AVM

Markamızla, yöresel lezzetleri Türkiye’nin her noktasına ulaştırmak istiyoruz

Yöresel Gurme Genel Müdürü Yusuf Deniz ile bir araya geldiğimiz Kasım sayımızda markalarının sektöre giriş hikayesini okurlarımızla paylaşan Deniz, Yöresel Gurme olarak AVM’lerde hayata geçirdikleri proje ve etkinliklerin detaylarını da dergimiz aracılığıyla okurlarımıza aktardı.

Kültürel lezzetleri bir çatı altında buluşturan Yöresel Gurme’yi tanıyabilir miyiz, marka çatınız altında ne tür etkinlikler gerçekleştiriyorsunuz?

Yöresel Gurme markamızın temelleri 2020 senesinde atıldı, yaklaşık 3 yıllık bir firmayız. Türkiye’nin dört bir yanında yer alan 40’a yakın ilin yöresel ürünlerini değerli ziyaretçilerimiz için bir araya getirip en kaliteli şekilde ziyaretçilerimizin beğenisine sunuyoruz. Yöresel ürünleri temin ettiğimiz iller arasında başlıca; Afyonkarahisar, Trabzon, Malatya, Adıyaman, Gaziantep, Kahramanmaraş, Hatay, Balıkesir, Gümüşhane, Siirt, Bursa, Osmaniye, Elazığ ve Mardin yer alıyor. Yöresel lezzetleri bir araya getirdiğimiz gibi, stantlarımızla yer aldığımız lokasyonlarda mini sirkler ve çocuk eğlenceleri başta olmak üzere kültürel etkinlikler de yapıyoruz.

Yöresel Gurme olarak etkinliklerinizi gerçekleştirmek için AVM’leri tercih etmenizdeki faktörler neler oldu, AVM’lerle geliştirdiğiniz iş birliğinizden bahseder misiniz, karşılıklı olarak birbirinize nasıl katma değer sağladınız?

Birçok ürünü bir arada bulabilmenin kolaylığı başta olmak üzere hem alışveriş yapmak hem de sosyalleşmek adına konsept yapılar olan AVM’ler, çarşı merkezlerindeki yerel esnafl ardan daha çok tercih ediliyor. Değişen alışveriş alışkanlıklarıyla birlikte 7’den 70’e geniş bir kitleye farklı enstrümanlarla hitap eden AVM’lerde açtığımız stantlarımızda kültürel lezzetleri ve hemşerileri buluşturuyoruz.

Etkinlik düzenlediğimiz AVM’lerde rakamsal olarak ziyaretçi giriş sayılarının artış göstermesine katkıda bulunuyoruz. Sosyal medya kanallarımızda yer verdiğimiz mevcut reklamlarımızla ve AVM’lerdeki etkinliklerimizle, yöresel lezzetlerin AVM’lerde yer alacağını duyan ziyaretçiler giriş sayılarını artırıyor.

Türkiye’nin dört bir yanından yöresel lezzetleri bir araya getirirken dikkat ettiğiniz noktalar nedir, tüketicilerle buluşturduğunuz ürünlerde gıda güvenliği konusunda nasıl bir politika izliyorsunuz?

Stantlarımızda yer verdiğimiz tüm ürünler tahlilleri yapılmış ve işletme kayıt numaraları kontrol edilmiş bir şekilde müşterilerle buluşmaya hazır hale getiriliyor. Ürün ve müşteri arasında gerekli muhafazalar ekiplerimiz tarafından sağlanmış durumda. Gerek süt ve süt ürünleri gerek et ürünleri soğuk zincirlerle muhafaza ediliyor. Eldiven ve maske kullanımını zorunlu tutuyoruz, özenli bir çalışma prensibiyle hijyen standartlarımızı en üst düzeyde sağlıyoruz.

2023 yılında nasıl bir büyüme performansı sergilediniz, yıl sonu hedefl erinize ulaşma amacıyla yıl içerisinde hangi adımları attınız?

Sektöre girdiğimiz ilk zamanlar aktif olarak 6-7 AVM ile çalışıyorduk. 2023 yılı içerisinde bunu 17 AVM’ye çıkardık. 2024 yılında ise hedefimiz yöresel lezzetlerimizi Türkiye genelinde 30 AVM aracılığıyla ziyaretçilerle buluşturmak.

Hizmetlerimizle yer aldığımız başlıca AVM’ler:

Diyarbakır: Forum Diyarbakır AVM

Şanlıurfa: Piazza AVM

Mardin: Mardian AVM

Elazığ: Park23 AVM

Batman: Petrolcity AVM

Nevşehir: Nissara AVM

Kastamonu: Kastamall AVM

Karabük: Kares AVM

Adıyaman: Adıyaman Park AVM

Çorum: AHL Park AVM

Rize: Şimal AVM

Zonguldak: Özdemirpark AVM

Gaziantep: Forum Gaziantep AVM

Tokat: Novada Tokat AVM

Nevşehir: Forum Kapadokya AVM

Yer aldığımız AVM’ler bizim kaliteli hizmetimizin referanslarıdır.

Son olarak eklemek istedikleriniz nelerdir?

Daha çok AVM’de yer alarak, kültürel açıdan yöresel lezzetleri Türkiye’nin her noktasına ulaştırmak istiyoruz. Sektörde yöresel lezzetleri tüketicilerle buluşturan birçok firma var ancak, bizden iyisinin olmadığı konusunda eminiz.