AVM

KADININ GÜCÜNÜ VE FARKINI ORTAYA KOYMA ÇABASINI YÜREKTEN DESTEKLİYORUZ

Kadın istihdamına önem veren ve AVM sektöründeki yenilikleriyle yaşam merkezi olma yolunda emin adımlara ilerleyen ANKAmall AVM, 2023 yılında da sanatsal ve kültürel boyutu zengin aktiviteler, festival ve konserlerin yanı sıra ebeveynleri, çocukları ve gençleri besleyecek etkinlikleri ile adından söz ettirecek. ANKAmall AVM Müdürü Selin Oktay Mart sayımıza konuk oldu.

Sektörünüz dahilinde çalışmalarınızda kadın gücünün farkını ortaya koymak adına nasıl bir yol izliyorsunuz, projelerinizde dikkat ettiğiniz hususlardan söz eder misiniz?

ANKAmall olarak hayata geçirdiğimiz tüm projelerimizde kadının rolünü ve gücünü çok önemsiyoruz. Bu doğrultuda ANKAmall AVM olarak sektördeki yeniliklerin birçoğuna öncülük ederken bir yandan da insana ve çevreye saygılı, topluma sürdürülebilir değer katma vizyonumuzla halkımıza, bölgemize, kentimize yarar sağlayacak, sosyal etki yaratacak çalışmalar yürütüyoruz. Kadınlarımıza güçlü faydalar sağlamak üzere planladığımız ‘’Değer Katan Girişimci Kadınlar Programı” da bu alandaki en önem verdiğimiz projelerden biri oldu. Oldukça ses getiren sosyal sorumluluk projemiz “Değer Katan Girişimci Kadınlar” atölye programı ile kadının gücünü destekleyen ve artıran bir çalışmaya imza attık. Ülkemizde girişimci kadınlar, ortaya çıkaracakları yeni ekonomik değerler ve fırsatlarla, büyümenin ve kalkınmanın önemli aktörleri konumunda yer alıyorlar. Bugün kapsayıcı ve sürdürülebilir kalkınmayı sağlamak için, yeni iş modellerine ve sosyal faydaya odaklanan girişimlere ihtiyaç duyulacağının farkındayız. Bu projemiz ile perakende sektöründe yeni kadın girişimcilerin yer almasına çok değerli katkılar sağladık ve sağlamaya da devam ediyoruz. ANKAmall, tüm çalışmalarında kadının gücünü ve farkını ortaya koyma çabasını yürekten destekliyor. Yanı sıra bu yıl birçok iş birliğimizde, girişimci kadınlardan gelen projeleri de önceliklendirerek ilerlemeye çok dikkat ediyor ve tüm çalışmalarımızı bu yönde sürdürüyoruz.

ANKAmall olarak kadın istihdam sayısını artırmak adına çalışmalarınızdan bahseder misiniz, kadınların iş hayatında olmalarının sektöre katkıları hakkındaki görüşleriniz nedir?

Bence kadın bir AVM Müdürü olarak sorularınızı cevaplıyor olmam, ANKAmall’ın kadınların iş hayatında etkin roller üstlenmesine destek veren bir vizyona sahip olmasının en güçlü göstergelerinden biri. Beraberinde ANKAmall, bünyesinde olan kadın ekip arkadaşları ile perakende sektöründeki yolculuğunu sürdürmesini de bir başka güçlü emare olarak söyleyebiliriz. Ayrıca, ANKAmall marka değerlerinin içinde kadının varlığını oldukça saygın ve kıymetli bir noktada konumlandırmış durumda. Tam da bu doğrultuda ANKAmall, kadının iş hayatında etkin roller üstlenmesini son derece destekleyen bir anlayış ile tüm çalışmalarını sürdürüyor.

Dijitalleşme ile birlikte AVM’nizde yaşam alanı olma yolundaki çalışma ve projelerinizden söz eder misiniz?

