FinTech

KATMA DEĞERLİ SERVİSLERİMİZLE, ÖDEME ALANINDAKİ TÜM İHTİYAÇLARI KARŞILIYORUZ Sunduğu katma değerli servisleriyle sanal POS ihtiyacının yanı sıra üye işyerlerinin öde

Sunduğu katma değerli servisleriyle sanal POS ihtiyacının yanı sıra üye işyerlerinin ödeme alanındaki tüm ihtiyaçlarını karşılayan iPara, üye işyerleri için önemli bir husus olan para transferini her gün sabah 09:30’a kadar gerçekleştirerek bu alanda avantaj sağlıyor. iPara Satış ve Operasyondan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Alp Özgen ile gerçekleştirdiğimiz söyleşide sanal POS hizmetlerini ve sundukları diğer katma değerli servisleri konuştuk.

i Para’nın sunduğu ayrıcalıklar ve avantajlar nelerdir, sektöre bu alanda nasıl bir soluk kattınız?

iPara olarak üye işyerlerimizin sadece sanal POS ihtiyacını değil, diğer tüm katma değerli servislerimiz ile ödeme alanındaki ihtiyaçlarını da karşılıyoruz. iPara Pass ile üye işyerlerimizin müşterileri kart bilgilerini güvenle saklayıp, tüm iPara kullanan üye işyerlerinden tek tıkla ödeme yapabiliyor, Başarılı İşlem Artırma Servisimiz ile hata alacak bir ödemeyi milisaniyeler içerisinde doğru sanal POS’a yönlendirerek işlemin başarılı olarak geçmesini, aynı zamanda üye işyeri satışlarını artırdığımız gibi müşteri memnuniyeti de sağlıyoruz. Link ile ödeme ürünümüz ise özellikle sosyal medya üzerinden satış yapan üye işyerlerimizin işlerini kolaylaştırıyor. Tekrarlayan Ödeme Servisimiz ile aidat usülü çalışan işyerlerini günü geldiğinde tahsilat ve takip derdinden kurtarıyoruz. Bunların dışında ise üye işyerlerimizin şirket giderlerini de minimize etmelerini sağlamak için İndirim Dünyası platformumuzla kargodan akaryakıta ve dijital pazarlama ihtiyaçlarına kadar Türkiye’nin büyük firmalarından indirim imkanı sağlıyoruz. Son olarak şunu eklemek isterim, üye işyerlerimiz için en önemli husus olan para transferini her gün sabah 09:30’a kadar gerçekleştirerek Türkiye’de üye işyerlerine en erken ödemelerini gönderen ödeme kuruluşuyuz diyebiliriz.

iPara çatısı altında müşterileriniz için uyguladığınız Başarılı İşlem Artırma Servisi’nin temeldeki amacı nedir, müşterileriniz bu konuda nasıl bir avantaja sahip oluyor?

Bir kredi kartı kullanıcısı, iPara sanal POS alt yapısı kullanan web sitesinde ödeme yaptığı an herhangi bir hata ile karşılaştığında, Başarılı İşlem Artırma Servisimiz bu noktada devreye girerek ilgili kredi kartından işlem tutarını çekebilecek farklı bir sanal POS’a anında yönlendirerek müşterilerin yaptığı alışverişlerin başarılı bir şekilde sonlandırılmasına yardımcı oluyor. Bu hizmetimizle hem üye işyerlerimizin satışlarını hem de müşteri memnuniyet oranlarını artırmalarına yardımcı oluyoruz.

iPara olarak ödeme sistemlerinizde sunduğunuz güvenlik önlemlerinden söz eder misiniz?

Öncelikle PCI DSS sertifikamız ile tüm işlemler tarafımızda maskeli olarak gerçekleştirilmektedir. iPara üye işyerimizden gerçekleşen tüm işlemler sektör ve üye işyeri özelinde onlarca Fraud kurallarından geçmektedir. Kurallara takılan işlemler kontrol edilmekte ve olası bir Fraud ihtimaline karşı üye işyerlerimize bilgi verilmektedir. Fraud ürünümüz ve milyonlarca işlemlerden elde etmiş olduğumuz black list ile birlikte Fraud işlemlerden uzak tutarak, oluşabilecek zararı önlüyoruz.