Ürün ve Hizmet

9 ÜLKEDE 300’E YAKIN DEPOMUZ İLE DİNAMİK DEPOLAMA VE FULFILLMENT HİZMETİ SUNUYORUZ

E-ticaret depolama, fulfillment ve sınır ötesi e-ticaret lojistiği hizmetlerini tüm satış kanallarına entegre şekilde uçtan uca sunan lojistik depolama teknoloji platformu olan ParkPalet adına Kurucu Ortağı Alp Çiçekdağı ile Haziran sayımızda yurt içi ve yurt dışı yatırımlarını konuştuk.

ParkPalet olarak hizmetlerinizden, çalışma alanlarınızdan söz eder misiniz?

ParkPalet; e-ticaret depolama, fulfillment ve sınır ötesi e-ticaret lojistiği hizmetlerini tüm satış kanallarına entegre şekilde uçtan uca sunan bir lojistik depolama teknoloji platformudur. ParkPalet, OMS (Order Management System) yazılımı sayesinde işletmelerin depolama, paketleme, kargolama, stok ve iade yönetimi gibi bütün ihtiyaçlarını tek panel üzerinden hem Türkiye hem de tüm ihracat pazarlarındaki satışları için yönetme imkânı sunar.

Sunduğunuz dinamik depolama çözümleri ve e-ticaret lojistiği ile müşterilerinize nasıl bir avantaj sağlıyorsunuz?

E-ticaret lojistiği fulfillment, online alışverişin en önemli öğelerinden birisi. Birçok müşterimiz bize depo arayışı ile geldiğinde, aslında eticaret satışlarına destek olabilecek bir fulfillment servisi talep ettiklerini, sadece ürünlerinin depolanacağı değil, elleçlenip, paketlendikten sonra, kargoya teslim edilebilir halde hazırlanmasını istediklerini görüyoruz. ParkPalet’in e-ticaret lojistik hizmetlerinden faydalanan müşterilerimiz için geliştirdiğimiz çözümlerimiz, pazaryerilerine ve müşterilerin satış kanallarına entegre yazılım teknolojimiz sayesinde stok yönetimi, elleçleme, paketleme, sevkiyata teslim ve iade kabul adımları ile tüm e-ticaret lojistik operasyonunu üstlenirken, müşterilerimize ürün geliştirme, pazarlama ve satış gibi diğer önemli konulara odaklanmalarını sağlıyor.

ParkPalet by Navlungo ile sektörde neyi amaçladınız, bu alandaki çalışmalarınız ve yatırımlarınızdan bahseder misiniz?

Depolama ve lojistik birbirinden bağımsız düşünülemeyecek iki hizmet. Müşterilerine lojistik ve kargolama hizmeti sunan Navlungo, kuruluşunun ikinci yılında kargolamaya ek olarak müşterilerinin tüm lojistik ihtiyaçlarına cevap olabilmek amacıyla ParkPalet’i kendi bünyesine katmıştır. İngiltere, Almanya, ABD, Çekya, Polonya, Hollanda, Birleşik Arap Emirlikleri gibi 9 farklı ülkede bulunan 300’e yakın deposu ile dinamik depolama ve fulfillment hizmeti sunan ParkPalet, Navlungo müşterilerinin büyüyen operasyonları için farklı ülkelerde işlerini büyütmelerine imkân verir. ParkPalet ile beraber Navlungo tam anlamıyla e-ihracat lojistik ve depolama platformuna dönüştü. E-ticaret ve perakende markaların yanında güçlü bir oyuncu olarak gücüne güç katarak hizmet vermeye devam etmektedir. ParkPalet by Navlungo kullanıcıları farklı ülkelerde faaliyet gösteren müşterileri için farklı ülkelerde tek bir platform üzerinden stok tutabiliyor. Kullanıcılarımız ürünü en uygun fiyata depolama hizmetini satın alırken aynı anda kargo ve iade çözümlerini de satın almış oluyor.

Son olarak eklemek istedikleriniz nelerdir?

Depolama ve lojistik sektöründe gelecekte öngörülen trendler arasında otomasyonun artması, verimlilik ve hızın önemi, veri analitiği ve yapay zekanın kullanımı, sürdürülebilirlik ve yeşil çözümler ile e-ticaretin büyümesi yer alıyor. Sektörün geleceğiyle ilgili nacizane tavsiyelerim; teknolojiye yatırım yapın, esneklik ve ölçeklenebilirlik sağlayın, sürdürülebilirlik ve yeşil inisiyatiflere odaklanın, müşteri deneyimini iyileştirin, yetenekli ve iyi eğitimli personel istihdam edin, işbirliklerini geliştirin.