AVM’nin bir teması olması, alışveriş odağı dışında yaşamı kolaylaştıran, zenginleştiren, tüketicilerin yaşam önceliklerini yanıtlayan yapılar olması tüketiciler için öncelikli tercih nedeni. Kent insanı AVM’lere artık sadece alışveriş ihtiyaçlarını karşılamak için değil, sosyal ve kültürel boyutu yüksek aktivitelerle verimli ve nitelikli zaman geçirmek için de geliyor. Müşteri odaklılık ve tüketicinin ihtiyaçlarına yanıt verilmesi, her zamanki gibi bu farkındalıkların artmasının temelini oluşturacak. Çünkü müşteriler günümüzde daha fazla kişiselleştirme istiyor. Etkileşim, deneyim, kişiye özellik ve duygusallık pazarlama iletişiminin yeni karmalarını oluşturuyor. Değişen ve dönüşen alışveriş alışkanlıklarına yenilikçi yaklaşımlarıyla hızla uyum sağlayan ANKAMall AVM olarak biz de hizmet odaklı yaklaşımı önceliklendirerek hizmet standartlarımızı daha da yükseltecek projeler hayata geçirmeye ve müşterilerimize deneyim yaşatmaya odaklanıyoruz. Köklü geçmişimiz ile sektördeki yeniliklerin birçoğuna öncülük ediyoruz. Alışveriş merkezimizde hayata geçen yapısal değişiklikler temel unsurları daha da güçlendirirken, aynı zamanda heyecanı da yüksek bir işleyiş sağlıyor. Bu heyecanı kiracılarımız, iş ortaklarımız ve ziyaretçilerimizle paylaşıyor, hizmet kalitemizi de üst seviyelere çıkarmaya gayret ediyoruz. Bunun farkındalığıyla sürekli olarak kendimizi geliştirmeye, hizmet çeşitliliği ve kalitesini yükseltmeye özen gösterirken; ziyaretçilerimizin beklentilerine uygun, doğru etkinlikleri de hayata geçirmeye çalışıyoruz. Yaptığımız çalışmalara örnek vermek gerekirse; ‘ANKAmall Her Şey’ adlı mobil aplikasyonumuzda, insan dokunuşu ile yapay zekayı bir araya getirdiğimiz müşteri geri bildirim modülümüz bulunuyor. Ziyaretçilerimiz, bu aplikasyon ile tüm mağazaları, mağazalara özel kampanyaları, tüm yenilikleri ve aktif etkinlikleri görebilecekler. Ek olarak yeni bir hizmet daha ekledik. Ziyaretçilerimiz her türlü öneri, istek ve görüşlerini de bize iletebilecekler. Alınan bildirimler sayesinde ziyaretçilerimize daha üstün hizmet vermeye devam edeceğiz. ANKAmall’un sadece bir alışveriş merkezi değil; aynı zamanda eğitimin, sanatın, kültürün, sporun odağında bir merkez olarak başkentin sosyal hayatında da önemli bir yere sahip olduğunu belirtmek isteriz. Ziyaretçilerimizi doğru kampanyalarla buluşturmaya özen gösteriyoruz. Sanatsal ve kültürel boyutu zengin aktiviteler, festival ve konserler, ebeveynleri, çocukları ve gençleri besleyecek etkinliklerimiz, yine nitelikli projelerle 2023 yılında da devam edecek. Ziyaretçilerimiz belki de artık bu etkinliklerin birçoğuna VR teknolojileri ile bile katılabilecek. Hayata geçirdiğimiz kampanyalar da bir o kadar faydalı ve daha çok kişinin faydalanabileceği işler olsun istiyoruz. Tüm çalışmalarımızdaki bir hedefimiz de yalnızca AVM ziyaretçilerine değil, bulunduğumuz çevreye de toplumsal katkı sunmak oluyor. Yeni dönemde de buna yönelik farklı projeleri hayata geçireceğiz.