Franchise

Terra Pizza, 2023 hedefine ulaşarak toplamda 165 şube oldu

Türkiye genelinde 40’tan fazla şehirde 165 şubeye ulaşan Terra Pizza, 2024 yılında yeni açılacak AVM ve cadde restoranlarıyla birlikte toplamda 200 restorana ulaşmayı planlıyor. Terra Pizza Genel Müdürü Fasih Emrah Peker’i ağırladığımız Şubat sayımızda hem geçtiğimiz yıl hayata geçirdikleri yatırımları hem de 2024 yılında hangi strateji ve hedeflerle yatırımlarını şekillendireceklerini konuştuk.

2023 yılı genelinde hayata geçirdiğiniz yatırım ve projeleriniz neler oldu? Gıda sektöründe hızla artan fiyatlar ve ekonomik dalgalanmalar yatırımlarınızı ve büyümenizi nasıl etkiledi? ,

2023 yılı Terra Pizza için büyük başarılarla dolu bir dönemdi. Müşterilerimize daha geniş bir coğrafyada güvenilir ve kaliteli hizmet sunma hedefimiz doğrultusunda, restoran sayımızı hızla artırarak 2023 hedefimize ulaştık ve toplamda 165 şube olduk. Terra Pizza olarak, AVM’lerde lider ve yerli marka olarak konumlandık ve 40’tan fazla ilde 160’tan fazla şube ile müşterilerimize hizmet veriyoruz.

Gıda sektöründeki hızlı fiyat artışları ve ekonomik dalgalanmalar, bizim gibi büyümekte olan bir markayı etkilemeye eğilimli olsa da, müşteri odaklı stratejilerimiz ve sektördeki güçlü konumumuz sayesinde bu zorluklara karşı direnç gösterdik. Tüketicilerin değişen ihtiyaçlarına uyum sağlamak adına sürekli olarak gelişim sürecimizi TERRA PİZZA, 2023 HEDEFİNE ULAŞARAK TOPLAMDA 165 ŞUBE OLDU sürdürüyoruz. Yaptığımız yatırımlar, müşteri memnuniyeti odaklı yapımız ve sektördeki güçlü duruşumuz sayesinde 2023 yılını verimli bir şekilde tamamladık.

Yeme-içme sektörüne yönelik değişen satın alma eğilimleri, tüketici alışkanlıkları ve beklentileri doğrultusunda 2024 yılında alacağınız aksiyonlar neler olacak, hangi strateji ve hedeflerle yatırımlarınızı şekillendireceksiniz?

Terra Pizza olarak, yeme-içme sektöründeki değişen satın alma eğilimleri, tüketici alışkanlıkları ve beklentileri doğrultusunda AR-GE çalışmalarımızı sürdürerek 2024 yılında alacağımız aksiyonlarla ilgili stratejilerimizi şekillendiriyoruz. Müşterilerimizin iç görülerini yakından takip ediyoruz. Sürekli kendimizi geliştirme ve yenilik yaratma anlayışımızla, kurulduğumuz günden bu yana başarıya giden yolda hızla ilerliyoruz.

Restoran sektöründeki güçlü konumumuzu koruma ve büyütme hedefimizi sürdürüyoruz. 2024 yılında yeni açılacak AVM ve cadde restoranlarımızla birlikte toplamda 200 restorana ulaşmayı planlıyoruz. İstanbul, Ankara, Bursa gibi büyük şehirlerde daha fazla restoran açmayı hedefliyoruz. Şube sayımızı franchising sistemimizle artırarak, daha fazla Terra Pizza şubesini müşterilerimizle buluşturmayı amaçlıyoruz.

2024 yılında İstanbul’un işlek caddelerinde ve AVM’lerde açılacak yeni şubelerimizle daha geniş kitlelere ulaşmayı planlıyoruz. Restoran sayısı bazında büyümenin yanı sıra, müşteri memnuniyeti ve inovasyon da stratejik odaklarımız arasında bulunacak.

Son olarak eklemek istedikleriniz nelerdir?

Mediterra Capital’ın sağladığı güç, profesyonel ekibimiz, sağlam kurumsal yapımız, inovasyon tutkumuz ve ürün kalitesine gösterdiğimiz özenimizle 2024’te de Terra Pizza olarak başarılı ve yeniliklerle dolu bir yıl geçireceğimizi öngörüyoruz. Lezzetten ve yüksek gıda standartlarından ödün vermeden, geniş bir ürün yelpazesiyle müşterilerimize en uygun seçenekleri sunmaya devam edeceğiz.

Girişimci adayları için de gıda sektöründeki deneyimimiz, kurumsal yapılarımız ve kazan-kazan prensibini benimseyen yaklaşımımız ile Terra Pizza, güvenilir bir iş ortağı olmaya devam edecek. Yeni girişimcilere sunduğumuz destek ve iş birliği fırsatlarıyla, sektöre olan katkımızı artırarak büyümemizi sürdürmeyi amaçlıyoruz.