AVM

ECE Türkiye ile Ağaoğlu arasında stratejik iş birliği

AVM yönetimi, proje geliştirme, kiralama, mimari ve konsept planlama, bütçeleme ile finansal ve hukuki hizmetlerin tümünü aynı çatı altında sunan ECE Türkiye ile 42 yıldır inşaat, turizm ve enerji sektörlerinde yaptığı yatırımlarla Türkiye’nin en önemli yatırım gruplarından bir haline gelen Ağaoğlu Şirketler Grubu arasında stratejik bir iş birliğine imza atıldı.

Türkiye’nin önde gelen yatırım gruplarından biri olan Ağaoğlu Şirketler Grubu ile ECE Türkiye arasında önemli bir iş birliğine imza atıldı. ECE Türkiye, bu iş birliğiyle Ağaoğlu ÇekmeköyPark karma projesi bünyesinde yer alan AVM’nin yönetimini üstlendi. Projenin uzun dönemli yönetiminin yanı sıra konsept optimizasyonu ve kiralama operasyonlarını da yürütecek olan ECE Türkiye, güncel ve rekabetçi küresel eğilimlerin ışığında uluslararası uzmanlığını bu kez İstanbul’un yükselen değeri Çekmeköy’de ortaya koyacak. Ağaoğlu ÇekmeköyPark AVM’nin 2024’ün dördüncü çeyreğinde kapılarını açması planlanıyor.

7 milyar TL yatırım değeri ile hayata geçirilen karma kullanımlı projenin AVMbacağında 25 bin m2’lik kiralanabilir alanda 100’den fazla mağaza yer alacak. AVM dışında 13 blokta yer alan 738 rezidanstan oluşan proje, modern yaşamın tüm gereksinimlerine uygun olarak tasarlandı. Ağaoğlu ÇekmeköyPark, özgün mimarisi, yeşil alanları, geniş yürüyüş aksları, içerisinde barındıracağı zengin gastronomi ve perakende konseptleri, tematik alanları ve cadde mağazaları ile Çekmeköy’de benzersiz bir yaşam deneyimi sunmayı hedefliyor. 15 dakikalık çekim alanında sayıları her geçen gün artan orta ve üst gelir grubuna mensup 600 bini aşkın nüfusun yaşadığı karma kullanımlı proje, otoyol ve metro bağlantıları ile kolayca ulaşılabilir bir lokasyonda yer alıyor. AVM’nin 555 araçlık bir otoparkı da bulunuyor.

Bu proje iş birliğimizin ilk adımı

ECE Türkiye Eş Genel Müdürü ve COO’su Semet Yolaç Canlıel iş birliğine ilişkin yaptığı açıklamada, “Son yıllarda İstanbul’un yükselen değerlerinden biri olarak öne çıkan Çekmeköy’de faaliyete geçecek Ağaoğlu ÇekmeköyPark AVM’nin şehre yeni bir soluk getireceğine, deneyimi ön plana çıkararak Anadolu yakasında yaşam tarzlarını şekillendirecek önemli bir rol oynayacağına inanıyoruz. ECE Türkiye ile Ağaoğlu Şirketler Grubu arasındaki daha geniş kapsamlı stratejik iş birliğinin ilk adımı olarak nitelendirdiğimiz bu operasyonumuzla birlikte 12 AVM’de yaklaşık 600 bin m2 kiralanabilir alanı yönetiyor hale geleceğiz. Bütüncül bakış açımız ve tecrübemizle bu önemli projeye Semet Yolaç Canlıel Burak Kutluğ katma değer yaratacağımıza inancımız tam.” dedi.

ECE Türkiye’nin profesyonelliğine ve performansına güveniyoruz

Proje hakkında konuşan Ağaoğlu Şirketler Grubu CEO’su Burak Kutluğ, “Ağaoğlu ÇekmeköyPark karma kullanımlı projemizin konut kısmında yaşam halihazırda başladı. İnşaatı devam eden AVM’mizin de açılmasıyla projemiz, konut sayısının yüksek olduğu bir yerleşim alanı olan Çekmeköy’de barındırdığı fonksiyonlar ve konseptiyle rakipleri arasından sıyrılacaktır. AVM’mizin kiralamasını ve uzun dönemli yönetimini, yenilikçi yaklaşımlarına, profesyonelliklerine, performanslarına ve sektörel tecrübelerine güvendiğimiz ECE Türkiye’ye emanet ediyoruz.” diye konuştu.