Perakende

IN STREET, 2025’E KADAR MAĞAZA SAYISINI 400’E ÇIKARACAK

Türkiye’de sneaker pazarında söz sahibi olma hedefiyle ilk mağazasının kapısını 8 yıl önce açan IN STREET, çıkış noktası sneaker olsa da kısa sürede yakaladığı başarı ve müşterilerinin de beklentisi üzerine giyim ve aksesuar da dahil tüm spor yaşam tarzını sahiplendi. IN STREET’le orta vadede ciddi bir büyümeye imza atacaklarını vurgulayan FLO Ticari Operasyonlar Genel Müdür Yardımcısı Volkan Sezgin, 2025 yılına kadar 400 mağazaya ulaşmayı hedeflediklerini açıkladı.

IN STREET’in amacından ve bugün ulaştığı noktadan bahsedebilir misiniz?

Spor giyim trendinin günlük hayatlarımızın içine daha fazla dahil olmaya başlamasıyla kurduğumuz IN STREET, bugün Türkiye’nin sadece sneaker değil çok iddialı bir spor giyim perakendecisi oldu. 20’den fazla yerli ve uluslararası marka ile müşterilerimizi geniş bir koleksiyonla buluşturuyoruz. Büyük beğeni toplayan özel konsepte sahip mağazalarımız ve online satış kanalımız, omni-channel yapımız sayesinde ise hem kolay hem avantajlı alışveriş seçeneği sunuyoruz.

Marka yelpazenizden bahseder misiniz?

Lumberjack, Kinetix, Reebok, Lotto, Nike, Adidas, Puma, Skechers, U.S. Polo Assn. gibi dünyaca ünlü spor markalarının ayakkabı ve tekstil koleksiyonlarından oluşan marka potföyümüze bir süre önce İstinyePark’ta açtığımız mağazamızda Calvin Klein, Tommy Hilfi ger, Guess ve New Balance’ı da ekledik.

IN STREET’le hangi ülkelerdesiniz ve hangi yeni ülkelere açılacaksınız?

Başarımızı yurt dışına da taşımak amacıyla ilk IN STREET mağazalarımızı geçen yıl Gürcistan ve Ukrayna’da açtık. Bu yıl ise özellikle Fas ve Kazakistan’a yoğunlaşarak yeni mağaza açılışları yaptık. Kısa vadede ise öncelikle CIS ülkeleri, Kuzey Afrika ülkeleri, Orta Asya Türk Cumhuriyetleri ve Doğu Avrupa’ya açılarak büyümeye adımlarla devam edeceğiz.

Kısa ve orta vadede hedefleriniz nelerdir?

Hem yurt içinde hem yurt dışında açacağımız mağazalarla birlikte bünyemize farklı marka ve ürünleri eklemek, öncelikli büyüme stratejimiz. Bu doğrultuda 50 yeni mağaza açarak yıl sonunda toplam 200 mağazaya ve 1,7 milyar TL’lik bir ciroya ulaşmayı hedefl iyoruz. Gerçekleştireceğimiz yatırımlarla 2025 yılına kadar mağaza sayımızı tüm dünyada 400’e çıkaracağız.

Alışverişte dijitalleşme, mağazalarınıza nasıl yansıyor?

Online ve offl ine kanalları bütünleştirdiğimiz omni-channel hizmet anlayışımız doğrultusunda oluşturduğumuz “Tıkla, Gel-Al” seçeneği ile online alışverişi seçen müşterilerimiz isterlerse ürünlerini diledikleri mağazamızdan hemen teslim alabiliyorlar. Mağazalarımızda aradığı ürünü ya da numarayı bulamayan müşterilerimizin adresine de ürünleri yollayabiliyoruz. Mağazalarımızdaki omnicorner alanları sayesinde müşterilerimizi kasada sıra bekleme zahmetinden kurtarıyoruz.