Franchise

TERRA PİZZA’dan 2024’ün ilk yarısında 2 yeni dev lezzet

Haziran sayımızda dergimizde ağırladığımız ve yılın ilk yarısındaki çalışmalarını değerlendiren Terra Pizza Genel Müdürü Fasih Emrah Peker, uzman şeflerin özenli çalışmalarıyla ortaya çıkan iki yeni dev lezzetlerinden de bahsetti.

Yıl sonuna dek 200 restorana ulaşmayı hedefleyen Terra Pizza 2024 yılına nasıl başladı, yılın ilk yarısına ilişkin performansınızı değerlendirir misiniz?

2024 yılına oldukça verimli bir başlangıç yaptık. Terra Pizza olarak yılın ilk yarısındaki performansımızdan oldukça memnunuz. AVM’lerde ve işlek caddelerde 22 adet yeni restoranımızı açtık. Hemen hemen Türkiye’nin her bölgesinde şubelerimiz var. Hedeflerimize ulaşma yolunda önemli adımlar attık ve bu başarılarımızı daha da ileriye taşımak için çalışıyoruz.

2024’ün ilk yarısında menümüze Cheddarlı Dev Karışık ve Dev Sucuklu pizza olarak iki yeni ürün çeşidimizi ekledik. Kurulduğumuz günden bu yana sürekli kendimizi geliştiriyor ve yenileniyoruz. Büyümeye ve gelişmeye odaklı bir marka olarak, her yıl belirlediğimiz büyüme hedeflerimizi gerçekleştirerek restoran sektöründeki konumumuzu güçlendirmeyi hedefliyoruz.

Terra Pizza’nın başarısının arkasında yerli bir marka olmamız, büyük ölçekli üretim tesislerimiz, yenilikçi yapımız ve kalite standartlarımıza yaptığımız yatırımlar yer alıyor. Bu unsurlar, bize müşterilerimize en iyi hizmeti sunma ve sektörde öncü bir konumda olma fırsatını veriyor. 

Yılın ilk yarısındaki performansımıza baktığımızda, elde ettiğimiz sonuçlar hedeflerimizle uyumlu ve bu durum bizi oldukça memnun ediyor. Önümüzdeki aylarda da aynı ivmeyi devam ettirerek yıl sonuna dek 200 restorana ulaşma hedefimizi gerçekleştirmek için kararlılıkla çalışmaya devam edeceğiz.

2024 yılında 15 milyar TL’lik bir hacme ulaşması beklenen pizza sektörünü yatırımcılar açısından cazip kılmak adına Terra Pizza olarak sektörde nasıl bir misyon edindiniz?

Türkiye’nin önde gelen ve köklü pizza markalarından biri olarak, ülke genelindeki AVM ve cadde şubelerinde hizmet sunan zincir marka konumumuzla sektörde öne çıkıyoruz. Türkiye’nin hemen her bölgesinde özel soslu hamurumuz, kaliteli malzemelerimiz ve lezzetli ürünlerimizle kısa sürede tercih edilen bir marka olmayı başardık. “Gel Beraber Olsun’’ mottomuzla restoranlarımızda ferah ve konforlu ortam sunarak, müşterilerimize keyifle yemek yeme fırsatı yaratıyoruz. Şu anda Türkiye genelinde 181 şube ile hizmet veriyoruz ve hızla büyümeye devam ediyoruz. Tüketiciyi ve yatırımcıyı anlayan, buna göre hareket eden güvenilir bir markayız.

AVM’lerde lider konumda olmamız, geniş şube ağımız ve markamızın güvenilirliği, yatırımcıların bize olan ilgisini artırıyor. Terra Pizza, yerli bir marka, yatırımcılar için profesyonel ve güvenilir iş ortağı konumunda. Ayrıca, sürekli gelişim ve yenilikçi yaklaşımlarımızla, sektördeki değişimlere hızla uyum sağlayarak yatırımcılarımıza güvenilir ve karlı bir yatırım ortamı sunuyoruz.  Yatırımcıların gelişimi ve başarısı her zaman önceliğimiz. Restoranın açılış hazırlıkları süresince ve açılıştan itibaren pazarlama, satın alma, lojistik, tedarik, operasyon yönetimi, teknoloji, kalite kontrol gibi konularda yoğun destek hizmetleri sağlıyoruz. Her ay düzenli olarak yatırımcılarımızın kar performansını kontrol ediyoruz ve karlılığı hedeflenen seviyede olmayan şubelere özel destekler planlıyoruz. Bu misyon doğrultusunda, Türkiye’nin dört bir yanındaki şubelerimizde kaliteli hizmet sunmaya ve sektördeki lider konumumuzu pekiştirmeye devam edeceğiz.

Pizza severlerin gönlünde yer edinen Terra Pizza lezzetleri ailesine yıl içerisinde yeni üyeler katılacak mı, yeni lezzet arayışlarınızdan da bahseder misiniz?

Lezzet ve hizmet kalitemizle Türkiye genelinde sevilen ve tercih edilen bir marka olduk. Müşterilerimize en iyi deneyimi sunmak için yeni ürün geliştirme süreçlerinde onların talep ve ihtiyaçlarını önemsiyoruz. Geçtiğimiz günlerde iki yeni ürünümüz olan Dev Sucuklu ve Cheddarlı Dev Karışık pizzalarımızı tüketicilerimizle buluşturduk. Bu lezzetler, uzman şeflerimizin özenli çalışmalarıyla ortaya çıktı ve titizlikle müşterilerimize sunuldu. 

AR-GE çalışmalarımızı kalitemizden ödün vermeden yürütüyor, her zaman yenilikçi ve tatmin edici ürünler geliştirmeye odaklanıyoruz. Müşteri geri bildirimleri, yeni ürünlerimizde önemli bir rol oynuyor ve bu geri bildirimler doğrultusunda yeni lezzetler yaratmak için sürekli çalışıyoruz. Yıl içerisinde menümüze yeni pizza çeşitlerini eklemek için çalışmalarımızı sürdürüyoruz.