Perakende

YATIRIMCIMIZLA ORTAK PAYDADA BULUŞTUĞUMUZ DOĞRU LOKASYONLAR VAZGEÇİLMEZİMİZDİR

White Stone Genel Müdürü Özgür Taşkın ile gerçekleştirdiğimiz söyleşide Taşkın; başta Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgeleri olmak üzere Türkiye genelinde hayata geçirdikleri yatırımları anlatırken, yatırımcılarla ortak paydada buluşmanın önemine de değindi.

White Stone olarak Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi’ne yaptığınız yatırımlar nelerdir? Bu bölgelerdeki şube sayınızdan ve müşterilerinizden gördüğünüz ilgiden bahseder misiniz?

Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde franchise bayilik, corner bayilik ve şirket mağazalarımız olmak üzere birçok noktada bulunuyoruz. Franchise ve kendi mağazalarımız dahil 10 mağazamız mevcut. Satış noktası olarak 40’a yakın corner noktasında ürünlerimiz müşterilerimiz ile buluşuyor. Bu bölgelerde franchise bayi olarak büyümeyi tercih ediyoruz. Yatırımcımızın ve şirketimizin ortak paydada buluştuğu doğru lokasyonların tamamı, bizim için vazgeçilmezdir. Bu bölgelerde gerek müşterilerimizin olumlu geri bildirimlerinden gerekse cirolarımızdan oldukça memnunuz. Bölgede modayı takip eden ve giyinmeyi seven ciddi bir müşteri kitlesi mevcut. Bizler, bu müşterilerin büyük bir oranına ulaşabilmek için var gücümüzle çalışıyoruz.

Türkiye geneline bakıldığında Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde bulunan AVM’lerde isminizi sıkça görmekteyiz. Bu bölgede şubeleşme sisteminizden ve şartlarınızdan bahseder misiniz?

ediyor. Öncelikle franchise sistemiyle büyümeyi tercih ediyoruz. Tabii bayilik sisteminde çok farklı dinamikler mevcut. Yatırımcımızla karar verirken karşılıklı kazanabileceğimiz şartları oluşturduğumuzda mağazamızı açıyoruz. Bu şartlar oluşmadığında ise şirket olarak kendimiz açıyoruz. Bayilik sistemimizdeki şartlarda şirketimizin belirlediği bir yönetmelik mevcut. Bu yönetmelikte kar marjı, ürün prosedürleri, satış sistemleri ve birçok konu yer alıyor. Biz her şeyden önce yatırımcımızın öngördüğümüz kazancını hesaplıyoruz. Giderlerin maksimum düzeye çıktığı günümüzde, yatırımcımızı riske atarak ya da elimizi taşın altına koymadan yatırım yaptırmıyoruz. Öngörülerimiz ve bayilik sistemimizdeki sürdürebilirlik, yatırımcılarımızı cezbediyor. Bu nedenlerden dolayı markamız yatırımcıların ilk tercihi oluyor.

Erkek giyimin öncüsü olan White Stone’nun önümüzdeki dönemlerde yeni projeleri neler olacak?

yeni projeleri neler olacak? Türkiye genelinde birçok noktada mağazalaşmak için görüşmelerimiz devam ediyor. Aynı zamanda üretim tesisimizi büyütme ve kapasitemizi artırma kararı aldık. Hem üretimde hem perakendede emin adımlarla yolumuza devam ediyoruz.

Son olarak eklemek istedikleriniz nelerdir?

Türkiye geneli 20 konsept mağaza, 100’e yakın corner satış noktası ve birçok markanın üretim mutfağında biz varız. Üretim tesisimiz ve perakendedeki başarımıza her geçen gün yenisini ekleyerek yolumuza devam edeceğiz.