyurduk. Bu nedenle de hizmet verdiğimiz güvenlik, catering, tesis yönetimi ve kurumsal temizlik gibi alanlarda yerli sermayenin daha etkin bir rol oynamasını hedefliyoruz. Yerli sermayenin güçlenmesi, aynı zamanda sektör dinamiklerini dengeli bir şekilde düzenleyerek rekabeti de olumlu yönde etkileyecektir. Sürdürülebilir büyüme için bu hedefe odaklandık.” dedi.

Tepe Kurumsal Çözümler’den tekstile yeni yatırım

Güler, ayrıca, bu yıl yeni kurdukları Tepe Filo ile tekstil üretim tesisi hakkında da bilgiler verdi. Tepe Filo’nun şimdilik grup içindeki şirketlerin ihtiyaçlarına cevap vereceğini, yakın zamanda ise grup dışına da hizmet vermeyi planladıklarını açıklayan Güler, “Önümüzdeki dönemde tekstil sektörünün çok zor bir süreç geçireceğini düşünüyorum. Biz de bu sorundan etkilenmemek adına yatırım yaparak Adonis çatısı altında kendi tekstil üretim tesisimizi kurduk. Böylece istihdam ettiğimiz mavi yaka personelimizin üniforma ve aksesuar ihtiyaçlarını kendi bünyemizden karşılayabileceğiz. 2024 yılında 35 bin kişinin üniformasını tekstil şirketinde üretmeyi hedefliyoruz.” diye konuştu.