Uncategorized

PASAPORT PİZZA, 64 İLDE 200’ÜN ÜZERİNDE ŞUBEYE ULAŞTI

2022 yılında hayata geçirdikleri yatırımları konuştuğumuz Pasaport Pizza Genel Müdürü Mükremin Özdemir; 64 ilde 200’ün üzerinde şubeye ulaştıklarını ifade ederken, yurt dışı yatırımları için de görüşmelerin devam ettiğini belirtti.

Geçtiğimiz günlerde açıklanan İtibar Akademisi sonuçlarına göre Sembol Markalar arasında yer alan Pasaport Pizza’nın başarılı ve emin adımlarla büyümesinin altında yatan temel faktörler nedir?

İtibar Akademisi tarafından akademik bakış açısıyla 2011 yılından beri gerçekleştirilen marka algısı ve derecelendirme endekslerinde yer alan veriler değerlendirildiğinde; Pasaport Pizza olarak ürün ve hizmet kalitesi, yönetim performansı, algılanan marka değeri ve müşteri memnuniyeti ekseninde hem sektörünün hem de ülkemizin öncü ve sembol markalarından biri olarak derecelendirildiğimizi ilan etmekten gurur duyuyoruz. Markamızın en temel hususu; üstün lezzetle donuk hamur sistemini bozarak, özel tekniklerle her gün taze hamur ile üretilen pizzalarımızdır. Pasaport Pizza, Türkiye’de % 100 yerli sermaye ile kurulmuş en güçlü büyüme potansiyeline sahip pizza zinciridir. Yatırımcılarımızdan ciro payı, royalty gibi bedeller almıyoruz. Bu durumda yatırımcımızın diğer markalar karşısında kâr marjı ve rekabet gücü daha fazla oluyor. Dünya devleriyle rekabet ederken onlar gibi değil, onlardan farklı olarak başarılı olacağımızı biliyoruz. Bütün dünyanın kabul ettiği kazan-kazan kuralından uzaklaşarak kazandır-kazan prensibiyle başarıya ulaşıyoruz. Türk damak tadına uygun pizza üretme misyonuyla Pasaport Pizza, 25 yıldır üstün bir tüketici ilgisine mazhar olmuş ve bugün itibariyle, franchise sistemi çerçevesinde 64 ilimizde 200’ün üzerinde bayi kanalıyla tüketiciyle buluşabilir hale gelmiştir.

Pasaport Pizza’nın 2022 yılı nasıl geçti, yıl boyunca yaptığınız yatırımlar ve büyüme oranlarınızdan bahseder misiniz? 2023 yılına dair hedef ve yeni projeleriniz hangi çerçevede gerçekleşecek?

2022 yılına % 20 büyüme hedefi yle girdik. Şu an 32 yeni bayi açmış bulunmaktayız. Yılı bitirmeden büyüme hedefi mizin üstüne çıkarak, 64 ilde 200’den fazla şube ile hizmet vermekteyiz. 12 adet inşaatı devam eden şubemizin hizmete girmesi ile 2022 yılını hedefi mizin üzerinde bir başarı ile kapatacağız. Ayrıca yurt dışında Avrupa Birliği ülkeleri ve Orta Doğu ülkelerinde master franchise görüşmelerimiz devam ediyor. Türkiye İtibar Akademisi tarafından hazırlanan Ekonomiye Fayda Endeksi’ne göre üç yıl üst üste “En İtibarlı Yerli Pizza Markası” seçildik. Son olarak Beykoz Üniversitesi’nin akademik desteği ile Türkiye İtibar Akademisi tarafından bu yıl ilk kez yayımlanan, 26 bölgede ve 72 ilde 15 bin kişi ile görüşülerek gerçekleştirilen Müşteri Memnuniyeti Endeksi’nde, Pasaport Pizza olarak “Müşteri Memnuniyeti Endeksi’nin Lider Markası” seçildik. Ayrıca İtibar Akademisi tarafından bu yıl 4’üncüsü gerçekleştirilen Ekonomiye Fayda Endeksi araştırması sonuçlarına göre Pasaport Pizza ile pizza sektöründe Elmas Lig’de yer alan marka olduk.

Son olarak eklemek istedikleriniz nelerdir?

Taze hamurla hazırladığımız pizzalarımızın yanında müşterilerimize yepyeni lezzetler sunmayı hedefl iyoruz. Yerel lezzetler ile dünya konseptini birleştirerek kendi damak tadımıza uygun pizzalarla ilgili AR-GE çalışmalarımız sürekli devam etmekte, her menü değişikliğinde yeni pizzalarımızı tüketicilerimizin beğenisine sunmaktayız.