Franchise

Baydöner, Müşteri Deneyimi Projesi’yle dönüşüm sürecine girdi

Haziran sayımızda konuğumuz olan Apaz Group Yönetim Kurulu Üyesi Bülent Polat yılın ilk yarısında hayata geçirdikleri yatırımları ve müşteri deneyimine dair gerçekleştirdikleri projeleri okurlarımızla aktardı.

Türkiye’nin dört bir yanında, 17 yıllık tecrübemizi arkamıza alarak, yeni restoranlarımızla büyümeye devam ettik. Baydöner, PidebyPide ve Bursa İshakbey markalarımızla, başta Afyon, Ankara, Aydın ve Isparta olmak üzere, istihdam anlamında güçlü adımlar attık. Türkiye’de ve dünyada dönerin bilinen en büyük markası olma hedefimize adım adım ilerliyoruz. Baydöner, Bursa İshakbey ve PidebyPide markaları ile hizmet veren Baydöner Restoranları A.Ş. Mayıs sonu itibarıyla toplam 169 adet restorana ulaştı. Yeni bir şubenin açılışı sadece işin büyümesi anlamına gelmiyor, aynı zamanda topluluğumuzun ve vizyonumuzun daha da genişleyişine işaret ediyor.

Kuruluşunuzdan bu yana müşterilerin geri bildirimine çok önem veren ve hizmetlerini bu yönde geliştiren bir şirket oldunuz. Bu bağlamda, müşteri deneyimine dair yaklaşımlarınızı ve stratejilerinizi anlatır mısınız?

Müşterilerimizin restoranlarımızda en iyi deneyimi yaşamalarını sağlamak amacıyla, misafirlerimizin taleplerine ve beklentilerine yönelik stratejik çözümler geliştirme projesine başladık. Doğru içgörüleri elde etmek ve en iyi çözümleri sunmak için yapılan ölçümler ve mükemmel hizmeti hedefleyen bir ekiple, Müşteri Deneyimi Projesi’ni başlatarak bir dönüşüm sürecine girdik. Bu projede belirlediğimiz beş önemli öncelik, dönüşümün temelini oluşturuyor; müşterilere her zaman erişilebilir olmak, saygı ve samimiyetle hizmet sunmak, sektörde öncü olmak ve ödenen değeri hak eden ürünler sunmak. Bu ilkeler doğrultusunda adımlar atarak projeyi geliştirmeye ve uygulamaya devam ediyoruz.

Bu yaklaşımımız müşterilerimiz tarafından da ödüllendiriliyor. Şikayetvar Platformu’nun bu yıl 9.’sunu gerçekleştirdiği A.C.E Awards’da Fast Casual Restoran Kategorisi’nde Gold Ödül’e layık görüldük. Sektörde öncü olmak için bu alanda çalışmalarımıza devam ediyoruz.

Baydöner’in büyüme stratejisi içerisinde dijitalleşmenin önemli bir yer tuttuğunu biliyoruz. Bu bağlamda bu büyüme hedeflerinize ulaşabilmek adına yıl içerisinde ne tür aksiyonlar alacaksınız?

Baydöner müşterilerine paket servis, gel-al servis ve restoran içi serviste sipariş verme imkanı sunan Cossla uygulamamızı hizmete sunduk. Mobil uygulamamız aracılığıyla müşteriler, Baydöner’den verdikleri her siparişle “CossCoin” kazanıyorlar. Kazanılan puanlar, hem Baydöner siparişlerinde hem de gıda dışı hediyeler için kullanılabiliyor.

Sürdürülebilirlik ve sosyal sorumluluk projeleri Baydöner’in iş kültüründe nasıl bir etkiye sahip?

Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV) ile olan iş birliğimiz, çok anlamlı bir adımı temsil ediyor. Bu projeyle, misafirlerimize sunduğumuz hızlı ve kolay deneyimi daha da özel hale getirirken, aynı zamanda çocukların eğitimine destek olma fırsatı sunuyoruz. Cossla mobil uygulamamız üzerinden verilen siparişlerle biriken CossCoin puanları, iyiliğe dönüştürme imkanı sunuyor. Kullanıcılar kazanılan puanları TEGV’e bağışlayabiliyorlar.

Türkiye’de üniversite öğrencilerinin önemli bir rol oynadığının farkındayız. Gençlerimizi her zaman destekleyebilmek için keyifle çalışarak, sosyal girişim Askıda Ne Var ile 1 yıldır devam eden sürdürülebilir iş birliğimizi yürütüyoruz. Bu sayede üniversite öğrencilerinin ihtiyaçlarını Askıda Ne Var ekibi ile birlikte belirliyor ve her ay askıya hem kendi ürünlerimizi hem de dönemsel hediyeler bırakıyoruz. Böylece, öğrencilerin ürünlerimizi denemelerini sağlarken gençlerle olan bağımızı güçlendiriyoruz. Ayrıca, öğrencilerin istedikleri her şeyi kolayca keşfedebilecekleri Kampüste Ne Var’ın Seyahat & Keşif Kategori Sponsorluğu’nu üstlenerek öğrencilerin sosyal ve eğitim hayatlarını desteklemeye devam ediyoruz.

BlindLook’un görme engelli bireylerin ürün ve hizmetlere erişimini kolaylaştırmak için tasarladığı sesli betimleme altyapısını kullanarak, Baydöner olarak “Türkiye’nin ilk EyeBrand sertifikasına sahip ulusal restoran zinciri” unvanını aldık. Baydöner restoranlarını ve dijital kanallarımızı görme engelli bireyler için erişilebilir hale getirdik. BlindLook’un yenilikçi ve yaratıcı teknolojilerini kullanarak her gün görme engellilere bu deneyimi sunabildiğimiz için mutluyuz. Her zaman daha ileri gitmek için yenilikçi ve yaratıcı vizyonumuzdan ödün vermeden toplumumuza karşı sorumluluklarımızı yerine getirmek ve herkes için daha erişilebilir bir dünya yaratmak adına çalışmaya devam edeceğiz. Bu sebeple, sosyal sorumluluk projeleri iş kültürümüzde önemli bir yer tutuyor.