Eğlence

Misafirlerimizi rutin oyun ve eğlence anlayışından uzak tutuyoruz

Yeni yılın ilk sayısında 2023 yılında hayata geçirdikleri yatırımları konuştuğumuz Atlantis Fun City Genel Koordinatörü Sedat Dönmez, misafirlerini rutin oyun ve eğlence anlayışından uzak tutmak adına her geçen gün yenilenen bir eğlence fırsatı sunduklarını aktardı.

Atlantis Fun City olarak 2023 yılı genelinde hayata geçirdiğiniz yatırım ve projeleriniz neler oldu? Sürdürülebilirlik ve verimlilik odağında nasıl bir vizyon geliştirdiniz?

Atlantis Fun City olarak, her geçen gün yenileniyor ve daha çok büyümek için adımlar atıyoruz. Misafirlerimizi rutin oyuneğlence anlayışından uzak tutmak adına her ziyaretlerinde güncellenmiş ve yenilenmiş bir eğlence fırsatı sunuyoruz. Türkiye’de CanPark AVM, Metrogarden AVM, Torium AVM, Axis AVM, Vega İstanbul AVM, Kale Center, Mall Of İstanbul, Arenapark AVM ve Kadıköy rıhtımda yer alan 9 mağazamız, bununla beraber Moldova’da Shopping MallDova ve Plaza Center’da yer almaktayız. Romanya’da ise bir adet şubemiz bulunmaktadır. Bununla beraber farklı ülkelerde yatırımlar yapmak için araştırmalarımız devam etmektedir. Kaynaklarımızı verimli bir şekilde kullanmak ve sürdürülebilir olabilmek adına, oyun makinalarımızı bakımlarını düzenli olarak yaparak uzun yıllar boyunca şubelerimizde dönüşümlü olarak değerlendirmekteyiz.

Eğlence sektöründe değişen satın alma eğilimleri, tüketici alışkanlıkları ve beklentileri doğrultusunda 2024 yılında alacağınız aksiyonlar neler olacak, Atlantis Fun City hangi strateji ve hedeflerle yatırımlarını şekillendirecek?

Şubelerimizde yer alan oyun makinelerimiz ile redemption sistemimiz bulunmaktadır. Misafirlerimiz makinelerde oyun oynadıkça ticket almakta ve bu ticket’ları biriktirerek redemption oyuncak standlarımızdan istedikleri oyuncağa sahip olabilmekteler. Bu sistem üzerinden, istedikleri ürünleri alabilmek için misafirlerimiz devamlı oyun oynayarak ticket almaları gerekmekte, böylece şubelerimizde devamlı ziyaret eden misafirlerimiz oluşmaktadır. Misafirlerimizin ilgisine sahip olan bu sisteme yoğunlaşarak yurt dışı dahil olmak üzere farklı, ilgi çekici ve eğlenceli birçok ürün araştırıp ziyaretçilerimizin beğenisine sunmaktayız. Redemption’da yer alan ürünlere herkesin kolayca ulaşabilmesi adına puan sistemlerini minimum seviyelerde tutmaya çalışmaktayız. 2024 yılında da büyük-küçük her yaşta misafirimizin keyifli vakit geçirmesi, eğlenerek oyun oynamalarını ve aynı zamanda bolca ticket kazanmalarını sağlamak için yeni oyun makinelerimiz ile şubelerimize vizyon kazandırmaya devam edeceğiz.

Bir sektör profesyoneli olarak sizce eğlence sektörü ne yöne evriliyor, teknolojinin gelişimiyle birlikte klasikleşmiş eğlence ve oyun alanları anlayışı nasıl bir değişim yaşayacak? Dünyada bu durum nasıl bir yol izliyor?

Eğlence sektörü büyük oranda video oyunları, dijitalleşme ve sanal gerçeklik (VR) teknolojisi ışığında gelişmeye devam etmektedir. İletişim ve internet teknolojilerinin gelişimiyle oyun-eğlence alışkanlıkları değişime uğramıştır. Oyun makineleri de bu yönde revize olarak gelişmeye devam etmektedir. Atlantis Fun City olarak yeni yatırımlarımızı misafirlerimizin tercihleri ve sektörün gelişimi doğrultusunda daha çok VR içerikli oyunlara ağırlık vererek yapmaktayız.