Ürün ve Hizmet

TEKNOLOJİK ALTYAPISI VE YENİ FİKİRLERİ İLE KLÜH HİZMETLERİNE DEVAM EDİYOR

En çok hizmet verdiğiniz alan hangisi? Globalde bu hizmetiniz için yenilikleriniz neler oluyor?

Klüh Multiservices Türkiye olarak entegre tesis yönetimi ve altında yer alan tüm hizmetleri sunabiliyoruz. Bu hizmetlerin verilmesinde Türkiye’de bulunan 5 ayrı tüzel kişiliğe sahip Klüh fi rmaları ile müşterilerimize entegre tesis yönetiminde destek olmaktayız

Bu firmalarımız;
• Klüh Profesyonel Hizmetler
• Klüh Destek Ve Profesyonel Hizmetler
• Klüh Catering Yemek Sanayi Hizmetleri
• Klüh Özel Güvenlik Hizmetleri
• Klüh Multıservıces

Neredeyse her sektör teknolojinin gelişmesi ile birlikte dönüşüm sürecine girdi. Klüh olarak sizler bu dönüşüm içerisinde teknolojiyi ne boyutta kullanıyorsunuz? Bu konu bağlamında yeni projeleriniz var mı?

Günümüzde teknoloji hayatımızın vazgeçilmez bir parçası haline gelmiş bulunuyor. Biz de Klüh Multiservices olarak elbette teknolojiden faydalanarak hem verim sağlıyor hem de hizmet kalitemizi arttırmış oluyoruz. Almanya genel merkezimizden aldığımız çeşitli teknolojik alt yapıları projelerimize uyarlıyoruz. Bunun dışında da elbette geleceğe yönelik yeni fi kirlerimiz bulunuyor.

Yaz aylarının gelmesi ile birlikte yerli ve yabancı birçok turist tatil için Akdeniz Bölgesi’ni tercih etmekte. Otel ve AVM’ler bu dönemde fazlasıyla misafi r ağırlamakta. Klüh olarak bu konu bağlamında güvenlik, catering, ulaşım gibi hizmet verdiğiniz alanlarda özel çalışmalarınız oluyor mu?

Mevsimlik çalışma genel olarak tüm sektörlerde problemli bir durum ancak tesis yönetimi sektöründe bu durum daha fazla bizleri zorlamaktadır. Klüh olarak, mevsimlik çalışacak olduğumuz bölgelerde personel organizasyonumuz kış aylarından belirleniyor olup bölgelerde konaklamalarını sağlayarak gerekli aksiyonu almış oluyoruz. Böylece bu dönemde personel bulma konusundaki sıkıntılı süreci en minimum hale getirmiş oluyoruz.

Son olarak eklemek istedikleriniz nelerdir?

Tesis yönetimi işinin daha da profesyonelleşmesi için birkaç ekleme yapmak isteriz. Tesis yönetimi üniversitelerde ders olarak okutulup, lisanslı öğrenciler yetiştirilmelidir. TRFMA Derneği’nin Kurucu üyesi olmamız sebebi ile de Entegre Tesis Yönetim Hizmetlerinin devlet tarafında da yasal Konfederasyon sürecini başlattık. Güvenlik ve Catering şirketlerinde olduğu gibi, diğer tüm hizmetleri içeren şirketlerinde gerekli yasal yükümlülüklere uygun şekilde tüm kriterleri sağlayarak kurulup yönetilmesi gerekir. Bu sayede entegre tesis yönetimi konusunda daha doğru bir sürecin başlayacağı kanısındayız.