Ürün ve Hizmet

QR KOD SİSTEMİMİZLE GÜVENLİ VE HATASIZ HİZMET SUNUYORUZ

Ankagrup Lojistik Temizlik A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Kamuran Anka’yı ağırladığımız Haziran sayımızda Anka, hizmet verdikleri AVM’lerde kullandıkları teknolojiyi ve sundukları lojistik hizmetlerde doğru ve hızlı koordinasyonu sağlamak adına nasıl bir strateji geliştirdiklerini okurlarımız için aktardı.

2023 yılında hizmet verdiğiniz AVM’lerde teknolojiye ağırlık vereceğinizi açıklamıştınız. Bu yöndeki projelerinizden bahseder misiniz?

2023 yılı Ocak ayında yeni geliştirdiğimiz online sistem sayesinde mağazalara bilgilendirmeleri anlık olarak rapor başlığı altında web adresimiz üzerinden yapmaktayız. Alışveriş merkezindeki mağazalar yapılan tüm lojistik işlemlerini ve fatura detaylarını anlık olarak sistem üzerinden kontrol edebiliyor. Hizmet verdiğimiz mağazaların bu sistem sayesinde taşıma işlemlerine ait fişleri biriktirmesine gerek kalmamaktadır.

QR kodlu barkod okuma sisteminizin detaylarını okuyucularımıza anlatır mısınız?

Her mağazaya özgü oluşturulan QR kod sayesinde, lojistik işlemi sonunda terminal cihazlarından QR kod okutularak ilgili mağaza seçimi yapılıyor ve sisteme bu şekilde kayıt ediliyor. QR kod sistemiyle güvenli bir lojistik hizmeti verilmekle beraber, yapılacak yanlış ve hatalı girişlerin önüne geçilmiş olunuyor.

AVM içerisindeki lojistiği sağlarken koordinasyonu doğru ve hızlı bir şekilde gerçekleştirmek için izlediğiniz adımları anlatır mısınız?

AVM içi lojistik hizmeti; ürün kabul noktasının her türlü organizasyonu, işletmelerle olan koordinasyonu, ürün kabul noktasının kullanımında rezervasyon planı oluşturulması, ürün kabul noktasından işletmelere gelen tüm kargo, posta ve diğer tüm ürünlerin işletmelere eksiksiz, hızlı ve güvenli bir şekilde ulaştırılması süreçleri ile diğer taşımacılık hizmetlerinden farklıdır. Koordinasyonumuzu, yılların verdiği tecrübeyi aktardığımız ve sürekli eğitim süreçleri ile desteklediğimiz ekip arkadaşlarımız ile sağlıyoruz. Ürünlerin dağıtım ve teslimatında, bakımları düzenli aralıklarla yapılan kapalı formda AVM zeminine göre seçilmiş özel rulmanlı taşıma araçları ile ürün teslimat sürecini hızlı ve güvenli bir şekilde sürdürüyoruz.

Son olarak eklemek istedikleriniz nelerdir?

2023 yılı ilk yarısını görüşmesi biten ve ihale süreçleri tamamlanan projelerin açılışları ile tamamladık. Büyüme yolundaki hedefl erimizi birer birer gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Güçlü kadromuz ile hizmet noktalarımızı sürekli genişletiyoruz. AVM’lere sunduğumuz lojistik, muhaberat, danışma hizmeti, kargo dağıtım hizmeti, teslimat noktası hizmeti ve vale gibi hizmetler ile çeşitliliğimizi sürekli artırıyoruz. Sektörde kaliteli bir hizmet veren firmamız, her geçen gün mutlu iş ortakları sayısını artırmaktadır.