Eğlence Öne Çıkanlar

YURT DIŞI HEDEFLERİMİZDE YAPILMAMIŞ FARKLI ÇALIŞMALARA İMZA ATMAYI PLANLIYORUZ

2022 yılında yurt dışı projelerine ağırlık veren Playpark & Bowlingo; Özbekistan, Kosova ve Makedonya’da 3 yeni şube açılışı yaparak bölgede hayata geçirecekleri yeni projelerin de müjdesini verdi. Playpark & Bowlingo Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Keçebir ile bir araya geldiğimiz Aralık sayımızda 2023 yılı hedeflerini konuştuk.

Playpark & Bowlingo olarak yatırımlarınızı genişletmek için Afrika bölgesini markajınıza aldığınızı biliyoruz, bu bölgede nasıl bir proje hayata geçireceksiniz detaylarından bahseder misiniz?

Aslında Afrika bölgesini markaja almaktan ziyade, global bir marka olma yolunda hızla ilerlerken iş potansiyeli olabilecek tüm coğrafyalarda çalışmalarımızı ve araştırmalarımızı ekibimiz ile birlikte sürdürüyoruz. Bildiğiniz üzere Balkanlarda ve Türki Cumhuriyetlerde çok güzel projelere imza attık. Bu bölgelerde yeni yatırımlarımız sürmekle birlikte; özellikle son dönemde gerek yatırım imkanlarının artması ve değerlendirmelerimiz sonucunda Kuzey Afrika ülkeleri Fas, Cezayir, Tunus, Libya ve Mısır’da bazı ön çalışmalarımız var. Henüz tamamlanmış değil ancak en kısa zamanda ilk anlaşmalarla birlikte bunları sizlerle de paylaşacağız. Bazı projelerde sadece danışmanlık ve ürün tedarikçisi olarak bulunacağız. 2 projede ise direkt işletmeci olarak da yatırım yapmayı planlıyoruz.

Playpark & Bowlingo olarak 2022 yılını değerlendirdiğinizde hangi bölgelerde yatırım ve projeler gerçekleştirdiniz, 2023 yılına dair yeni projeleriniz hangi çerçevede gelişecek?

Yukarıda belirttiğim gibi her ne kadar yurt içi projelerimize ara vermediysek de 2021 sonları da dahil olmak üzere 2022 yılını ağırlıklı olarak yurt dışı projelere ayırdık. Bu süreçte Özbekistan’da, Kosova’da ve Makedonya’da 3 yeni şube açtık ve yine aynı bölgeden halen ilk yaptığımız projelerin etkisi ve referansı ile yeni projeler gelmekte. Muhtemelen 2023 yılında bu bölgede 2 yeni proje daha hayata geçirmeyi planlıyoruz.

Son olarak eklemek istedikleriniz nelerdir?

Yurt dışına bu kadar yoğun bir mesai ayırmışken, ekibimizi de genişleterek yurt içinde önceki yıllardaki kadar hızlı olmasa da gelişmemizi sürdürmekteyiz. Isparta, Mardin ve Batman’da toplamda 10.000 m2’ye yakın bir eğlence merkezi açtık ve işletmekteyiz. Bununla birlikte şube açılışları ve işletme operasyon ekibimizi de genişleterek yeni nesil bir franchising operasyonu ile birleştirerek farklı bir misyona ve Türkiye’de yapılmamış farklı çalışmalara imza atmayı planlıyoruz.