Ürün ve Hizmet

Son teknolojiyi kullandığımız hizmetlerimizle fark yaratıyoruz

ISS Türkiye AVM Operasyon Başkanı Sinem Çolakoğlu’nu ağırladığımız Kasım sayımızda son teknolojiye yer vererek sundukları hizmetlerle sektörde fark yarattıklarını belirten Çolakoğlu, her bir müşterinin ihtiyaç ve isteklerini göz önünde bulundurarak çözümler ürettiklerini vurguladı.

Tesis yönetimi bir bütün olarak kapsamlı ve dikkat gerektiren çalışmalar içermekte. AVM’ler de özellikle çok fazla ziyaretçisi olan alanlar. Bu noktalarda temizlik ve hijyen açısından dikkat ettiğiniz hususlar nelerdir?

Tesis yönetimi hizmeti vermek, tekil hizmet servislerinden daha karmaşık bir durum. Dolayısıyla daha sağlam yönetim süreçlerini ve destek sistemlerini gerektirir. Biz de entegre hizmet yönetimimizle bunu sağlıyoruz. Her segmentte bu durum önemli ama AVM’ler gibi insan trafiğinin üst düzey olduğu yerlerde elbette bu hassasiyet daha da artıyor. Türkiye’nin çeşitli şehirlerinde 150’den fazla noktada temizlik, güvenlik, teknik, catering ve bahçe bakım ilaçlama hizmetini her birinde son teknolojiyi takip ederek ve insanlara dokunarak veriyoruz. Uzmanlığa dayalı bilgiler, belgelenmiş süreçler ve hem ulusal hem de uluslararası alana yayılan en iyi uygulamaları kullanma ve paylaşma yeteneğinin temelleri üzerine kurulan bir sistem ile sunuluyor. Her müşterimizin ihtiyaç ve isteklerini göz önünde bulundurarak çözümler üretip yeni yöntemler geliştirerek, hizmet kalitesini ve personel çalışma koşullarını iyileştiriyoruz. Kalite kontrol uygulamalı denetim sistemlerimiz ve değerlendirme anketleri ile müşteri beklentilerinin karşılandığından emin oluyoruz.

Değişen tüketici alışkanlıkları sonrası toplu yaşam alanları ve sosyal alanlar da değişme gitmekte. AVM’lerde bu konu bağlamında ne tür gelişmeler olacak, öngörüleriniz nelerdir?

AVM’ler her anlamda revaçta olmaya devam edecek. Elbette mevsimsel koşullar da AVM’lere olan rağbette önemli rol oynuyor. Bunun yanı sıra AVM aslında bir konfor alanı ve sosyal açıdan değeri de genellikle aynı. Elbette AVM içinde hizmet veren firmalara da büyük iş düşüyor. Yenilenme ve hızla değişen teknolojiyi takip etme gerekliliği doğuyor. Biz de ISS olarak her zaman son teknolojiyi kullandığımız hizmetlerimizle sektörde fark yaratıyoruz.

Son olarak eklemek istedikleriniz nelerdir?

Özellikle pandemi sonrası geliştirdiğimiz OneISS stratejimiz ile inovasyon ve dijital platformunun güçlenmesine yönelik çalışmalar yapıyoruz. ISS olarak her yılı, gerçekten çok ciddi bir organik büyümeyle kapatıyoruz. Bunu çok yönlü stratejimizle başarıyoruz. Büyümeyi sağlarken mevcut insan kaynağı gücünü etkin kullanıyor, bir yandan da insan kaynakları gücümüzün taşıdığı potansiyeli doğru yönlendirme olarak tanımlıyoruz.

AVM operasyonlarımızı, konusunda uzun yıllardır deneyimli, sonuç odaklı, sahaya hakim ekiplerimiz ile yönetiyoruz. AVM’lerdeki vardiyalı, hafta sonu, resmi tatilli çalışma takvimini de göz önünde bulundurduğumuzda çalışan sirkülasyonumuzun oldukça düşük olduğunu görmek bizi mutlu ediyor. ISS Türkiye olarak yıllardır hız kesmeden sürdürdüğümüz politikamızın meyvelerini her dönem aldık, almaya da devam ediyoruz. 22 yıldır ISS Operasyon Yöneticiliği yapan ve AVM gruplarına hizmet veren biri olarak, pandemi dönemi ve sonrasında yaşadığımız sıkıntıları, geliştirdiğimiz politikalar, ürettiğimiz projeler ve paydaşlarımızla yaptığımız iş birlikleriyle çözüyoruz. Bu dönemde değişen iş gücü kadrolarımızı tamamlarken; çalışanlarımızın özellikle büyük şehirlerde zorlanmamaları, enflasyonist ortamın etkisiyle refah seviyelerinin ve alım güçlerinin azalmaması için bu doğrultuda politikalar üretmeye özen gösteriyoruz.