AVM

Yeni uygulamamızla ziyaretçi deneyimini kolaylaştıracağız

Her geçen gün dijitalleşen dünyada Venezia Outlet AVM ve Vialand AVM olarak bütün altyapılarını dijital platformlarda yönettiklerini ifade eden Gürsoy Grup Yönetim ve Kiralama Direktörü Leyla Özdemir Rastgeldi, AVM ziyaretçilerinin AVM’deki deneyimlerini kolaylaştıracak yeni bir uygulamayı çok yakın bir dönemde hayata geçireceklerini açıkladı.

Her sektörde olduğu gibi AVM’ler de geleceğe hazır olmak adına bir dönüşüm içerisindeler. Venezia Outlet ve Vialand Alışveriş Merkezi olarak sizler bu dönüşüm yolculuğunda neler yapmaktasınız?

Venezia Outlet AVM ve Vialand AVM olarak sektörde farklı ve önemli iki AVM’ye sahibiz. Üst bölgesel yani bulunduğu bölge dışında geniş bir alana hitap eden çaptaki AVM’lerimizde gelişen trendleri ve yarının dünyasına hazır olmak adına yenilikleri bünyemizde uyguluyoruz. Dijitalleşen dünyada bütün altyapımızı dijital platformlarda yönetiyoruz; mağaza taleplerinden kişi sayma sistemine kadar tüm konuları dijital bir zeminde çözüyoruz. AVM hizmetlerinde de; ziyaretçilerimizin AVM’deki deneyimlerini kolaylaştıracak yeni bir uygulamayı çok yakın bir dönemde hayata geçiriyoruz. Ziyaretçilerin AVM içerisinde ihtiyaç duyabilecekleri bütün hizmetlerimizi bir QR kodun içerisinde topladık. Bu sayede ziyaretçilerimiz AVM içerisinde bir ekran bulma zorunluluğu olmadan, yalnızca telefonlarıyla ihtiyaç duydukları hizmetlerimize çok kolay bir şekilde ulaşabiliyor olacaklar.

Ziyaretçilerinizle temas noktalarınız nelerdir, dikkat ettiğiniz hususlardan söz eder misiniz?

Ziyaretçilerimiz AVM’lerimizle ilgili her türlü bilgi ve yeniliği öncelikle sosyal medya hesaplarımızdan alabiliyorlar. Bunun yanı sıra düzenli radyo, Instagram iletişimi, outdoor iletişimi ve güncel haberlerimizle ziyaretçilerimize yakın temas etmek konusunda maksimum çabayı gösteriyoruz.

Marka karmanızı oluştururken outlet konsept yapınızı da göz önünde bulundurduğunuzda nelere dikkat ediyorsunuz, yeni markalar aranıza katıldı mı?

Venezia Outlet AVM’de son bir yılda yeni kiralamalar, mevcut alanların dönüşümü de dahil 20’den fazla marka hayatımıza katıldı. Bu markaları seçerken ziyaretçi profilimizi göz önünde bulunduruyoruz ve outlet çizgimizi yukarı taşımayı önemsiyoruz. Vialand AVM’de son dönemde Guess, Superstep, Pierre Cardin gibi seçkin markalar ve Günaydın Köfte Döner, Kayseri Mutfağı, Espressolab, Cups&Clouds gibi önemli yeme içme alanlarını bünyemize kattık.