Ürün ve Hizmet

Duyar ürünleri, mekanik tesisat profesyonellerinin odağındaydı

Yangın ve mekanik tesisat ürünleri sektörünün öncü firmalarından biri olan Duyar, yenilikçi ve akıllı ürünlerini sergilediği ISK-SODEX İstanbul 2023 Fuarı’nda bu sene de yoğun ilgiyle karşılandı. Duyar standında en dikkat çekici ürünlerin başında Akıllı Vana ürünü gelirken, Türkiye’de ilk defa üretilen ve FM Onayı alan Akış Ölçer ürünü de ziyaretçilerden tam not aldı.

Yerli üretim ürün ve sistemleriyle mekanik tesisat ve yangın sektörlerinde lider konumda yer alan Duyar’ın ürün grupları, her zaman olduğu gibi mekanik tesisat profesyonellerinin odağındaydı. Duyar standında tüm ürün grupları yine dikkatleri üzerine çekerken, en merak edilen ürünü ise Duyar AR-GE ekibi tarafından uzun süren çalışmalar sonucu ortaya çıkarılan Akıllı Vana ürünü oldu. Yerli ve yabancı yüzlerce ziyaretçi tarafından yakından incelenen Akıllı Vana ürünü ile ilgili soruları cevaplayan AR-GE ekibi oldukça yoğun bir fuar geçirdi.

Akıllı Vana nedir?

Donanımları sayesinde tesisattaki basınç, sıcaklık ve debi değerlerini ölçen Akıllı Vana, tüm bu değerleri IoT ara yüzü sayesinde gözlemleyerek raporlamaktadır. Bu sayede veriler tesisatın verimini ölçülebilir kıldığı gibi farklı senaryolarla, analiz yapabilme imkanı da sağlamaktadır.

Fuar alanında ziyaretçilerden gelen soruları büyük bir memnuniyetle yanıtlayan Duyar AR-GE Direktörü Yakup Ege, Akıllı Vana gibi yenilikçi ürünleriyle sektöre daha birçok yenilik getirdiklerini vurgulayarak; “Duyar markası mekanik tesisat sektörünün öncü firması olarak, kendine edindiği bir yerli ve milli olmak, ülkenin ihtiyaçlarını karşılamak ve ülkenin ancak üretimle kalkınacağı misyonuyla hareket ediyor. Bu misyon bizi daha çok çalışmaya, sektörün ihtiyaç duyduğu ürünleri geliştirmeye yöneltiyor. Bu fuarda çalışmalarımızın karşılığını, fuar boyunca standımızı ziyaret eden sektör profesyonellerinden gördüğümüz ilgi ile aldığımızı düşünüyorum. Bu da bizim adımıza yeni ürünler için itici bir güç olacak. Duyar’ı takip etmeye devam edin.” açıklamasında bulunurken, Duyar AR-GE ekibinin bir sonraki SODEX fuarına kadar çıkaracağı yenilikçi ve akıllı ürünler şimdiden merak konusu olmayı başardı.