Eğlence

OYUN ALANLARIMIZ EKRAN BAĞIMLILIĞINDAN UZAK TASARLANDI

Ahtapot Eğlence Merkezi Yönetim Kurulu Başkanı Oğuzhan Dal ile Ocak sayımızda Ahtapot Eğlence Merkezi hakkında konuştuk. Dal; güvenliği öncelik haline getirerek çocukların aileleri ile birlikte keyifli zaman geçirmeleri adına projelerine ara vermeden çalıştıklarını vurguladı.

Ahtapot Eğlence Merkezi olarak kapalı alanda lunapark konseptinizi hayata geçirmekteki amacınız neydi, minik misafi rleriniz tarafından gösterilen ilgiden bahseder misiniz?

Ahtapot Eğlence Merkezi’nin kapalı alanda lunapark konseptini hayata geçirmesindeki en önemli sebep, tabii ki çocuklarımızı mutlu etmek. Eğlence konseptimizin ayrıcalıklı olması, çocukların aileleri ile birlikte hoşça vakit geçirmeleri üzerinden planlanmıştır. Bu bağlamda ekranlı “simülasyon” makinaların olmaması da çocukların evlerinde veya ellerindeki ekran bağımlılığından da uzaklaşmasına katkı sağlamakta. Kapalı alan lunapark konsepti, dört mevsim gelen misafi rlerimizin keyif aldığı ve hava şartlarından etkilenmeden eğlenebilmeleri üzerine planlanmıştır. Projemiz gece ve gündüz yeni misafi rleriyle hedefl enen ziyaretçi sayısına ulaşmaya başlamıştır. Mağazamızı ziyarete gelen çocuklar ve ebeveynleri mağazamızdan memnun ayrılmaktadırlar.

Bu lunapark alanında yer verdiğiniz ekipmanların teknik ve güvenlik özelliklerinden söz eder misiniz?

Lunapark alanında yer verdiğimiz ürünlerin hepsi aile konseptindedir. Aile konseptimizden kısaca bahsetmek gerekirse; mağazamıza gelen çocuklar aileleriyle beraber sıkılmadan, ürünleri beraber kullanabilmekteler. Mağazamızda bulunan ürünlerin ayrıcalıklı ve kendi kategorisinde farklı ürünler olmasını tercih ederek projemizde yer ayırdık. Ürünlerimiz güvenlikli ve periyodik bakımı makine mühendisleri tarafında program dahilinde kontrolleri yapılmaktadır. Ürünlerimizin herhangi birinde emniyet ve güvenlik risk tespiti olması durumunda ürün kapatılarak gerekli bakımları yapılmadan ve teknik problem çözülmeden hizmete açılmaz. Önceliğimiz emniyet ve güvenlik.

2023 yılında eğlence sektöründeki yeni trendler neler olacak, sektörde farklılaşan nelere tanıklık edeceğiz?

2023 yılında trendlerin tamamen temalı ürünler olacağı kanısındayız. Bizler de mağazalarımızı temalı bir konsept ile revize edip yeni yüzlerle misafi rlerimizin karşına çıkacağız. 2023 yılında birkaç mağazamızda hazırlıklara başladık. Yakın zamanda yeni projelerimizle misafi rlerimizin karşısında olacağız.