Öne Çıkanlar Ürün ve Hizmet

Kalite ve güvenin adı Tepe Kurumsal Çözümler

Yedi farklı şirketiyle entegre kurumsal destek hizmetleri sunan Tepe Kurumsal Çözümler, işletmelerin ihtiyaç duyduğu farklı alanlardaki destek hizmetlerini tek bir çatı altında sunarak müşterilerinin kaliteli ve güvenli bir hizmet almasını sağlıyor. Kasım sayımızda bir araya geldiğimiz Tepe Kurumsal Çözümler Satış ve Pazarlama Direktörü İrem Sabuncu Yenson ile bu başarılarını sağlayan faktörleri ve hizmet çerçevelerinin detaylarını konuştuğumuz keyifli bir söyleşi gerçekleştirdik.

Sektöre girdiğinden bu yana kazandığı sektörel ödüllerle başarısını taçlandıran Tepe Kurumsal Çözümler firmalarının başarısının altında yatan temel faktörler nedir, sektörde nasıl bir fark yaratıyorsunuz?

Tepe Kurumsal Çözümler olarak, yedi farklı şirketimizle entegre kurumsal destek hizmetleri sunuyoruz. Bu hizmetleri verirken her hizmeti alanında uzman ve kendi operasyon süreçlerini yöneten farklı unvanlardaki şirketlerimizle, aynı profesyonellikte, aynı kalitede ve aynı farkındalıkla yönetiyoruz. Bu markalarımızdan Tepe Savunma ve Güvenlik ile BCC Catering’in sektörlerinde 30’uncu hizmet yılını kutluyoruz. Markalarımızın tecrübelerini, güçlerini ve bilgilerini birleştirmesiyle hizmet verdiğimiz işletmelere daha iyi bir deneyim sunuyoruz. Başarımızın temelinde müşteri odaklı yaklaşımımızla ihtiyaçları belirleme, taleplere hızlı ve kolay çözüm üretebilme ve en iyi maliyetle hayata geçirebilme kabiliyetine sahibiz. Birçok farklı sektörden müşterilerimiz mevcut. Hastaneler, oteller, alışveriş merkezleri, iş merkezleri, okullar, limanlar, şantiyeler, konut projeleri, fabrikalar, tesis yönetim şirketleri, restoran ve kafeler hizmet verdiğimiz başlıca kuruluşlar arasında yer alıyor. İşletmeler, ihtiyaç duydukları farklı alanlardaki destek hizmetlerinden tek bir çatı altında faydalanabiliyorlar. Kurumların tek bir çatı altından hizmet alması; sahada çalışan ekiplerin aynı kültürden gelmesine ve ortak değerlerle çalışmalarına olanak tanıyor. Grup sinerjisi sayesinde işe entegre olmakta kolaylık sağlanıyor ve personel motivasyonuyla iş verimliliği en üst seviyede gerçekleşiyor. Tepe Kurumsal Çözümler’in bünyesinde Tepe Servis ve Yönetim, Tepe Savunma ve Güvenlik Sistemleri, BCC Catering Toplu Yemek Üretim Hizmetleri, Tepe İş Sağlığı ve Güvenliği Hizmetleri, Adonis Endüstriyel Temizlik Ürünleri, Tepe Servis Kart Hizmetleri ile Bil Sigorta ve Reasürans Brokerliği yer alıyor.

Çoklu Hizmet Entegratörü yapınızın detaylarından bahseder misiniz?

Kurumlara sunduğumuz ortak hizmet sisteminin birçok faydası var. Güvendikleri ve hizmetin karşılığından emin oldukları tek bir markayla anlaşarak tüm ihtiyaçlarını çözebiliyorlar. Biz işletmelerin ana faaliyet dışındaki tüm ihtiyaçlarına çözüm sunarken, onlar kendi operasyon süreçlerine odaklanıyorlar. Verdiğimiz hizmetler arasında güvenli barınma, yemek, hijyen, iş sağlığı gibi işletmenin yaşam döngüsündeki en temel ihtiyaçları var. Bu hizmetleri sağlamak ve en önemlisi sürdürebilmek işletmelerin ana faaliyet alanı olmadığından dolayı çok detaylı ve yönetmesi zor. Kısacası külfet olarak geliyor. İşte Tepe Kurumsal Çözümler’in entegre hizmetleri sayesinde çoklu hizmetlerimizden faydalanarak bu detayları düşünmek durumunda kalmıyorlar. Üstelik hem çalışan hem de müşteri memnuniyetlerinde ölçülebilir bir artış sağlıyorlar. Ayrıca temel destek hizmetlerini, tek bir gruptan çoklu hizmet alarak maliyet avantajı da sağlayabiliyorlar.

