Ürün ve Hizmet

STAR POMPA, GLOBALDE FARK YARATIYOR

Uzun ömürlü kullanıma sahip olan ürünlerinizde hammadde ve üretim aşamasında Star Pompa’nın farkını ortaya koyan çalışmalarınız nelerdir?

Star Pompa ailesi olarak 30 yılı aşkın süredir sektörde hizmet vermekteyiz. Ürünlerimizin hammade tedariğini yaparken kalitesinde ödün vermeyen fi rmalarla çalışmaktayız. Üretim hatlarımızda çoğunlukla otomasyon kullanarak hata oranımızı minimum seviyelere çekmeye çalışıyoruz. İmalat süreci biten ürünlerimizi gereken testleri yaptıktan sonra değerli müşterilerimizin hizmetine sunuyoruz.

Star Pompa’nın yurt dışındaki yatırımlarından ve ihracat oranlarından bahseder misiniz, hangi ülkelerde Star Pompa imzasıyla karşılaşıyoruz, sektörünüze dair global pazardaki hedefi niz nedir?

İhracatımız ağırlıklı olarak Balkan ülkeleri ve Kuzey Afrika ülkerinde devam etmekte. Bununla birlikte Türkiye Cumhuriyeti ve yakın komşularımızla sürekli çalışmaktayız. Bu sene İtalya ofi simizi ve ürün depomuzu faaliyete geçirmeyi ve Avrupa pazarında daha aktif olmayı planlıyoruz. Gelecek senelerde Güney Amerika pazarında pay sahibi olmak istiyoruz. Her sene 2 adet yurt dışı fuarı bununla birlikte yurt dışı seyahatlerimiz sürekli devam etmekte. Bayilerimizi ziyaret ederek onlarla ürünler hakkında görüşmeler gerçekleştiriyoruz. Servislerimizi her sene fabrikamızda ağırlayarak gerekli eğitimleri verip onlara yeni ürünlerle alakalı sunumlar yapıyoruz.

Müşteri memnuniyetini üst düzeyde tutmak adına geliştirdiğiniz stratejilerinizden söz eder misiniz?

Satış sonrası gerek iç gerek dış pazarda ürünlerimizin satıldığı her noktada servis ve yedek parça hizmeti vermeye çalışıyoruz. Satış sonrası destek bizim için oldukça önemli çünkü müşteri memnuniyeti ne kadar fazla olursa pazarda o kadar söz sahibi olacağımızı çok iyi biliyoruz.