Uncategorized

B-FİT’LE KADINLARIN HAYATINI HER AÇIDAN DEĞİŞTİRDİK

b-fit Kurucu Ortağı Bedriye Hülya’yı ağırladığımız Nisan sayımızda b-fit’in kuruluş hikayesini, hayata geçirdiği projeleri ve franchise sistemi ile sağladığı avantajları konuştuk.

b-fit olarak öncelikle markanızdan ve hizmetlerinizden söz eder misiniz?

b-fit, 17 sene önce 6 kadın girişimci tarafından kurulan, kadınlara özel bir spor ve sağlık markası. Herhangi bir ağırlık bulunmadan, kadınların fizyolojisi baz alınarak üretilen interval ekipmanlarından oluşan 30 dakikalık spor dersleri ile bir devrim yarattık. Bugüne kadar 500’e yakın kadın girişimcimiz ve 1 milyondan fazla üyemiz oldu. Kadınların hayatını sadece sağlık ve spor başlıklarında değil, sosyal ve ekonomik açıdan da değiştirdik. Bu süreçte b-studio adlı yeni bir marka da yarattık. Sadece reformer, pilates, yoga hizmeti alınabilen hem grup hem de bireysel spor yapılan bir marka. Tüm b-fit’lerde interval sistem, reformer, pilates, yoga, kardiyo merkezli antrenmanlar, tower, cadillac, mat pilates, hamile yogası, TRX, zumba, trambolin ve kick boks hizmetlerinden faydalanabilirsiniz. Ayrıca diyetisyenlerimizle görüşüp kişiye özel diyet programları da edinebilirsiniz.

Türkiye’deki şube sayınız ve ilerleyen dönemlerdeki projeleriniz nedir, sağladığınız hizmetler sonucu müşterilerinize gibi değerler katıyorsunuz?

Şu an Türkiye’deki b-fit merkez sayımız 100’e yakın. Pandemi sürecinde spor salonu yasakları sebebiyle bazı merkezlerimizi ekonomik olarak zarar görmemeleri sebebiyle ortak karar alarak kapattık. Şimdi yeniden Türkiye’nin pek çok noktasına yeni b-fit’ler açmak için gelen franchise tekliflerini değerlendirip, çalışmalarımıza devam ediyoruz.

Yeni markamız b-studio için çok fazla teklif alıyoruz. Denizli Yarı Açık Kadın Cezaevi’nin içine bir b-fit açtık. Sporun tüm kadınların hakkı olduğuna inanıyoruz. Depremden etkilenen kadınlar için ped ve iç çamaşırı kampanyası başlattık. Sokak hayvanları için her merkezimiz besleme etkinlikleri yapmaya devam ediyor. Kadının, doğanın, hayvanların kısacası tüm canlıların eşit yaşam hakkına sahip olduğunu biliyoruz. En son Türk Telekom ile 25 milyon kadın kullanıcısını kapsayan bir anlaşma yaptık. THY, Türk Telekom Vakfı, Garanti BBVA, Turkcell gibi pek çok kurum ile işbirliği halindeyiz. Yeni marka anlaşmalarıyla yolumuza devam ediyoruz.

Her yaş grubu ve her gelir seviyesindeki kadınlara girişimcilik anlamında destek verdiğinizi biliyoruz. Bu konu hakkında okuyucularımızı bilgilendirir misiniz?

b-fit her yaştan ve tüm gelir gruplarından kadınlar, gençler için ortak nokta. En önem verdiğimiz konuların başında memnuniyet, iyi ve ait hissetmek geliyor. b-fit’lerin kapısından giren herkese “Kendime inanıyorum, başarıyorum. Çok daha fazlasını yaparım!” dedirtmek misyonlarımızdan biri. Şu an hem devletin hem de bankaların kadın girişimciler için verdiği kredi ve hibeler var. b-fit franchise’ı olmak isteyen kadınları hem bu imkanları anlatarak bilgilendiriyor hem de yeni b-fit açmak isteyenlere operasyondan anahtar teslim merkez vermeye, pazarlama-satış eğitimlerinden reklam çalışmalarını yapmaya kadar pek çok konuda destek veriyoruz. b-fit franchise’ı olan kadınlar tam donanımlı olarak iş hayatına başlıyor ve her ihtiyaçlarında genel merkez devreye girerek süreci onlar için kolay hale getiriyor.

Son olarak eklemek istedikleriniz nelerdir?

b-fit, ülkenin ekonomik koşulları da göz önüne alındığında kadınlara hem ekonomik hem de manevi özgürlük sağlayan Türkiye’nin en büyük 3. franchise markası. Kendi işini kurmak, hayatının iplerini eline almak, özgür bir yaşam isteyen, iyi bir aylık gelirle zorlanmadan hayatını idame etmek isteyen tüm kadınlara kapımız sonuna kadar açık.