Ürün ve Hizmet

KAYA GRUBU, DÜNYA MARKASI OLARAK YOLUNA DEVAM EDİYOR

Coğrafi konum ve iklim özellikleri dolayısıyla dağcılık ve hava sporlarına elverişli bir bölge olan Akdeniz Bölgesi’nde bu sporculuk faaliyetlerine dair Kaya Grubu olarak nasıl bir çalışma yürütmektesiniz?

Toroslar ve Aladağlar bölgesinde spor (kaya) tırmanışı, Alpinizm, trekking, hiking; Antalya Köprülü Kanyon ve Isparta Yazılı Kanyon’da ise rafting, kano ve kanyon geçişleri yapılmaktadır. Akdeniz bölgesinde yerin yedi kat altında gelişen bir spor var. Dünyada yeni gelişen kanyoning sporunda ülkemiz en elverişli coğrafyalar arasında yer alıyor. Bu sporun gelişmesi için öncü dernekler ve sporcular ile iş birliği yapıyoruz. O bölgelerdeki kanyonların turistik açıdan dünyaya tanıtılması, sportif olarak geçilebilmesi ve inişlerin güvenli hale getirilmesi için öncülük yapıyoruz. Ekipman desteği ile kurulan iniş istasyonlarında son yıllarda hiç kaza olmadığını gözlemliyoruz. Aynı bölgede Muğla Ula’da bulunan dünyanın en yüksek inişlerine sahip olan Kırk Urgan Kanyonu’nda iki adet derin ve geçişi bir günde mümkün olmayan kazan bölgesine iki adet yatay yaşam hattı çektik, şimdi geçiş sadece birkaç saniye sürüyor. Bu bölge için bize gelen taleplere göre tüm desteğimizi seferber ediyoruz. Bu sporun gelişmesi ve içinde barındırdığı kaza risklerini sıfıra indirmek birinci önceliğimizdir.

Düşüş ve düşüş sonrasında yaşanabilecek olumsuzlukları minimuma indirmek amacıyla hayata geçirdiği faaliyetler ve üretimini gerçekleştirdiği ürünlerle Kaya Grubu, yurt içinde ve yurt dışında sektörde kendine nasıl bir yer edindi?

Yüksekte çalışma ve kurtarma alanında lider konumda bulunan ve bu alanda Türkiye’nin ilk ve tek tasarım merkezine sahip olan Kaya Grubu, son teknoloji ürünlerini ulusal ve uluslararası standartlara uygun şekilde üreten bir dünya markası olarak yoluna devam etmektedir. Firmamızın 82 ülkeye ihracatı bulunmakta ve Avrupa’nın birçok ülkesinde bayilikleri yer almakta. Firmamız Amerika’da Kaya USA ve Avrupa’da Kaya Montenegro olmak üzere iki farklı şirketi de bünyesinde barındırmaktadır.

Son olarak eklemek istedikleriniz nelerdir?

Yapılan çalışmalar insan faktörü nedeniyle, herhangi bir kazanın yaşanmayacağı veya düşüşün tamamen ortadan kaldırılabileceği anlamına gelmemektedir. Vermiş olduğumuz hizmet ve ürettiğimiz ürünler ile düşüş ve düşüş sonrasında yaşanabilecek olumsuz durumların en aza indirilmesini sağlamaktayız. Bizim hizmetlerimize ve kalitemize güvenip rakip fi rmalar arasından tercihini bizden yana kullanan, bizleri açıldığımız günden bu yana yalnız bırakmayan iş ortaklarımıza sonsuz teşekkürlerimizi sunarız. Bu başarı hikayesinin yazılmasında emeği geçen, geçmişte çalışmış ve halen çalışmakta olan tüm ekip arkadaşlarımıza teşekkürlerimizi sunarız.