Ürün ve Hizmet

DUYAR, İLK’LERİN MARKASI OLMAYA DEVAM EDİYOR

Son zamanlarda yeni bir başarıya imza attınız. Ürünlerinizden bahseder misiniz?

Bizimle çalışan fi rmalar, yangın ve HVAC grubunda ihtiyaçlarını uluslararası kalitede tek bir adresten temin edebiliyor. 57 yıllık bir maziye ve sürekliliğe sahip bir marka olarak; çok geniş bir ürün gamına sahibiz. Islak alarm vanası, konut tipi sprinkler (upright, pendent, sidewall), test ve drenaj vanası, riser manifold, izlenebilir kelebek vana, basınç anahtarı, NRS ve OS&Y sürgülü vanaları gibi ürünleri, UL Listeli ve FM onaylı olarak Türkiye’de üreten ilk fi rmayız. Sulu yangın söndürme sistemleri için yangın pompaları, kuru alarm vanaları, deluge (baskın) vanalar, farklı tip sprinkler modelleri (Gizli Tip Sprinkler, ELO, ESFR vb.), yer altı/yer üstü yangın hidrantları üretmekteyiz. Kompakt grup dediğimiz LUG Pislik Tutucular, kelebek-küresel karışımlı dediğimiz LUG küresel vanalar, seri imalatına başladığımız komple kauçuk kaplı kelebek vanalar ve vulkanize kelebek vanalar gibi yeni ürünlerimiz mevcut. Pompa üretimine başladığımız bilgisini de buradan hatırlatmak isteriz. Ayrıca HVAC alanında da piyasaya yenilikçi ürünler sunmaya devam ediyoruz.

Yangınla mücadele konusunda öncelikli hususlar nelerdir?

Binaların yangın güvenliğine uygun tasarlanması önlemlerin başında gelmeli. Kullanılacak yangın ekipmanlarının ve sistemlerinin kalitelerini belgeleyecek sertifi kalara haiz olması; montajlarının talimatlara uygun yapılması son derece elzem. Ayrıca devreye alındıktan sonra periyodik bakımların, test ve denetlemelerin düzenli yapılması da önemli.

Yeni proje ve yatırımlarınızdan bahseder misiniz?

Enerji tasarrufunun kritik seviyede önem kazanması ile birlikte, Akıllı Vana projemizi hayata geçirdik. Bünyemizde yer alan 7 üretim tesisinin de kendi ARGE yapılanması mevcut olduğu için değişen ihtiyaçlara göre makine ve üretim hatlarımızı yenileme kabiliyetine sahibiz.

“Çevre” Duyar Vana’nın hassas olduğu bir konu, neler söylemek istersiniz?

“İçinde yaşadığımız doğayı korumak, bilinçli her canlının görevi olmalıdır” diyerek; 2021 yılında aldığımız ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi sertifi kası normlarına göre, çevreye verilebileceğimiz zararları asgari düzeye indirmenin gururunu yaşıyoruz.