AVM

KLASİKLEŞMİŞ AVM ALGISINI KIRARAK, ALIŞVERİŞİ EĞLENCE İLE HARMANLIYORUZ

Yenilenen kurumsal kimliği ile birlikte renovasyon çalışmalarını sürdüren Bodrum’un ilk AVM’si olarak ilklere imza atan Oasis Bodrum AVM, hayata geçirdiği ofis projesiyle de fark yaratmaya devam ediyor. Oasis Bodrum AVM Genel Müdürü Özgen Özyurt ile yeni projelerinin detaylarını konuştuk.

Oasis Bodrum AVM’nin güncel kiralanabilir alan ve doluluk oranı nedir, pandemi etkilerinin yaşandığı geçtiğimiz yıl ile karşılaştırırsanız bu alanda nasıl bir büyüme gerçekleştirdiniz?

Toplam 25.000 metrekare kiralanabilir alanımız bulunmaktadır ve kiralama doluluk oranımız %99’dur. Pandemi sürecinde yenilikçi bakış açımız ile Bodrum’un değişen işletme ihtiyacını ve beklentilerini de göz önünde bulundurarak bir ofis projesine imza attık. İlk yıl kira ödemesiz, ikinci yıl ise uygun ödeme koşulları ile oldukça ideal bir proje olduğunu düşündüğümüz ofis projesi kapsamında, toplamda 3.000 metrekarelik alanda 50 metrekareden 150 metrekareye kadar yer alan ofislerimizin tamamını kiraladık. Perakende tarafında da ziyaretçilerimizin istek ve taleplerini ölçümleyerek ve doğru bir şekilde değerlendirerek çalışmalarımızı gerçekleştirdik. Bunun sonucunda bünyemize katılan yeni markalarla daha da güçlendiğimizi söyleyebiliriz.

Marka değerinizi korumak ve daha yukarı taşımak adına ne tür çalışmalar gerçekleştiriyorsunuz?

Bodrum’un ilk AVM’si olarak ilklere imza atan yapımızı her daim sürdürüyoruz. Perakende sektörü geçtiğimiz yıldan bu yana tüketici alışkanlıkları ve işletme modellerinde birçok değişim yaşadı ve biz de bu değişime ayak uydurarak çalışmalarımızı sürdürdük. Yenilenen kurumsal kimliğimiz ile birlikte renovasyon çalışmalarımıza bu dönemde başladık ve devam ediyoruz. Ziyaretçilerimizin yaşadığı her yeni ve iyi deneyimin bizler için çok önemli olduğunu düşünüyoruz. “Alışveriş ve Eğlencenin Merkezi” anlayışından yola çıkarak, her dönem ziyaretçilerimizin beğenisini kazanacak kampanya, etkinlik ve aktiviteleri alışveriş merkezimizde ziyaretçilerimizle buluşturmaya devam ediyoruz. Bodrum’da tercih edilen alışveriş merkezi imajımızı daha da yükseltmek, ziyaretçilerimize daha iyi ve daha konforlu bir ortamda hizmet verebilmek için projelerimize hızla devam ediyoruz.

Son dönemde Bodrum’daki AVM sektöründe hızlı bir ivme kazandınız, başarınızın sırrı nedir?

Yeni kurumsal kimliğimiz ve renovasyon çalışmalarımızla birlikte ziyaretçi girişimizde önemli artışlar gözlemliyoruz. Ziyaretçilerimizin alışveriş ihtiyaçlarını karşılamanın ötesinde, eğlenceli vakit geçirebilecekleri aktivitelerle klasikleşmiş AVM algısını kırarak, alışverişi eğlenceli etkinlikler ile harmanlıyoruz. Geçtiğimiz yılbaşında Bodrum’un ilk ve gerçek buz pistini ücretsiz olarak ziyaretçilerimizle buluşturduk. Açık hava sineması, gün batımı konserleri gibi yoğun beğeni toplayan etkinliklerimizi de bu yıl da ücretsiz olarak ziyaretçilerimiz ile buluşturacağız.

  • Son olarak eklemek istedikleriniz nelerdir?

Oasis Bodrum olarak, kiracılarının ve ziyaretçilerinin beklentilerini en iyi şekilde karşılayarak, sürekli gelişen ve yükselen sektörde en iyi hizmeti vermeye, hayatı renklendirmeye, sosyal yaşamın ve eğlencenin merkezi olmaya devam edeceğiz.