Uncategorized

FRANCHISE SİSTEMİ, YATIRIMCILARIMIZ İLE DAHA ÇABUK BULUŞMAMIZI SAĞLADI

Cajun Corner Kurucusu Ahmet Turgut ve Ortağı Tuna Peksöz ile Ekim sayımızda gerçekleştirdiğimiz söyleşimizde Cajun Corner’ın gıda sektöründeki konumu ve franchising sisteminin büyümelerine sağladığı katkı konusunda merak edilenleri konuştuk.

Cajun Corner’den ve gıda sektöründeki konumunuzdan bahseder misiniz?

Cajun Corner, uzun süreli bir AR-GE çalışması ve geleceğe yönelik planlamalarıyla 2017 yılında kuruldu. Başlangıcından itibaren ilk 100 şubesinin lokasyonlarını belirleyen Cajun Corner, hedefi ne 5 yıl gibi kısa bir sürede ulaştı. Kendi işinin patronu olmak isteyen yatırımcıların tercihiyle hızla ilerleyen Cajun Corner; deneyimli kadrosuyla sürekli inovasyon fi krini sürdürerek, gelişimine hızla devam etti. 2022 yılı Ekim ayında günlük ürün satış sayısını 30.000’lere çıkaran Cajun Corner, 2023 hedefi nde bu sayıyı 40.000 olarak belirledi. Zincir markalarda yüksek satışlarıyla ön plana çıkan markamız, gıda sektöründe sağladığı istihdam ve alım gücü ile kısa sürede sektörde adından söz ettirdi.

Marka çatısı altında sunduğunuz franchising konseptiniz, yatırımcılarınıza sağladığınız avantaj ve destekler nelerdir?

Cajun Corner, çatısı altında buluşan bütün bayilerine proje ve mimari destek sunarak başlangıcı yapmakta, inşaat ile açılış sürecinde devamlı bayisine destek sunmaya ve süreci yönetmeye yönelik sistemiyle ilk kez bayi sahibi olacak yatırımcılarına destek vermekte. Sürekli mutfak ve işletme eğitimi ve denetim desteği sunan Cajun Corner, kalite standartlarını ve işletme operasyon ağını her zaman belirlediği standartlarda tutmakta. Anlık yaşanan sorun ve problemlere, güçlü ekibi ve koordineli çalışma sistemiyle anında cevap verip bayilerinin yaşadığı problemleri en aza indirmekte. Cajun Corner konseptleri ise AVM, cadde üzeri, pub ve express olarak sunulmaktadır.

Franchise sistemine dahil olmanız Cajun Corner’ın büyümesine nasıl bir katkı sağladı?

Franchise sistemine dahil olması Cajun Corner’ın yatırımcıları ile daha çabuk buluşmasını sağladı. Sağlıklı ve hızlı büyüme noktasında yatırımcıları ile omuz omuza hareket eden Cajun Corner, franchise sisteminin getirilerini kısa sürede gördü. Franchise sistemi ile bütün kitlelere erişimini kolaylaştırdı. Ülke ekonomisine sağladığı istihdam katkısı ile yoluna devam eden Cajun Corner, bayilerinin özverili çalışması ile 1000 kişilik istihdam ile gıda sektöründe franchise sisteminin önemini bir kez daha gösterdi.

Son olarak eklemek istedikleriniz nelerdir?

Kendi işinin patronu olmak isteyen bütün yatırımcıları Cajun Corner çatısı altında görmek isteriz.