Enerji Ürün ve Hizmet

Neva Şarj’dan 2 yılda 250’den fazla şarj istasyonu kurulumu

Toplu konut, mesken ve iş yeri olmak üzere 250’den fazla şarj istasyonunun kurulumunu gerçekleştiren Neva Şarj, son olarak Bolu HighWay Outlet AVM’de 4 adet 240 kW Hızlı Şarj İstasyonunu hizmete sundu. Geçtiğimiz yılı değerlendiren Neva Şarj Operasyon Müdürü Enes Kaan Poyaz, 2024 yılına ilişkin de hedeflerini anlattı.

Neva Şarj’ı tanıyabilir miyiz, firma çatınız altında sunduğunuz hangi hizmetlerinizle çözüm ortağı olduğunuz müşterilerinizin iş yapış biçimlerini kolaylaştırıyorsunuz?

Şirketimiz Neva Şarj, 2020 yılında enerji sektörüne güneş enerjisi santrali ve enerji depolama tesisleri kurulumu ile yönetimi konularında faaliyet göstermek amacıyla giriş yaptı. 6446 sayılı Elektrik Piyasası Kanunu ve ilgili mevzuat uyarınca Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu’nun 06/07/2022 tarihli ve 11059-1 sayılı kararı ile Neva Şarj, 49 yıl süreyle ülke genelinde şarj ağı işletmeciliği faaliyeti göstermek üzere lisans sahibi olmuştur.

2022 yılından günümüze Ankara ilinde özel ve halka açık 250’den fazla şarj istasyonu kurulumu yapan şirketimiz, Ankara’da yaygın bir şarj ağı kurmayı büyüme hedefindeki ilk aşaması olarak kabul etmektedir.

Neva Şarj, halka açık şarj istasyonu kurulumunun yanı sıra özel kullanıma yönelik DC ve AC şarj istasyonlarının kurulum, bakım ve işletimini de yerine getirmektedir.

Şirketimiz, toplu konut, mesken, iş yeri olmak üzere, günümüze kadar 250’den fazla şarj istasyonunun kurulumunu gerçekleştirmiştir.

Neva Şarj, müşterileri ile dürüst ve içten iletişim kurmayı, uzman kadrolarıyla müşteri odaklı çalışmayı, kaliteli, sağlam ve inovatif ürün gamına sahip olmayı, müşteri destek kanallarını ve servis ağını sürekli geliştirmeyi temel çalışma prensipleri olarak benimsemiştir.

Şirketimiz, ilkeleri doğrultusunda sektöründe lider kuruluş olma hedefine kararlılıkla ilerlemektedir.

2023 yılı genelinde hayata geçirdiğiniz yatırım ve projeleriniz neler oldu?

2024 yılında alacağınız aksiyonlar neler olacak, hangi strateji ve hedeflerle yatırımlarınızı şekillendireceksiniz? 2023 yılında Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin şehrin farklı noktalarında elektrikli araç şarj istasyon ağı kurulmasına yönelik açtığı ihaleyi şirketimiz kazanmıştır. Bu ihaleyle ilintili olarak 11 noktada şarj istasyonu kurulumlarını tamamlamış ve elektrikli araç sahiplerinin hizmetine sunmuştur. Bu hilale kapsamındaki 3 farklı noktada da ise altyapı çalışmalarında son aşamaya gelmiştir.

Neva Şarj, Genel Merkezinin de bulunduğu Ankara’da yaygın bir şarj ağı kurmayı büyüme hedefindeki ilk aşama olarak kabul etmektedir.

Şirketimiz, 2024 yılı itibariyle başta otoyollar olmak üzere toplam 41 önemli noktaya şarj istasyonu kurarak şehirlerarası yollardaki hizmet ağını genişletmeyi iş planına dahil etmiştir. Bu hedefinin ilk adımı olarak İstanbul – Ankara otoyolu üzerinden bulunan Bolu HighWay Outlet AVM’de 4 adet 240 kW Hızlı Şarj İstasyonunu hizmete sunmuştur. Önümüzdeki beş yıl içerisinde ise Türkiye’nin 81 ili ve yavru vatanımız Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde yüksek teknolojiye sahip modern ve hızlı şarj istasyonu kurarak hizmete almayı hedeflemektedir. Ayrıca toplu konut alanlarında özel kullanıma yönelik şarj hizmeti sunma çalışmaları 2024 yılında pazarlama ve satış faaliyetlerimizde önemli bir yer tutacaktır.