FinTech

ÜYE İŞ YERLERİMİZ, PAYTR’LA DÜNYANIN HER NOKTASINA ULAŞABİLİYOR

Çok yönlü bir fintek şirketi olarak, yeni ürün ve hizmetleriyle sektördeki etkisini artırmaya ve hayatları kolaylaştırmaya devam eden PayTR, sunduğu çözümlerle üye iş yerlerinin dünyanın her noktasına ulaşabilmesini sağlıyor. PayTR CEO’su Tarık Tombul ile sektörde tercih edilirliklerini sağlayan faktörleri konuştuk.

PayTR olarak sizinle iş ortağı olmak isteyen firmalara sağladığınız artı değerlerden bahseder misiniz, sektörde tercih edilirliğinizi sağlayan faktörler nedir?

60 binden fazla üye iş yerine Sanal POS, Linkle Ödeme, Pazaryeri Çözümü, PayTR NeoPOS, Havale/EFT, Mobil POS ve Abonelik Yöntemi ürünlerimizin yanı sıra Tosla ile Ödeme, Güvenli Kart Saklama, Dövizle Satış gibi alternatif ödeme çözümleri sunuyoruz. PayTR Sanal POS sayesinde e-ticaret firmaları; tüm bankalara ayrı ayrı sanal POS başvurusu yapmalarına gerek kalmadan, tek sözleşme ve tek entegrasyonla yerli ve yabancı tüm kartlardan ödeme alabiliyor. Giriş ücreti, kurulum ücreti, aylık/yıllık aidat, işlem başına ücret ve gizli ek maliyetler olmadan, web sitemiz üzerinden online olarak sanal POS başvurularını yapmalarını ve iki saatte sanal POS sahibi olmalarını sağlıyoruz. Bankaların yaptığı kredi kartıyla tek çekim ve taksitli ödeme almanın yanı sıra banka kartları, ön ödemeli kartlar ve BKM Express, Troy, American Express, Visa Card on File, Tosla gibi PayTR’ın alternatif ödeme kanalları üzerinden de ödeme alabiliyorlar. PayTR’lı üye iş yerleri sadece Türkiye’ye değil, web site satışlarını dünyanın her noktasına açarak eihracat da yapabiliyor ve ödemelerini farklı para birimleriyle, kur dönüşüm kaybı yaşamadan alabiliyorlar. B2B ve B2C’de faaliyet gösteren ancak web sitesi olmayan işletmeler de PayTR’ın linkle ödeme yöntemi sayesinde oluşturdukları ödeme linkini SMS, e-posta ya da WhatsApp üzerinden bayileri ve müşterileriyle paylaşarak ödeme alabiliyorlar. Android tabanlı telefon ve tabletleri POS cihazına çeviren PayTR NeoPOS ürünümüzle işletmeler mağazadan satışlarda ilave bir POS cihazına ihtiyaç duymadan ödeme alabiliyorlar. E-ticaret sitelerinin müşterilerine banka ve kredi kartı dışında da alternatif ödeme çözümleri sunuyor olması, satış dönüşümlerini ve müşteri bağlılığını artırmaları açısından çok önemli. Biz de üzerimize düşeni yapıyor, alternatif ödeme çözümlerimizle işletmelerin hayatını kolaylaştırarak daha fazla kazanmalarını sağlıyoruz. Tüm bunların yanı sıra PayTR olarak müşteri deneyimine verdiğimiz önemle üye iş yerlerinin ihtiyaçlarını iyi okuyor, hizmetlerimize yenilerini ekliyor ve bu doğrultuda hızlı geliştirmeler yaparak teknolojik altyapımızı sürekli güncel tutuyoruz. Dijitalin hayatları kolaylaştırma gücüne ve inovasyonun sonsuzluğuna inanıyoruz. Bu doğrultuda Türkiye’deki ve dünyadaki ihtiyaçları doğru analiz edip güçlü ve verimli iş birlikleri kuruyoruz. Finansal teknoloji dünyasının yapı taşlarından olan güvenlik alanında ise en iyi teknolojik altyapıları sunuyoruz. Bugüne kadarki fraud önleme başarımız yüzde 99,4. Alternatif güvenlik çözümlerimiz yüzde 0,01 altında fraud baz puanıyla Türkiye (%0,04) ve Avrupa (%0,08) ortalamalarının altında yer alıyor. Riskli gördüğü ödemeler için doğrulama isteyen 3DS doğrulama sistemimizle de riskli ödeme oranını düşürürken, Smart Secure ile yüzde 99.9 başarılı işlem oranıyla işletmelerin satış dönüşüm oranlarını artırıyoruz. Bu sayede müşterilere hızlı, kolay ve güvenli bir ödeme süreci sunuyoruz.

Yakın zaman içerisinde hayata geçireceğiniz e-para ve e-cüzdan çözümlerinizle sektöre nasıl bir soluk katmayı hedefliyorsunuz?

PayTR olarak işletmelerin ve tüketicilerin hayatlarını kolaylaştırmak en önemli hedefimiz. E-para ve cüzdan çözümlerimizi de üye işyerlerimiz ve kullanıcılarına finansal hizmetler sunmak isteyen işletmeler için çok yakında hayata geçiriyoruz. Bu çözümlerimizi işletmelerin kendi markası ve platformlarında rahatlıkla kullanabilmeleri için de “as a service” modelinde sunmayı planlıyoruz. Tüm ödeme yöntemlerini PayTR çatısı altında toplayarak, üye işyerlerimizin ödeme süreçlerini tek noktadan yöneterek, zamandan ve maliyetlerinden tasarruf etmelerini sağlayacak altyapıyı oluşturmaya hazırlanıyoruz.