Öne Çıkanlar Perakende

Ev dekorasyonunun heyecan verici yeni yıldızı Zsa Zsa Zsu

Festival havasında, coşku dolu tasarımları sevenlerin yeni vazgeçilmezi haline gelecek olan Zsa Zsa Zsu, Gökhan Sezer liderliğinde sektöre adım atıyor. Markanın e-ticaret sitesi ve mağazaları 11 Haziran tarihinde müşterileriyle buluşuyor.

Türkiye’nin önde gelen perakende profesyonellerinin kurduğu Solid Mağazacılık bünyesinde hayata geçen Zsa Zsa Zsu, ev dekorasyonu ve yaşam tarzı alanında yeni bir dönemin başlangıcını yapıyor. Güçlü yönetim ve tasarım kadrosuyla dikkat çeken marka, Gökhan Sezer liderliğinde, Global Operasyonlardan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Halil Erin ile Tasarım ve Üründen Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Ali Uzan tarafından yaratıldı.

Zsa Zsa Zsu e-ticaret sitesi ve Bodrum mağazası, 11 Haziran’da tüketiciyle buluşuyor. Zsa Zsa Zsu, Temmuz’da ise Çeşme, İstanbul ve Ankara lokasyonlarıyla hızla mağaza sayısını artırarak, Türkiye’nin dört bir yanına coşku dolu tasarımlarını ulaştıracak.

Markanın stratejisi ve gelecek vizyonu

Solid Mağazacılık Genel Müdürü Gökhan Sezer, marka hikayesinin cesaret ve girişimcilikle dolu bir öykü olduğunu belirterek şunları söyledi: “İşin nasıl yapıldığını bilenlerin, işin sahibi olduğu bir markayız. Ülke ekonomisine katkı sağlayacak değerlerin başında marka yaratmak geliyor. Biz de bu hedefle, güçlü, ayrışan ve iddialı bir marka yaratma hikayesiyle yola çıktık.”

Ev dekorasyonu sektörüne odaklanma nedenlerini açıklayan Sezer, “Ev yaşamının değerinin arttığı bir dönemdeyiz. Dünyada ev dekorasyon sektörü istikrarlı bir şekilde büyüyor. Yapılan araştırmalar, %4,5’lik bir büyümeyi öngörerek, 2024 yılında toplam harcama hacminin 140 milyar dolar olacağını gösteriyor. 2028’e kadar bu rakamın 175,34 milyar dolara çıkacağı tahmin ediliyor. Evlerin en çok vakit geçirilen mekânlar haline gelmesi ve evlerdeki monotonluğu kırma ihtiyacı Zsa Zsa Zsu’nun doğuşuna ilham verdi. Gerçekten herkesin hayatına renk katmak istiyoruz.” dedi.

Hedef 5 yılda 200 mağaza

Zsa Zsa Zsu’nun pazar hedefleri hakkında da bilgi veren Sezer, “5 yıllık hedefimizi belirledik. 11 Haziran’da ilk mağazamızı Bodrum Avenue’da açacağız. Ardından Çeşme Ilıca, İstanbul Zekeriyaköy ve Ankara mağazalarımızı açacağız. Eylül döneminde ise İstanbul’un marka ruhunu yansıtacak birden çok noktada müşterilerimizle buluşacağız. Sonrasında yurt dışına açılacağız. 5 yılda yurt dışında 145, Türkiye’de ise 90 mağaza açma hedefimiz var.” şeklinde konuştu.