Eğlence

TEKNOLOJİK HAMLELER İLE MARKA DEĞERİMİZİ YÜKSELTECEĞİZ

ARS GAME TEKNOLOJİ CEO’su Mehmet Ali Özcan ile bir araya geldiğimiz Nisan sayımızda Özcan, üretimde dikkat ettikleri noktalardan ve teknolojiye dair yeniliklerinden bahsederken; yurt içi ve yurt dışında hayata geçirmeye hazırlandıkları projeleri ve büyüme hedeflerini de okurlarımız için aktardı.

Eğlence sektörü gelişim gösterdikçe oyun makinalarındaki inovasyon da kaçınılmaz oluyor. ARS GAME TEKNOLOJİ olarak bünyenizdeki oyun makinalarında ne tür inovasyonlar yapmaktasınız, yeniliklerinizden söz eder misiniz?

Üzülerek söylemek gerekirse üretilen her makine, işletmeciye ve kullanıcıya fayda sağlamayabiliyor. Biz üretim yaparken; makineyi oynamak için para harcayan kullanıcıyı da, makineyi kullanıma sunan işletmeciyi de aynı görmekteyiz. Amacımız sadece makine yapıp piyasaya sürmek değil, her kesimin makinemizden en iyi şekilde faydalanmasını sağlamaktır. Sonuçta tüm makineler bir birim maliyet ve günümüz şartlarında müşterilerimizin maliyetlerini doğru kullanmalarını sağlamak öncelikli görevimiz olmalıdır. Bu sebeple kendi üretimimiz olan makinelerin yanında piyasaya arz edilmiş ama gözlemlerimiz neticesinde çok fayda sağlamamış makineler üzerinde çalışmalar yapıp, harcanmış maliyetleri yeniden topluma kazandırmaya çalışıyoruz. Gerek sistemsel sorunlarını, gerek görsel eksikliklerini tespit edip piyasaya en verimli şekilde hazır hale getiriyoruz. Değişen piyasa koşullarını ve ekonomik olumsuzlukları göz önünde bulundurarak yaptığımız tüm çalışmaları ilerleyen süreçte müşterilerimize arz edeceğiz.

Ürünlerinizi en üst düzey kalitede sunduğunuzu biliyoruz. Kalitenizi korumak için neler yapıyorsunuz, dikkat ettiğiniz unsurlar nelerdir?

Öncelikle ürünlerin birçok aksamını kendi bünyemizce hazırlamaya özen gösteriyoruz. Ama herkesin bildiği gibi üretim safhasında çok farklı bileşenler mevcut olduğu için, farklı birim ve çözüm ortakları ile hareket etmek durumundayız. İş birliği yaptığımız firmalar (metal işleri sektörü) ile çalışmalar yaparken ise her aşamada alanında uzman personelimiz ile yerinde kontrol sağlıyoruz. Hangi ürün olursa olsun, montaj ve test süreçleri kesinlikle tarafımızca ve kendi yerimizde yapılıyor. Ayrıca bünyemizdeki kalite kontrol işlemleri ile sınırlı bırakmıyoruz, ilk defa piyasaya arz edeceğimiz makineyi, tüm işlemleri bittikten ve kontrolleri yapıldıktan sonra önceden belirlediğimiz işletmelerde bir süre teste tabi tutuyoruz. Bu sayede makine asıl kullanılacağı yerde testlerini tamamlamış oluyor.

Yurt içi ve yurt dışı pazarlarında etkin olmak adına çalışmalarınız devam ediyor. Yurt dışı yatırımlarınız nelerdir, yurt içinde de ne gibi projeleriniz olacak?

Biz firma olarak üretim ve tedarik odaklı hizmet vermeye özen gösteriyoruz. Neredeyse Türkiye’nin her bölgesinde mutlaka ürünlerimiz mevcuttur. Yurt dışı satışlarımız da artarak devam etmektedir. Özellikle 2023 yılında çok daha fazla ürün ile çok daha fazla ülkeye hizmet götürmekte iddialıyız. Bunun yanı sıra kaliteden ödün vermeden üretimi daha da hızlandırmak için bazı teknolojik hamleler ile marka değerimizi daha da yükseltme girişimlerimize hız kazandıracağız.

Son olarak eklemek istedikleriniz nelerdir?

ARS GAME TEKNOLOJİ ailesi olarak, hep yeniyi, kaliteyi ve ideal ürünleri müşterilerimize sunmaya devam edeceğiz. Bizleri takip etmeyi unutmayınız…