Eğlence

TEKNO HAVUZ & SPA, MÜŞTERİLERİNİN ÇÖZÜM ORTAĞI

Tekno Havuz & SPA Firma Sahibi Yusuf Şamlıoğlu ile Nisan sayımızda gerçekleştirdiğimiz röportajda Şamlıoğlu, 15 farklı ülkede projeler gerçekleştirdiklerini ve yeni projelerini hem yurt içi hem yurt dışında sürdürmeye devam edeceklerini belirtti.

Tekno Havuz’u tanıyabilir miyiz, hangi hizmetlerinizi yatırımcılar ve ev sahipleriyle buluşuyorsunuz?

Tekno Havuz & SPA olarak, havuz, SPA (Wellness) ve aquapark yapımı konusunda faaliyet gösteriyoruz. Yurt içinde 50’den fazla ilde, yurt dışında ise 15 farklı ülkede projeler gerçekleştirmiş bulunuyoruz. Firmamız, Şamlıoğlu Group bünyesinde 2004 yılında kurulmuş olup, yaklaşık 20 yıllık bir tecrübeye sahiptir.

Havuz inşası ve tasarımında müşterilerinizin nezdinde sizi sektörde farklı kılarak tercih edilirliğinizi artıran faktörler nedir?

Tekno Havuz & SPA, tam anlamı ile bir çözüm ortağıdır. Bir projenin planlamasından, dizaynına, tasarım ve uygulama projelerinin hazırlanmasından projenin inşaatına kadar tüm aşamaları anahtar teslim olarak yapabilme yeteneğine sahiptir. Müşterilerimiz bizimle çalışarak, projesi ile ilgili ihtiyacı olan tüm gereksinimleri tek elden karşılayacaktır. Yabancı müşteriler için tüm çalışmalar yabancı dilde hazırlanır. Bu yüksek yetkinlik seviyesi, özellikle 20 yıllık tecrübemiz ile birleştiğinde, müşterilerimiz için sorunsuz bir iş çıkarma garanti altına alınmaktadır. Zaten sloganımızda da belirttiğimiz gibi “Tekno Havuz ile çalışın, başınız ağrımasın.”

Yurt içi ve yurt dışı çalışmalarınızdan söz eder misiniz, yılın geri kalanında ne tür yatırım ve projeleriniz olacak?

Tekno Havuz & SPA olarak yurt içinde İstanbul ve Malatya illerinde ofis ve depolarımız bulunmaktadır. Dolayısı ile tüm Türkiye’ye rahatlıkla hizmet sunabilmekteyiz. Halihazırda İstanbul, Muğla, Van, Malatya, Hatay ve Elazığ’da havuz ve SPA projelerimiz devam etmektedir. Ayrıca Malatya’da kendi yatırımımız olan Aquacity Malatya’da ilave yatırım çalışmalarımız devam etmektedir. Aquacity Malatya, Karakaya Baraj Gölü kenarında 27.000 m2 üzerine kurulu bir aquaparktır. Bu tesisimiz için müşteri sayısını 2 katına çıkartacak ilave yatırım projeleri hazırlanmıştır. 2025 turizm sezonuna kadar tamamlamak hedefi ile yatırım çalışmaları başlamıştır.

Yurt dışında ise, Suudi Arabistan Al-Othaim Holding dans eden fıskiye ve Hollanda KVL Otel SPA işleri geçen yıl tamamlanmıştır. Şu anda yurt dışında devam eden projelerimiz ise şunlardır: Projelendirme işleri tarafımızdan yapılan Doha/ Katar 5 yıldızlı otel yüzme havuzları, masaj havuzları, süs havuzları, su öğeleri, otel su artıma&dezenfeksiyon sistemleri ve SPA alanlarının montaj çalışmaları devam etmektedir. Montajlar %90 oranında tamamlanmıştır. Yine projelendirme işleri tarafımızdan yapılan Türkmenistan Ahal Park süs havuzları montajlarına başlanmıştır.

Firmamız son yıllarda trend olan “biyolojik havuzlar” konusunda da uzmanlaşmıştır. Hem yüzme havuzlarını, hem de göletleri “biyolojik” olarak imal etmekteyiz. Biyolojik havuzlarımız, doğada dağların arasında tertemiz kalmış doğal göletler ile su kalitesi ve su özellikleri açısından tamamen aynıdır. Bio havuz sistem çözümlerimiz ile havuzlarda kanserojen kimyasallar kullanmadan kendi kendini temizleyen havuzlar imal ediyoruz