Ürün ve Hizmet

HEDEFİMİZ, DÜNYADAKİ BÜTÜN MUTFAKLARI
LİNES KALİTESİYLE BULUŞTURMAK

Kuşaktan kuşağa mutfak eşyası üreticisi olarak varlığınızı sürdürdüğünüz sektörde Yonca Metal hangi ürünleriyle ön plana çıkıyor?

Kahramanmaraş’taki üretim alanımızda, gerek ürün yelpezemiz gerekse birbirinden farklı ürünlerimizle sektöre yön veriyoruz. Yonca Metal çatısı altındaki markamız Lines ile; yüksek kalite çelik tencere setleri, yüksek kalite çelik çaydanlık, düdüklü tencereler, çay semaverleri, granit-seramik-tefl on tencere setleri ve granit çaydanlık imalatı gerçekleştirmekteyiz.

Tasarım ve üretim aşamasında nelere dikkat ediyorsunuz, sektörde sizi farklı kılan noktalar nelerdir?

Mutfak eşyaları sektöründe dededen toruna geçen 90 yıllık bir geçmişin vermiş olduğu tecrübe, güven ve uzman AR-GE ekibimizle fi rmamızı sektöründe lider konuma getirmek için emin adımlarla ilerlemekteyiz. Dünyadaki yenilikleri yakından takip ederek, ayrıca uzman mühendislerimizle kendi AR-GE çalışmalarımızı yaparak hem kalite hem de yeni model ürünlerimizle her geçen gün ürün yelpazemizi geliştirmekteyiz. Tesisimizin büyük bir kısmında yaptığımız AR-GE çalışmaları sonucunda tam otomasyon imalat gerçekleştiriyoruz. Ürünlerimizin testlerini kendi laboratuvarlarımızda gerçekleştirerek, kaliteden ödün vermeden uluslararası standartlarda imalatlarımızı gerçekleştirmekteyiz. Fonksiyonel tasarımlı ürünlerimizle mutfaklara estetik dokunuşlar katarken, yanmaz-yapışmaz Lines granit ürünleri de yemeklere ayrı bir lezzet katmakta. En lezzetli yemeklerin yapımı için eşit ısı dağılımlı yüksek kaliteli özel ürünler üretmekteyiz. Kapsül tabanlı ürünlerimiz ısıyı uzun süre muhafaza ettiğinden, mutfaklarınızda enerjiden tasarruf etmenizi sağlamakta.

Yurt dışında hangi ülkelerde Lines imzasıyla karşılaşıyoruz, 2022 yılı ilk çeyrekte ihracat oranlarınızdan bahseder misiniz, bu konuda yılsonu hedefi niz nedir?

100’e yakın üretim tesisiyle mutfak eşyaları sektörünün Türkiyede’ki en büyük üretim kapasitesine sahip şehri Kahramanmaraş’tır. Türkiye genelinde Kahramanmaraşımız sektörün merkezi konumunda olup, istihdam imkanlarıyla da ülke ekonomisinde ciddi bir yere sahiptir. Konum itibari ile limanlara ve hammaddeye olan yakınlığı dolayısıyla şehrimiz her geçen gün büyüyen bir sanayi kenti olma yolunda ilerlemektedir. Markaları marka yapan şehir Kahramanmaraş’tır. Bizler de Lines ailesi olarak ülkemize ve Kahramanmaraşımıza değer katmanın onurunu yaşıyoruz.