FinTech Öne Çıkanlar

CRAFTGATE, ONLINE ÖDEME ALAN İŞLETMELERE FİNANSAL ÖZGÜRLÜK SAĞLIYOR

Teknolojinin gelişmesi ve ihtiyaçların bu değişime uygun olarak evrimleşmesi ile birlikte ödeme dünyası ve fintek, sonsuz seçenekler çerçevesinde şekillenmeye devam ediyor.

Ödemenin ne denli uzmanlık gerektiren bir alan olduğunu da düşündüğümüzde, özellikle operasyonları genişlemeye başlayan işletmeler için online ödeme süreçlerini yönetmek daha da karmaşık bir hal almaya başladı. Ödeme süreçlerindeki bu karmaşayı düzene sokarak bu süreci en verimli şekilde yönetmeye olan ihtiyaç ise daha da arttı. Bu noktada online ödeme alan işletmelerin imdadına Craftgate’in ödeme orkestrasyonu teknolojisi koşuyor.

Craftgate üye işyerleri, cirolarını artırırken ödeme giderlerini azaltıyor

Bilindiği üzere, banka sanal POS’larında veya ödeme kuruluşlarında anlık kesintiler yaşanabiliyor. Bu sırada işletmeler ödeme alamıyor ve kesinti anında online olarak ödeme yapmakta olan müşteriler büyük oranda sepeti terk ediyor. İşletmelerin günlük dönüşüm hacmi ne kadar yüksekse, bu sırada yaşadıkları ciro kaybı da o kadar yüksek oluyor. İşte, üye işyerlerimizin müşterileri “öde” butonuna bastığından itibaren; ödemenin başarılı şekilde gerçekleşebilmesi için 21 farklı çözümümüz ile bu kesintiler sırasında veya sistemsel ödeme hatalarında dahi ödeme alabilmelerini sağlıyoruz. Böylece, kesinti sırasında kaybedecekleri olası ciro kaybını, onlara kazandırmış oluyoruz. Çözümlerimiz arasında üye işyerlerimizin en beğendiği servislerimiz arasında yer alan Autopilot, herhangi bir kesinti veya arıza yaşanması halinde, ilgili sanal POS’u devre dışı bırakıyor ve ödemelerin avantajlı olan bir diğer sanal POS’tan geçmesini sağlıyor. Böylelikle üye işyerlerimiz, müşterilerine kesintisiz bir ödeme deneyimi yaşatırken cirolarını artırabiliyor.

Üye işyerleri, Craftgate’in Kart Saklama, Kapalı Devre Cüzdan, Fraud Yönetimi gibi çözümleri sayesinde tüm ihtiyaçlarını tek noktadan karşılayabiliyor

“One-stop shop” ödeme orkestrasyonu, online ödeme alan işletmelerin tüm ihtiyaçlarını Craftgate paneli üzerinden karşılayabilmeleri anlamına geliyor. Craftgate, üye işyerlerimiz için yurt içi ve yurt dışındaki ödeme yöntemlerini sistemlerine tek tıkla entegre edebilmeleri ve kart saklama, kapalı devre cüzdan veya fraud çözümlerimizden de yararlanabilmeleri anlamına geliyor. Gelen ödemeleri komisyon olarak en avantajlı sanal POS veya ödeme kuruluşundan geçmesini sağlayan akıllı yönlendirme mekanizmalarımızla üye işyerlerimizin ödeme giderlerini de azaltırken, üye işyerlerimize vazgeçilmez bir süreç deneyimi sunmuş oluyoruz. Özetle, üye işyerlerimizin web site veya mobil uygulamalarına gelen ödemeleri bir orkestra şefi gibi yönetiyor; gerek yurt içindeki gerek yurt dışındaki büyüme yolculuklarında onlarla birlikte yürüyoruz.