Franchise

Big Bubble Tea ile geleneksel çay ve kahve keyfini bir adım öteye taşıyoruz

Türkiye genelinde 3’ü franchise olmak üzere 29 şube ile faaliyet gösteren Big Bubble Tea, yıl sonunda 70 şubeye ulaşmayı hedefliyor. Markanın genişlemesini hızlandırmak ve müşterilere daha geniş bir coğrafi alanda hizmet sunma imkanı sağlamak için franchise sisteminin kritik bir rol oynadığını ifade eden Elitel Group Genel Müdürü Hüseyin Efe, Big Bubble Tea olarak geleneksel çay ve kahve keyfini bir adım öteye taşıdıklarını söylüyor.

Bubble tea tarihçesi hakkında bilgi alabilir miyiz? Big Bubble Tea’yi tanıyabilir miyiz?

Bubble tea, 1980’lerde Tayvan’da ortaya çıkmıştır. İlk olarak, siyah çay ve süt eklenerek yapılan bu içecek, daha sonra çeşitli meyve aromaları ve bubble toplar eklenerek zenginleştirilmiştir. Bu lezzetli içecek, zamanla dünya genelinde popülerlik kazanmış ve farklı içeriklerde bubble tea çeşitleri ortaya çıkmıştır.

Big Bubble Tea, Elitel Group çatısı altında faaliyet gösteren bubble tea markasıdır.

Yeni tatlar keşfetmek isteyenler için Big Bubble Tea olarak birbirinden farklı lezzetler sunuyoruz. Bu lezzetleri 24 farklı Big aroması ile daha eğlenceli hale getiriyoruz. Ürünlerimizi en kaliteli ham maddeler ile Türkiye’deki BRC, IFS, HALAL, VEGAN ve FDA sertifikalarına sahip olan üretim tesislerinde özenle ürettiriyoruz.

Big Bubble Tea olarak geleneksel çay ve kahve keyfini bir adım öteye taşıyoruz. Soğuk meyve ve süt çaylarını, bubble toplarıyla bir araya getirerek müşterilerimizi Big Bubble Tea lezzet dünyasında keyifli bir keşfe davet ediyoruz.

Big Bubble Tea’nin büyüme stratejisinin önemli bir parçası olan franchise sisteminin detaylarından bahseder misiniz, yatırımcılara sağladığınız avantajlar nedir, marka çatınız altına girmek isteyen yatırımcı adaylarında aradığınız kriterlerden de söz eder misiniz?

Big Bubble Tea’nin büyüme stratejileri içerisinde yer alan franchise sistemi, markanın genişlemesini hızlandırmak ve müşterilere daha geniş bir coğrafi alanda hizmet sunma imkanı sağlamak için kritik bir rol oynuyor. Franchise sisteminin detaylarına baktığımızda, yatırımcılara sunulan avantajlar ve aranan kriterler şirketin başarısını desteklemekte ve sürdürülebilir büyüme sağlamaktadır.

Öncelikle, Big Bubble Tea olarak franchise modelimizde ciro katkı payı almıyoruz. Bu, yatırımcılar için önemli bir avantaj sağlamaktadır. Bununla birlikte, franchise işletmelerimize sunmuş olduğumuz kapsamlı kurulum destek paketimiz bulunmaktadır. Destek paketi içerisinde işletme konsept kurulumunun yanı sıra işletmenin operasyonel süreçlerinde de uygulanan destekler yer almaktadır.

Yatırımcı adaylarında aradığımız kriterlerin başında işletme deneyimi gelmektedir. İşletme deneyimi marka standartlarının korunması ve markanın temsiliyeti açısından büyük bir öneme sahiptir. Sektöre hakim olmasını beklediğimiz yatırımcılar için işletme tecrübesi, ticari ahlakı ve ticari geçmişi oldukça önemlidir. Bu özelliklere sahip olan yatırımcılar, markamızın başarısına katkı sağlayacaklarına inandığımız için tercih edilmektedirler.

Big Bubble Tea olarak Türkiye genelinde kaç şubeye ulaştınız, bunların kaçı franchise sistemiyle müşterilerinizle buluşuyor? Büyüme yolculuğunuzda lokasyon tercihlerinizde etkili olan faktörler nelerdir?

Türkiye genelinde 29 şube ile faaliyet göstermekteyiz. Şu an için 3 satış noktamız franchise sistemiyle işletilmektedir. 26 satış noktamız ise doğrudan şirketimiz bünyesinde yer almaktadır. Yıl sonu hedefimiz 70 şubeye ulaşmaktır. Büyüme yolculuğumuzda lokasyonları belirlerken müşteri kitlemizin yoğun olduğu, değerli AVM ve cadde lokasyonlarını tercih etmekteyiz. Bu strateji ile müşterilerimize daha kolay erişim sağlayarak işletmelerimizin başarısını artırmayı hedeflemekteyiz.