AVM

Enntepe’yle Konya’da örneği bulunmayan projeler hayata geçirdik

Enntepe AVM Yönetim Kurulu Üyesi Burak Dağlı ile bir araya geldiğimiz yılın ilk sayısında Dağlı, Konya’da zengin marka karmasıyla hayata geçirdikleri ve 5.000 metrekare büyüklüğe sahip rutinin dışına çıkan yeni nesil eğlence anlayışına yönelik kurguladıkları Ennjoy’un da yer aldığı Enntepe AVM’nin 2023 yılında sürdürülebilirlik ve verimlilik odağında geliştirdiği vizyonu ile 2024 yılına ilişkin yatırım hedeflerini Mall Report okurlarıyla paylaştı.

2023 yılı genelinde Enntepe AVM olarak hayata geçirdiğiniz yatırım ve projeleriniz neler oldu, sürdürülebilirlik ve verimlilik odağında nasıl bir vizyon geliştirdiniz?

2023 yılında hayata geçirdiğimiz Enntepe AVM projemizde odak noktamız, marka karması ve konsepti ile Konya’da örneği bulunmayan bir alışveriş ve yaşam merkezi yaratmak oldu. Bizler de alışveriş merkezlerinin sadece alışverişi değil, özellikle sosyalleşmeyi de desteklemesi gerektiğine ve bu unsurun sürdürülebilirliğe etkisine inanan ve bunu gerçekleştirmeyi hedef alan bir projeyi hayata geçirmekten dolayı oldukça mutluyuz.

Değişen satın alma eğilimleri, tüketici alışkanlıkları ve beklentileri doğrultusunda Enntepe AVM olarak 2024 yılında alacağınız aksiyonlar neler olacak, hangi strateji ve hedeflerle yatırımlarınızı şekillendireceksiniz?

Esasında tüketici alışkanlıklarının değişimi bizlerin de Enntepe AVM’yi planlarken çıkış noktamızdı. Hepimizin de bildiği gibi AVM misafirleri artık AVM’leri sadece alışveriş için tercih etmiyor. Alışverişin yanında misafirlerin bu alışverişlerini destekleyecek sosyal alanlara da ihtiyaçları oluyor. Bu nedenle biz Enntepe projemizde açık alanda yer alan kafe-restoranları ve yaklaşık 5.000 m2 büyüklüğündeki Ennjoy Aile Eğlence Merkezimiz ile birlikte daha önce Konya’da örneği bulunmayan bir projeyi hayata geçirdik. 2024 yılında da Enntepe’de özellikle sosyal katılımı destekleyecek yeni ve çok sayıda projemiz olacak.

Bulunduğu lokasyonda bir cazibe merkezi konumunda bulunan AVM’nizde perakende sektörüyle geliştirdiğiniz iş birliğinden bahseder misiniz? Kapılarınızı ziyaretçilerinize açtığınız ilk andan bugüne kadar perakende sektörünün gücüne güç katan ne tür çalışmalar gerçekleştirdiniz?

Enntepe AVM olarak kapılarımızı özellikle Konya’da bulunmayan birbirinden kıymetli birçok perakendemarkası ve tüm markaların en yeni ve en son konseptleri ile açtık. Buradaki anlaşmalarımızın yerel halk tarafından ne kadar beklenen ve çok memnun edici iş birlikleri olduğunu da her geçen gün ziyaretçi ve ciro performanslarımızla görüyoruz. Markalarımız ile yaptığımız kampanyalar da oldukça ses getirdi. Bu aşamadan sonra da aralıksız bu etkinliklerimiz ile misafirlerimiz ve markalarımızı buluşturmaya devam edeceğiz.

Yaklaşık 5.000 m2 alana kurulu çocuk ve aile eğlence merkeziniz Ennjoy’da rutinin dışına çıkan yeni nesil eğlence anlayışına yönelik nasıl bir hizmet sunuyorsunuz? Ennjoy’da ziyaretçilerinizin bireysel ve sosyal gelişimine nasıl bir katkı sağlıyorsunuz?

Öncelikle söze, Ennjoy’un sadece bir çocuk eğlence merkezi olmadığını söyleyerek başlamak isteriz. Ennjoy, her yaştaki çocuk ve genç misafirlerini aileleri ile birlikte eğlendirecek birçok yeni nesil üniteye sahip. Ennjoy Aile Eğlence Merkezi içerisinde hem çocuk hem de genç misafirlerimiz, aileleri ile birlikte trambolin parka giriş yapabiliyor, tırmanma duvarında turnuvalar düzenleyebiliyor, VR cihazlarında keyifl i anlar yaşayıp, yeni dönem interaktif oyuncaklar ile birlikte oynayabiliyorlar. Buna ek olarak Ennjoy’da kurumsal şirket çalışanlarını da ağırlıyor, çok çeşitli turnuvalara ev sahipliği yapıyoruz. Bu özelliğimiz ile Ennjoy’un hem gençler hem de kendini genç hissedenler için bir cazibe merkezi olduğunu söylemek çok doğru olur. Tüm bunlarla birlikte aileler, çocukları için her türlü parti ve kutlama organizasyonlarını da Ennjoy’da gerçekleştirebiliyor. Böylelikle Ennjoy’da mutlu ve kutlamaya değer anlara da değer katıyor, kalıcı hatıralar yaratıyoruz.

Eğlence sektöründe yaşanan teknolojik gelişmeleri Ennjoy’da yer alan eğlence alanlarınızla nasıl harmanlıyorsunuz, teknoloji Ennjoy’un eğlence anlayışının neresinde yer alıyor?

Ennjoy Aile Merkezi interaktif oyun alanları ile birlikte sanal gerçeklik teknolojisini neredeyse her ünitesinde fazlasıyla kullanıyor. Bu teknoloji sayesinde artırılmış gerçeklik amacı ile donatılan cihazlarda misafirlerimize eğlencenin ve macera hissinin yoğunlaştığı deneyimler sağlıyoruz. Gerçekliğin artırıldığı bu teknolojik ünitelerimiz ile tüm misafirlerimize unutulmaz ve çok keyifl i anlar yaşatmayı hedefliyoruz.