TKÇ olarak “Ötesi Var” dediğiniz hizmet çerçeveniz ve vizyonunuzdan bahseder misiniz, bireysel ve kurumsal müşteri adaylarınıza bu hizmet ve vizyonunuzu hangi yollarla anlatıyorsunuz?

“Ötesi Var”, Tepe Kurumsal Çözümler’in sunduğu geniş hizmet yelpazesini ve vizyonunu gözler önüne seren, güçlü ve bir o kadar da hayatın içinden bir söylem. İş dünyasının ve yaşamın her alanında yer alan Tepe Kurumsal Çözümler’in sunduğu hizmetleri anlatıyor. Bu hizmetlerle müşterilerin ihtiyaçlarını anlamanın ve onların beklentilerini daima ileriye taşımanın önemine değiniyor. Tepe Kurumsal Çözümler’in geniş hizmet ağının ve çalışanların görev başındaki sahnelerinin işlediği yeni kurumsal reklam filmimiz “Ötesi Var” ise yayında, tüm dijital platformlardan izlenebilir.

En dinamik yapılardan biri olan ve insan sirkülasyonunun yoğun olduğu AVM’lerde ortak sunduğunuz hizmet ve faydadan bahseder misiniz, hizmet çerçeveniz bağlamında bir AVM’yi tercih edilebilir bir alan haline getirebilmek için nasıl bir politika izliyorsunuz?

Gündemi ve yenilikleri takip eden bir grup olarak iş süreçlerimize yeni uygulamaları ekliyoruz. Örneğin, Tepe Savunma ve Güvenlik bünyesinde dijital dönüşüm projesi kapsamında başlattığımız Operasyon Bilgi Sistemleri (OBS) uygulaması ile erişilebilirlik ve şeffaflık ilkesiyle markaların müşterileriyle aralarındaki güven bağını güçlendirmeyi hedefliyoruz. Bu projeyle firmalar, Dijital Puantaj (Vardiya Planlaması), Haberci (Anlık Haberleşme) ve Yeni Nesil İletişim (Bas/Konuş) adı verilen uygulamalarla hem çalışanlarıyla hem de müşterileriyle daha hızlı iletişim kurulabiliyor. Yeni hizmetler geliştirmeye devam ediyoruz. Tüm tesislerin ihtiyacı olan PEST kontrol hizmetini 2023 yılı itibariyle artık kendi bünyemizde vermeye başladık. Böylelikle tüm MSDS’ler dahil, tesislerin ihtiyaçlarına göre hareket edebiliyor ve planlama yapabiliyoruz. Mobil Teknik Bakım ekiplerimiz ile 7/24 müdahale sağlayacak şekilde hizmet vermeye başladık. Böylece tesislerin acil arızalarını gideriyor, ihtiyaç halinde periyodik bakımları yapıyoruz. Müşterilerimizin kirli gördüğü alanlar için ‘Acil Buton’ çalışmamız bulunuyor. Bununla kirli alanların temizliği için dakikalar içerisinde aksiyon alınıyor. Kullandığımız ‘covid kıller’ ve 10 cihazları ile el temasının olduğu alanlarda hijyen sorumlularımız ultra viyole ışınları ile dezenfekte yaparak görünmeyen mikropları yok ederek konforlu alanlar sağlıyoruz. Tepe Çağrı Merkezi ile sosyal medya ve diğer platformlardan gelen taleplerin takibi ve anlık geri dönüşlerini etkin bir şekilde yaparak kısa sürede iletişim kuruyoruz. Tepe Akademi’de yönetimden saha ekibimize kadar tüm personeli 600’den fazla eğitim ile buluşturmaya devam ediyoruz. Adonis ise lojistik alanında sunduğu alternatif ve yenilikçi çözümleri sayesinde müşterileri adına karlılık ve verimlilik faktörlerini en iyi şekilde yöneterek, 5 bini aşkın son kullanıcı noktasına ürünlerinin sorunsuz teslimatını sağlıyor.

Son olarak eklemek istedikleriniz nelerdir?

Tepe Kurumsal Çözümler şirketleri için kalite ve güven çok önemli. Tüm hizmetlerimizi ulusal ve uluslararası standartlara uygun gerçekleştiriyoruz. Markalarımız kalite, çevre, sürdürülebilirlik, bilgi güvenliği yönetim sistemlerinin de aralarında olduğu pek çok alanda sertifikaya sahip. Müşteri memnuniyetinin verilere dayalı bir altyapı ile yönetilmesini sağlıyoruz. Müşterilerimiz bize Çağrı Merkezi telefon hatlarımız, mobil uygulama, projelerde QR kod okutarak, web sitelerimizdeki formlardan, WebChat hattından ve sosyal medya üzerinden hızlıca ulaşabiliyorlar.